TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko bi ovu dionicu od danas uopće trebao pogledati?

http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm%3Bjsessionid=8FF4A6F258D47F755EF8129728A4405C

Ja ju recimo pozorno gledam.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

A ja se čudom čudim i imam je sve više.

Da čudno, kao da nekim ljudima novci padaju s neba. Jučer su svi znali da je zadnji dan za skupštinu i svi su mogli prodati iznad 300. Što tjera nekoga da danas prodaje za 280 ne znam. Idiotizam. @Plavi, naravno da gledaš, kad svi znamo da ta dionica u Londonu vrijedi barem 1500 kn u ovom trenutku ako ne i bliže 2000. Pa ako treba čekati i godinu dvije da je prodam po realnijoj cijeni, čekati ću…

Da bi TNPL nakon delistiranja završila na MTP-u (dakle da bi i dalje s njom mogli trgovat) potrebno je mailom zatražit od ZSE da ja kao mali dooničar imam želju da se s njom i dalje trguje.

Ovo je sada nešto novo jer prije su se na MTP uvrštenja radila samo na zahtjev brokerskih kuća.
LCDS, FRNK su danas na MTP-u na zahtjev same ZSE.

Osobno sam zvao ZSE i žena mi je rekla da neće biti problema oko uvrštenja na MTP ukoliko se pojavi određen interes. Zato nakon delistacije apeliram na sve koji žele ostati u dionici da pošalju mail na ZSE sa željom/zahtjevom za uvrštenje.

Da bi TNPL nakon delistiranja završila na MTP-u (dakle da bi i dalje s njom mogli trgovat) potrebno je mailom zatražit od ZSE da ja kao mali dooničar imam želju da se s njom i dalje trguje.

Ovo je sada nešto novo jer prije su se na MTP uvrštenja radila samo na zahtjev brokerskih kuća.
LCDS, FRNK su danas na MTP-u na zahtjev same ZSE.

Osobno sam zvao ZSE i žena mi je rekla da neće biti problema oko uvrštenja na MTP ukoliko se pojavi određen interes. Zato nakon delistacije apeliram na sve koji žele ostati u dionici da pošalju mail na ZSE sa željom/zahtjevom za uvrštenje.

@flyer

Odlično! Naravno da ću poslati. Hvala na informaciji. S obzirom na značaj i sektor u kojem je, za očekivati je da će biti uvrštena bez problema.

No to je samo jedna od opcija, druge dvije su otkup po cijeni od oko 324 kn, odnosno zamjena za dionice nove kompanije. Čini mi se da se ovdje krije dobra prilika za zaradu, pitanje je samo na koji način je najbolje iskoristiti i koliko dugo će trebati čekati.
No, dok mi čekamo tanker market će se nadam se oporavljati. Mada, ako želimo ići zamjenom u novu firmu koja će naručivati brodove, možda bolje da oporavak ne bude značajan dok se to ne realizira kako bi se brodove moglo nabaviti po povoljnoj cijeni.
Svakako, držim da će čekanje biti popraćeno rastom fundamenata stare firme koji su i sada poprilično visoko. Zaista ne razumijem zašto je ovdje toliko pesimizma i zašto je cijena ovako nisko. Moguće je da se radi o kontroli cijene kako bi se ponudila niža cijena u zamjeni? No onda ostajem u staroj dionici. Ako žele da im uspije to sa zamjenom kako bi što više ljudi zamjenilo dionice, trebaju ponuditi dosta višu cijenu zamjene. Ne znam šta se može očekivati, ako ponude nekih 1000 kn svježeg kapitala u novoj firmi po dionici stare, vjerujem da ću zamjeniti 50-60% dionica. Sve dionice bih zamjenio ako ponude 1500 kn, a ispod 800 kn bih išao na manju zamjenu, možda tek toliko da sudjelujem.

Ovo nisu moja očekivanja cijene u zamjeni. Naravno da je moguće da nam ponude zamjenu po 400kn, pa i niže, ali onda će od mene dobiti svega par dionica, a ostalo ostavljam u staroj TNPL i dio možda dam na otkup ako zaključim da sam previše izložen nakon šta saznam šta se sprema.

No, ako nam ponude bezobrazno nisku cijenu u zamjeni, to će mi ujedno biti signal da im ne vjerujem previše ni u novoj kompaniji i da ne sudjelujem u nekim budućim dokapitalizacijama. Ako žele naše povjerenje, neka nam ponude fer uvjete.

teško je išta pametno reći – svaki kupac nastoji što manje platiti. s druge strane, ako misliš skupljati novac na burzi, ne možeš podcjenjivati tu istu burzu i nuditi muda pod bubrege.

cijena na tržištu ništa ne znači, pogotovo na grobexu. gdje nema za burek, gomila difne sidro i ulijeće u dioki, ksst ili sl. delisti, dokapi, konverzije – to sve kvari tek pri masnom bureku i ujedno veoma zamara. a gomila nije tu da se umara i uči, nego da se omasti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


No, ako nam ponude bezobrazno nisku cijenu u zamjeni, to će mi ujedno biti signal da im ne vjerujem previše ni u novoj kompaniji i da ne sudjelujem u nekim budućim dokapitalizacijama. Ako žele naše povjerenje, neka nam ponude fer uvjete.

ja se uopće ne bojim da će nas netko izigrati kada zaklada ima veliki većinski udio. vjerojatno se to i radi sve zbog zaklade da si ekipa koja sada ne može prodavati svoje udjele zamijeni iste za nešto konvertibilno u novac i to proda po fer cijeni. ljudi udaju kčeri, sinove, trebaju novac a sada imaju imovinu koju ne mogu unovčiti po fer cijeni. mi samo čekamo svoju priliku i drzimo se velike večine. ako je njima dobro i nama je dobro 🙂



@flyer

Odlično! Naravno da ću poslati. Hvala na informaciji. S obzirom na značaj i sektor u kojem je, za očekivati je da će biti uvrštena bez problema.

No to je samo jedna od opcija, druge dvije su otkup po cijeni od oko 324 kn, odnosno zamjena za dionice nove kompanije. Čini mi se da se ovdje krije dobra prilika za zaradu, pitanje je samo na koji način je najbolje iskoristiti i koliko dugo će trebati čekati.
No, dok mi čekamo tanker market će se nadam se oporavljati. Mada, ako želimo ići zamjenom u novu firmu koja će naručivati brodove, možda bolje da oporavak ne bude značajan dok se to ne realizira kako bi se brodove moglo nabaviti po povoljnoj cijeni.
Svakako, držim da će čekanje biti popraćeno rastom fundamenata stare firme koji su i sada poprilično visoko. Zaista ne razumijem zašto je ovdje toliko pesimizma i zašto je cijena ovako nisko. Moguće je da se radi o kontroli cijene kako bi se ponudila niža cijena u zamjeni? No onda ostajem u staroj dionici. Ako žele da im uspije to sa zamjenom kako bi što više ljudi zamjenilo dionice, trebaju ponuditi dosta višu cijenu zamjene. Ne znam šta se može očekivati, ako ponude nekih 1000 kn svježeg kapitala u novoj firmi po dionici stare, vjerujem da ću zamjeniti 50-60% dionica. Sve dionice bih zamjenio ako ponude 1500 kn, a ispod 800 kn bih išao na manju zamjenu, možda tek toliko da sudjelujem.

Ovo nisu moja očekivanja cijene u zamjeni. Naravno da je moguće da nam ponude zamjenu po 400kn, pa i niže, ali onda će od mene dobiti svega par dionica, a ostalo ostavljam u staroj TNPL i dio možda dam na otkup ako zaključim da sam previše izložen nakon šta saznam šta se sprema.

Heh, ponudit ce ti da ne napisem sto?! Oni vode igru, a ne vi odnosno ti? sto ti vrijedi dionica kad njoj trgujes na nekom žnj-trzistu lokalne burze? Tko ce ti ozbiljan ikad tamo ulagati i fer vrednovati firmu?

ima tu puno nelogičnosti koje ukazuju na moguću muljažu … mičeš dionice s burze da bi na drugoj burzi izlistao nove dionice firme kojoj si vlasnik i prikupljao novce jer je kapital skup a kao nesmiješ napraviti dokap … a promjena statuta je kao nemoguća? … kako su kroz povijest došli na preko 80% vlasništva tako će nastaviti i dalje te kroz ove pretumbacije, delistiranje i ine kombinacije doći na 95% i ćao đaci.
i ja bi volio kupiti mečku od 50 somova za cenera eura ali nemogu dok netko izgleda ipak može

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

nitko ne komentira kupnju van burze stanova jadran 1901 kom tj paketa od HITE

pepe7

New Report

Close