TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja počinjem sumnjati u 'ozbiljnost' ekipe koja vodi firmu.
Dobro im ide kresanje plaća a slabo ili nikako traženje kvalitetnih poslova.
Izgleda da je jedina utjeha to da kad krene oporavak vozarina da će to i na njih pozitivno utjecati.

Očito je ekipa shvatila da ni Tankersku neznaju voditi pa kud bi još s Jadroplovom 😀

tko ne zna brodariti, taj je vec propao. a tnpl hvala bogu još je tu. vozarine su viša sila, sad je vrijeme preživljavanja, a kad dode vrijeme zaradivanja, povijest uči da tnpl zna lijepo zaradivati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Evo jedan linkić http://www.wallstreetdaily.com/2014/10/02/teekay-corporation-dividend/

Prema navedenom članku, tankerska bi trebala profitirati od navedenih većih vozarina. Možemo se samo nadati da će i cijena dionice konačno pratiti trendove u tankerskom sektoru.

‘oće Tankerska, samo je pitanje hoće li i mali dioničari profitirati.

..dividenda na kapaljku a cijena na dnu…a po svemu je trebala biti barem x2

Dokapitalizacija Tankerske Next Generation (TNG) od strane Tankerske plovidbe…
Vaš link …

uistinu super vijesti! ..i izvrstan rezultat za 1H2014! ..više je nego izgledno je da će godinu završiti u plusu bez prodaje brodova! 🙂

..pitam se samo zašto je dionica na ovim smiješnim razinama?!
Ili će TNPL kao i sve na ZSE postati interesantna tek kad se cijena multiplicira 🙂

@ Mr. Pong – http://www.057info.hr/vijesti/2014-10-10/osnovana-tankerska-next-generation-s-200-milijuna-kuna-temeljnog-kapitala

Ovo je neki lokalni portal, pretpostavljam da ste iz Zadra kad ste ovo odmah uočili. Kakve su glasine po Zadru o ekipi koja vodi Tankersku i što se fakat očekuje od TNG? Da li je istina da će svi zaposlenici i management zamjeniti dionice TNPL za TNG. Ja sam to čula od dva izvora. To bi se u Zadru moralo znati. Ako čitamo ovaj članak izmedju redaka – tu piše da u Tankerskoj ostaju gubitaši, a u TNG idu brodovi koji ostvaruju dobit. TNPL ima 7 bulk carriera – slično ko Jadroplov. Treba vidjeti rezultat Jadroplova za 6 mjeseci, pa izračunati koliko gube gubitaši, a koliko zaradjuju product tankeri. Mislim da dobro razmišljam? Na kraju taj swap dionica za TNG možda i neće biti loš. Zna li se koliko nude?
Ima li tko iz Zadra s više info?

skroznovi

gdje si uopće vidio fi za 1H?

Nažalost nisu objavili FI za 1H2014 iako su to svojedobno najavljivali, podatak je iz gore navedenog linka – “Na pitanje o aktualnom poslovanju zadarskog brodara, direktor Pavić ističe kako uz sve teškoće posluju s kontroliranim gubitkom, koji je u prvih 6 mjeseci iznosio oko 4 milijuna kuna.”

Po pitanju vozarina (tankeri) Srpanj je bio izuzetan, Kolovoz i Rujan relativno loši, a sad je index opet krenuo uzbrdo…i to dosta prije nego prošle godine.

Ne znam jel netko primjećuje no BDTI svakodnevno raste. U ovih zadnjih tjedan dva kad je sve vani crveno jedino je on zelen….


Ne znam jel netko primjećuje no BDTI svakodnevno raste. U ovih zadnjih tjedan dva kad je sve vani crveno jedino je on zelen….

istina, ne izgleda to lose za sada.
suzemax na 35 000 , a aframax 19 000



Ne znam jel netko primjećuje no BDTI svakodnevno raste. U ovih zadnjih tjedan dva kad je sve vani crveno jedino je on zelen….

istina, ne izgleda to lose za sada.
suzemax na 35 000 , a aframax 19 000

[/quote]

ako afre pri 12 000, a suezi pri 15 000 na nuli, onda mi više ne vozimo na nuli. drago mi je čuti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close