TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

opa, pa jel to kolega graditelj pokupio sve do 350 kn? 😀

@skroznovi, nažalost pasivan sam već mjesecima, 0 transakcija 🙂 pogledam s vremena na vrijeme što ima novoga i to je to. burza nam je mrtva jer se nama više ne da trejdati a nema nekih novih klinaca koji bi radili promete.

u ovom slučaju operativni troškovi bi bili poslovni rashodi tj. troškovi plaća pomoraca + proporcionalni dio troška uprave + trošak financiranja (brodovi su financirani iz kredita u visini cca. 60%) + ….itd…

bar ja tako mislim 🙂


amortizcija je cca 3m $ godišnje ili 8000$ po danu. to je time charter, sve plaća onaj koji je uzeo brod, osim plaća? koliko su plaće po danu?

Opex za ovaj brod ti je oko 3 i po miljuna zelenih godisnje.Posada oko 2 i nesto iako ne znam kako oni placaju.Recimo moja racunica ti je ako barba ima 13 kilo dolara misecno(to je placa onako donja sredina),a nije isto ako su skovacini ka sta nasi obicno budu ili koja top firma.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

sve se slaže. našao sam doduše tablicu iz 2010. godine ali brojke su tu negdje. ako su plaće cca 2m godišnje, to ispada nešto preko 5k $ po danu, plus održavanje broda i vjerujem da je točan podatak da su troškovi bez goriva cca 8k $ po danu. plus dodamo 8-9k $ za amortizaciju i ostane nam nekih 5k $. kako su kolege i napisale. to je to.

začuđuje me broj negativnih ocjena danih postu kolege graditelja!?

Čovjek je svoje tvrdnje lijepo argumentirao (za razliku od velike većine stručnjaka koji ovdje pišu).

to znači da smo na dobrom putu [emo_namigusa]i da ima puno onih koji sada kupovali ispod 300 kn. Tko gleda na duže pruge sve ove cijene su super kad znamo da kompanije posluje pozitivno, vozarine rastu a likvidacijska vrijednost kompanije iznosi oko 2000 kn po dionici.

da nije bilo delistiranja s uređenog tržišta (manevri uprave) vjerujem da bi cijena bila u rasponu 500-600 kunića po dijonici…a na prodaji ima svega 200-tinjak komada do 600 kuna…od ukupno 100-tinjak tisuća komada koji su u rukama malih…svak nek izvuče zaključak koji mu odgovara 😀


to znači da smo na dobrom putu [emo_namigusa]i da ima puno onih koji sada kupovali ispod 300 kn. Tko gleda na duže pruge sve ove cijene su super kad znamo da kompanije posluje pozitivno, vozarine rastu a likvidacijska vrijednost kompanije iznosi oko 2000 kn po dionici.

upravo tako – što više negativnih ocjena, to bolji post.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Prosli direktor je rekao u radijskom interview-u prije 2-3 godine da im za biti na nuli sa suezmaxima treba 24.000 usd dnevno,ali su refinancirali obaaveze pa sad to vjerojatno nije tako…

da, neke velike zarade tu nema. ali ovo je predstečajna cijena, a uz ovakve vozarine to više ne dolazi u obzir. pomeni to je vrlo važna točka preokreta

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ovo je predobro, cijena je porasla 20% nitko nije 1 komad izložio na prodaju. Ako dioničati znaju što žele i što drže u rukama, nadam se da će tako ostati još jedno duže razdoblje 🙂 Kako bi naš kolega rekao, nadam se da nam slijedi malo žešće “otključavanje” vrijednosti.

New Report

Close