TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega smootko, molim Vas da pokušate procjeniti vrijednost flote Tankerske.

Nastojat ću kad uhvatim vremena. Sad mi nije prioritet i zbog toga što su lani revalorizirali flotu, tako da im je iskazani BV odnosno vrijdnost flote blizu tržišne vrijednosti.

Al evo još malo nebaštočne računice, za ilustraciju. S obzirom na kretanja na brodarskom tržištu za očekivati je da im flota vrijedi više od iskazanog u FI za 3. kvartal. 10% više bi trebalo biti dovoljno blizu za stroge kriterije nebaštočnog računanja.

10% veća vrijednost flote bi značila da BVPS ide sa 1500 na 1800 kn. Revalorizirani P/B oko 0,17?
Znači na ovim razinama cijena 10% rasta vrijednosti flote donosi 20% rasta vrijednosti BV.

Evo pogledao sam kako su se kretale cijene brodova. Od 12/2012 kada su radili revalorizaciju do sada vrijednosti manjih klasa brodova za rasute terete narasle su za nekih 20%, a kod suezmax i aframax tankera za oko 10%, product tankera oko 20%.
Prema tome, a s obzirom na strukturu flote TNPL, za pretpostaviti je da im je vrijednost flote 12-15% viša od iskazane u bilanci. Znači stvarni BVPS bi trebao biti oko 26% veći od iskazanog ili oko 1900 kn. P/NAV @307kn = 0,16



kolega smootko, molim Vas da pokušate procjeniti vrijednost flote Tankerske.

Nastojat ću kad uhvatim vremena. Sad mi nije prioritet i zbog toga što su lani revalorizirali flotu, tako da im je iskazani BV odnosno vrijdnost flote blizu tržišne vrijednosti.

Al evo još malo nebaštočne računice, za ilustraciju. S obzirom na kretanja na brodarskom tržištu za očekivati je da im flota vrijedi više od iskazanog u FI za 3. kvartal. 10% više bi trebalo biti dovoljno blizu za stroge kriterije nebaštočnog računanja.

10% veća vrijednost flote bi značila da BVPS ide sa 1500 na 1800 kn. Revalorizirani P/B oko 0,17?
Znači na ovim razinama cijena 10% rasta vrijednosti flote donosi 20% rasta vrijednosti BV.

Evo pogledao sam kako su se kretale cijene brodova. Od 12/2012 kada su radili revalorizaciju do sada vrijednosti manjih klasa brodova za rasute terete narasle su za nekih 20%, a kod suezmax i aframax tankera za oko 10%, product tankera oko 20%.
Prema tome, a s obzirom na strukturu flote TNPL, za pretpostaviti je da im je vrijednost flote 12-15% viša od iskazane u bilanci. Znači stvarni BVPS bi trebao biti oko 26% veći od iskazanog ili oko 1900 kn. P/NAV @307kn = 0,16
[/quote]

da revalorizacija im je bila brutalna i to mi se odmah svidjelo. odonda hvala bogu nrodarstvo nije padalo, nego raslo, pa ako raste potražnja, raste i cijena opremi koja može zadovoljiti dotičnu potražnju.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

valjda i oni opet voze sirovu naftu iz Libije … http://www.businessweek.com/news/2014-01-21/mediterranean-oil-tanker-rates-near-six-year-high-on-libya-cargo


…očito nisi shvatio navedeni primjer, poanta je u volumenu trgovanja krumpirima tj. dionicama na pojedine dane….

Ti ocito nisu shvatio zivot. Poanta je da svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujes,a u tome ti wikipedija sigurno nece pomoc.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nizbrdica…

http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm%3Bjsessionid=8FF4A6F258D47F755EF8129728A4405C



Po njemu je to link na wikipediju kako narucit kumpire iduci misec s obzirom na potrosnju u protekla 3 mjeseca.

očito nisi shvatio navedeni primjer, poanta je u volumenu trgovanja krumpirima tj. dionicama na pojedine dane….
[/quote]

Za slučaj da još uvijek imamo kratak spoj o ponderiranoj prosječnoj cijeni, ajmo s jednim primjerom koji je bliži svakodnevici. Tko ne zna, nek pita kumicu s placa..

Ako imaš 50 kg krumpira koje hoćeš prodati. Prodaš ih u 3 dana i to ovako:
1. dan dođeš rano, nabrijan, cjenkaš se, hvališ svoje eko krumpire, prodaš 10kg po 6kn
2. dan pomalo nenaspavan prodaš 4kg po 4kn, uglavnom rodbini i prijateljima
3. dan ti pukne film, kažeš ma neću ja ovdi tratit svoj život, ne mogu ni na kavu, ne stignen ni u kladionicu, pa napraviš totalnu rasprodaju 36kg po 1kn, kupac Agrokor.

Po kojoj prosječnoj cijeni po kilogramu je prodano svih 50kg krumpira?

HINT: Nećeš li zbrojiti sav novac od 3-dnevnog utrška prije odlaska u kladionicu ili uplate brokeru, te taj iznos podijeliti sa 50, da bi dobio realiziranu cijenu po kilogramu?

Što u biti znači da ćeš ukupan promet podijeliti sa ukupnom količinom.
U našoj situaciji sa delistiranjem to znači ukupan promet u zadnja 3 mjeseca prije objave poziva na GS podijeliti sa ukupnim brojem protrgovanih dionica.

23.10.13.-23.01.14. = 4.350.751,61 / 13.399 = 324,71

Ako 23.10. nije početni datum već 24.10. onda je 324,74


Nizbrdica…

http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm%3Bjsessionid=8FF4A6F258D47F755EF8129728A4405C

naravno da je nizbrdica, jer da je aframax tokom cijele godine na spotu 100 000 dolara, tnpl bi bila 3000, a ne 300.
ovaj pad za sada predvodi vlcc, sto je za tankersku irelevantno jer nema niti jedan, suzemax je na 30 000, aframax na 60 000, sto su i dalje odlicne voazrine.



Nizbrdica…

http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm%3Bjsessionid=8FF4A6F258D47F755EF8129728A4405C

naravno da je nizbrdica, jer da je aframax tokom cijele godine na spotu 100 000 dolara, tnpl bi bila 3000, a ne 300.
ovaj pad za sada predvodi vlcc, sto je za tankersku irelevantno jer nema niti jedan, suzemax je na 30 000, aframax na 60 000, sto su i dalje odlicne voazrine.
[/quote]

vidi se tko zna..dok ovi sto stavljaju nizbrdice žele kupit po 1 kn…..ali ne ide bas..[emo_cool]

ma bit će tog po 300 kn još koliko hoćeš, puno je nepoznanica a mnoge ‘drhtave ručice’ neće izdržati do 17.03. ..još ako dotle bude ovih ‘nizbrdica’ ..uff neće ni meni biti lako.

kolega Mr. Wiseguy, može li se gdje na netu vidjeti referentan nivo vozarina po tipu tankera u korelaciji s BDTI indexom?

nisam vidio takav portal koji ti daje izravnu korelaciju, eventualno lloyd ako si pretplatnik.

mnogo buke na topicu ,prodalo bi se a nema kome .vozarine nizbrdica

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close