TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije li danas 7.7? Ne bi trebala biti neka obavijest na burzi?

Jel se moze koga tuzit za ovakvu manipulaciju dionicom? Kako moze zse dozvoliti ponovni ulazak na redovno trziste. Pa da smo u SAD-u netko bi isao u zatvor..

Imam nesto dionica Tankerske,skroz nebitno,ali nemogu da ne napisem to da se osjecam kao bebil sad i u onom trenutku kad je donesena odluka o povlacenju dionica sa burze! Jer ovo po meni nije normalno niti je korektno da Netko kako mu padne na pamet povlaci ili vraca dionice na burzu!Ovako se ne stite mali ulagaci;a nisam siguran da ce ovo ljepo sjest ni onim velikim investitorima koje svesrdno uprava priziva i ocekuje!!!

mislim da ovdje puno ljudi brka redovan režim trgovanja i uvrštenje u redovito tržište, što nisu dvije iste stvari…


mislim da ovdje puno ljudi brka redovan režim trgovanja i uvrštenje u redovito tržište, što nisu dvije iste stvari…
Molio bi pojasnjenje

ja mislim da sam ja kao mali ulagatelj sa obavjesti o delistiranju i povlacenju iz redovnog rezima trgovanja izgubio na vrijednosti dionice 30%, s time da mi se u prvi čas nakon delistiranja otežala prodaja dionica tj. mogao sam ih prodati preko oglasnika etc..i sad kad gledate da se sve odvija u manje od pola godine, meni to izgleda kao teska manipulacija dionicom. kako sam ja zasticen od strane zse kao mali ulagatelj ? mislim da ima osnova za tuzbu..

slažem se da je odnos s malim ulagateljima na ovoj dionici katastrofa, i ovo sigurno nije način na koji se privlače investitori…

a što se tiče redovnog režima trgovanja on se odnosi na trgovanje na burzi odnosno vrijeme u kojem se mogu postavljati nalozi i odvijati trgovanje, dakle dionica je prešla iz posebnog režima u redovni i to nema nikakve veze sa delistiranjem iz uređenog tržišta što je u biti smanjenje obveza koje izdavatelj ima prema ZSE ( izvještaji, obavijesti i slično…) dakle sada na MTP ne trebaju biti toliko transparentni kao na uređenom tržištu

Nitko ne komentira snažan rast vozarina u zadnjih par tjedana!?

Ukoliko ne bude značajnijeg pada u naredna 3 mjeseca, Tankersku očekuje uspješna godina s dobiti koja neće biti generirana prodajom starih brodova.

Još kad bi se sve to poklopilo s preuzimanjem Jadroplova 😀 …nakraju krajeva Tankerska bi trebala biti najpoželjniji kupac…za državu i radnike, možda ne i za male dioničare JDPL-a jer ga vjerojatno neće baš preplatiti 😉

koji snažan rast. istina, rasta ima, ali dosta stidljivo. ili ja gledam krivi index

http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm%3Bjsessionid=8FF4A6F258D47F755EF8129728A4405C

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

pa BDTI je sa nekih cca.650 bodova došao na cca.750 …iliti cca.15% u nekih 20-ak dana…meni to lijepo izgleda, sve što ide postupno ukazuje na trend a to je ono najbitnije 🙂

nek je svaki dan plus 1, ja zadovoljan. bome, ovo je najduže brodarsko dno u povijesti. taj prokleti ciklus nikako da završi pa da dohvatimo ponovno neke povijesne prosjeke. ono ludilo 2007 i 2008 je bilo upravo to – ludilo, pa sad plaćamo cijenu. bolje umjereno, a stabilno, no lova preko noći

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

a kome onda prodati dionice kompanije koja nije izlistana na burzi …. tko bi to htio imati osim vlasnika koji želi napraviti skviz aut

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close