TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moje je mišljenje da su ulagači općenito razočarani. Cijena koja njih zadovoljava a i mene osobno je daleko iznad 300 ili 324kn. Upitno je i vrijeme isplate tih 324 kn po dionici, pa zašto onda zamrzavati kapital. Ja ću najvjerojatnije čekati delistiranje i sve to što ide iza, jer se nadam da će se stvar ipak malo pozitivnije razviti u odnosu na ovo prodavanje budzašto, ali jednostavno se ne usuđujem više kupovati.

ispravan pristup, nikada ne sva jaja u istu košaru. ako čovjek dostigne svo zacrtani udio u portfelju od recimo 10 ili 20 posto, tu staje. nijedna dionica nije tako dobra da bih u nju uložio više od 30 posto svojih ukupnih sredstava. rizik je prevelik.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm%3Bjsessionid=8FF4A6F258D47F755EF8129728A4405C

Sve manje se piše, a cijena sve manja i manja. Vrijeme do isplate još jako dugo.

Koji su rizici kupnje TNPL po cijeni od 300 kn?:
– čekanje pet mjeseci do isplate 324,70 kn,
– možda dva putovanja u Zadar na skupštinu,
– možda se ne donese odluka o povlačenju dionica sa ZSE,
Ako neko zna neka nastavi nabrajati.


Koji su rizici kupnje TNPL po cijeni od 300 kn?:
– čekanje pet mjeseci do isplate 324,70 kn,

tu ima dilema hoće li isplata biti oko 300 kn ili 324 kn (nejasoće tzv.ponderiranog prosjeka) pa delistiranje itd. tako da se ljudima sve skupa zgadilo i izlaze razočarani iz ove dionice

nije nužno ići na skupštinu već je dovoljno poslati izjavu ovjerenu od javnog bilježnika. Tako vam je bilo i kod Francka.

Nigdje ne stoji niti u pozivu niti u zakonu da se izjava ovjerena kod javnog bilježnika prihvaća kao zamjena za sudjelovanje na skupštini. Ovakvih izjave su treba paziti.



Koji su rizici kupnje TNPL po cijeni od 300 kn?:
– čekanje pet mjeseci do isplate 324,70 kn,

tu ima dilema hoće li isplata biti oko 300 kn ili 324 kn (nejasoće tzv.ponderiranog prosjeka) pa delistiranje itd. tako da se ljudima sve skupa zgadilo i izlaze razočarani iz ove dionice
[/quote]

Evo sad je cijena ispod 300 kn pa mogu kupovati čak i oni koji misle da je oko 300 kn cijena po kojoj će ići isplata.
No sad su i oni razočarani tom mogućnošću pa su se ipak odlučili na prodaju. [emo_vrtimise]


Evo sad je cijena ispod 300 kn pa mogu kupovati čak i oni koji misle da je oko 300 kn cijena po kojoj će ići isplata.
No sad su i oni razočarani tom mogućnošću pa su se ipak odlučili na prodaju. [emo_vrtimise]

uprava je ovakvim ponašanjem totalno zgadila ovu dionicu ulagačima i sve je manje onih koji će zbog 10-20 kn ići na skupštinu, glasati tamo protiv pa tražiti da im firma otkupi dionice…zato se sad rješavaju dionica dok je još cijena oko 300 kn jer logika je – bolje vrabac (sad) u ruci nego (jednom) golub na grani [emo_vrtimise]

Uprava je po meni dala dovoljno smjernica da se iza brda valja nešto što bi moglo biti poslovno opravdano za kompaniju i njene dioničare. Samim time šta rade zaokret prema tržištu kapitala impliciraju i bolji odnos prema dioničarima, pogotovo u novoj kompaniji koja bi trebala biti mnogo transparentnija.

S obzirom na trenutnu razinu cijene TNPL u odnosu na vrijednost Tankerske plovidbe, ni ne moraju biti sveci da bi sadašnji kupci bili zadovoljni raspletom.


uprava je ovakvim ponašanjem totalno zgadila ovu dionicu ulagačima i sve je manje onih koji će zbog 10-20 kn ići na skupštinu, glasati tamo protiv pa tražiti da im firma otkupi dionice…zato se sad rješavaju dionica dok je još cijena oko 300 kn jer logika je – bolje vrabac (sad) u ruci nego (jednom) golub na grani [emo_vrtimise]

10% za 6 mjeseci ili 20% na godišnjoj razini uz minimalan rizik mislim da je vrlo poželjna investicija. Meni se čini da će uskoro ovdje biti tko je jamio je jamio 🙂

Slažem se. Štoviše, držim da je jamio tko je danas jamio.
Držim da je Raiffeisen s ovim danas izašao ili ima sitno, a on je bio glavni prodavatelj. Izlazi FI, a valjda će i ponderirani prosjek narasti sa 300 na 324,70.

nakon što je izašla vijest NITKO iz top 10 nije niti kupovao niti prodavao??!! to mi je ipak malo nevjerojatno! tu nešto nije u redu! ili je u odličnom ?

New Report

Close