TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..nije loše .-) ..mam za burek i jogurt 😀

Stigle nove procjene vrijednosti tankera,
Vaš link …
Tako pet godina star aframax vrijedi 50% više u odnosu na kraj prošle godine.

thx Mr.Pong 🙂

izvještaj je više nego poučan…razmišljam da odustanem od bureka i jogurta te si priuštim još jednu dionicu Tankerske…sjetih se vremena kad mi ni mjesečna plaća za to nebi dotekla 😀

Po svemu sudeći, NAV bi već mogao biti preko 2.000.kn

sad pročitah priopćenje Cerpa…stvarno su ovi iz Tankerske cupci, opet su propustili povjesnu priliku…mislim da neće biti treće prilike 🙁

Ipak ja odoh ma burek 😉

http://www.cerp.hr/default.aspx?id=271

a nafta nastavlja “rasti” … izgleda da ćemo opet na 300 ako ne i ispod

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Pali su i vani brodari pa će ako padne i TNPL pratiti njih, ciklička i nepredvidiva industrija.. tako je to

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

a neka, onda ću ja i sutra preskočiti gablec i kupiti ‘jen komad 🙂 ..mislim da kolege pinball i plavi misle isto 😀

http://www.seebiz.eu/brodosplit-za-preuzimanje-jadroplova-nudi-152-milijuna-kuna/ar-96504/
SPLIT – Nakon što je u srijedu istekao zadnji dan drugog kruga prikupljanja obvezujućih ponuda, u utrci za privatizaciju “Jadroplova” ostale su samo tri tvrtke: “Brodosplit”, “Tankerska plovidba” iz Zadra i “Vogemann holding”, brodarski ulagač iz Hamburga.
Kako Slobodna Dalmacija neslužbeno doznaje u Centru za restrukturiranje i prodaju, ustanovi koja vodi postupak prodaje državnog udjela u splitskom brodaru, sve tri kompanije obavile su dubinsko snimanje poslovnih knjiga i do isteka roka dostavile ponude za kupnju “Jadroplova”.

Kako se može čuti, škver je dao najvišu ponudu od čak 152 milijuna kuna, umjesto 130 milijuna koliko država traži za većinski paket od 70 posto dionica.

“Brodosplitova” ponuda uključuje i dokapitalizaciju “Jadroplova” za 130 milijuna kuna. “Tankerska plovidba” i “Vogemann holding” su također dali obvezujuće ponude, no ponuđeni iznos za paket dionica je niži, a također nisu pružene, kako doznajemo, adekvatna bankovna jamstva.

bez obzira na ishod, ovo je dobra viojest. sumnjam da bi tnpl išla u dubinsko i dala ponudu da nije kadra i spremna namaknuti cijenu koju su našli kao fer.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimire

to je bilo odustajanje na finjaka! razmisli malo!

ne mora biti , jer – 1. otkup dokumentacije košta. 2. dubinsko košta. razbacivati se novcem samo za ostaviti dobar dojam – to država radi, ozbiljan privatni poduzetnik ne, a tnpl je ozbiljna tvrtka jer da nije već bi je vrag odnio u ovoj krizi.
cijena je uvijek alpha i omega – i lošu tvrtku vrijedi kupiti jeftino, i dobru tvrtku ne vrijedi kupiti preskupo. zec je još duboko u šumi, tako da jdpl ima još puno papira potrošiti dok ne bude privatiziran, a tnpl ima know how bolji od ikoga u hrvatskoj za taj biznis. brodosplit ako kupi jdpl morat će tek graditi knowhow, ali inače svako okrupnjavanje u hrvatskim rukama, ja sam za – čim je uvjet od 5 god rastjerao strane kupce, odmah je svakome jasno što su oni htjeli uraditi sa jadroplovom

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ja počinjem sumnjati u ‘ozbiljnost’ ekipe koja vodi firmu.
Dobro im ide kresanje plaća a slabo ili nikako traženje kvalitetnih poslova.
Izgleda da je jedina utjeha to da kad krene oporavak vozarina da će to i na njih pozitivno utjecati.

Očito je ekipa shvatila da ni Tankersku neznaju voditi pa kud bi još s Jadroplovom 😀

New Report

Close