TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prenešeno s teme ATPL vezano za Navios Maritime Partners L.P. (dry bulk brodar)
—–
današnji conference call NMM, prije tri mjeseca se obvezali na dividendu minimum blizu 10% za 2014, danas isto i za 2015, a najavljuju i više.
http://finance.yahoo.com/news/navios-maritime-partners-l-p-122154508.html [finance.yahoo.com]
Angeliki Frangou, Chairman and Chief Executive Officer of Navios Partners, stated: “Navios Partners previously announced that it was committed to a minimum distribution of $1.77 through 2014 and today extends this through the year 2015. Moreover, as drybulk shipping recovers and the charter rates improve, we will be positioned to increase distributions in the medium term.”

P/B ~1,9

ja sam vani, svima koji ostaju unutra sretno.
kada sam donio odluku da se vratim na nase trziste i kupim tnpl to je bilo iz dva razloga:
1)opravak indeksa i 3 time high spot vozarine za vlcc, suzemax i aframax
2)poklonio sam vjeru novom predjsedniku uprave-pavicu da ce napravati radiklani zaokret u smislu ukidanja kriminala u tnpl preko raznih rodjackih veza i dobavljaca, izlazenje iz projekta ninsko blato koji je sam po sebi velika praona love, racionalziacija plaća na kopnu.
nedavnim potezom istog i odlukom o povlacenju dionica s burze, mišljenja sam da se ipak radi samo o pomladku iste škole, tankerska je leglo korupcije i kriminala bila i ostala, odnos prema malim dionicarima za mustaca pa nadalje katastrofalan, dobro je netko napisao samo artukovic moze u isti koš.
steta. tnpl i po trendu i po fundamentima predstavlja odlicnu prilku za ulaz na sadasnjoj cijeni, steta sto izuzev ove ekipe iz zadra na nasoj burzi nemamo pravog predstavnika tankerskog dijela brodarstva i mogucnosti ulaska u istog.
fundamentalno jedino sto bi vas koji ste unutra trebalo malo zabrinjavati je divljanje oreder book-a u 12 i pocetkom 1 mjeseca i smanjenje scrappinga.
za ostale koji su izasli, preporucio bi nat, svi tankeri na spotu, najvise ce profitirati od rasta vozarina, malo duga, isplacuju dividendu, odnos predma malima odlican.
osobno ova odluka o povlačenju mi je smanjila dobitak s 34 % na 12%, te je sigurno bilo bolje da sam u istom vremenu ulozio u fro ili nat.
poz i svima sretno.

nedavnim potezom istog i odlukom o povlacenju dionica s burze, mišljenja sam da se ipak radi samo o pomladku iste škole, tankerska je leglo korupcije i kriminala bila i ostala, odnos prema malim dionicarima za mustaca pa nadalje katastrofalan, dobro je netko napisao samo artukovic moze u isti koš.
steta. tnpl i po trendu i po fundamentima predstavlja odlicnu prilku za ulaz na sadasnjoj cijeni, steta sto izuzev ove ekipe iz zadra na nasoj burzi nemamo pravog predstavnika tankerskog dijela brodarstva i mogucnosti ulaska u istog.
fundamentalno jedino sto bi vas koji ste unutra trebalo malo zabrinjavati je divljanje oreder book-a u 12 i pocetkom 1 mjeseca i smanjenje scrappinga.
za ostale koji su izasli, preporucio bi nat, svi tankeri na spotu, najvise ce profitirati od rasta vozarina, malo duga, isplacuju dividendu, odnos predma malima odlican.
osobno ova odluka o povlačenju mi je smanjila dobitak s 34 % na 12%, te je sigurno bilo bolje da sam u istom vremenu ulozio u fro ili nat.
poz i svima sretno.

Istina, ovaj potez je bio brutalan, sve u cilju zastrašivanja!

Pitanje vezano uz NAT:
Njihova zadnja dokapitalizacija 22.11.2013.

( 9 143 750 dionica 8$ po dionici ), ukupan broj njihovih

dionica iznosi 75 182 001 dionica?

Koliki su operativni troškovi trgovanja na NYSE?

Iz top 10 ispao 3. RAIFFEISENBANK skrbnički, imao je 2.029 dionica.

Sad mi je malo jasnije, pitao sam se tko to toliko prodaje, pogotovo ispod cijene delistiranja. U petak je protrgovano 2.976 dionica ukupno, tako da je teoretski mogao u potpunosti izaći, ali naravno da nisu sve prodane dionice bile njegove.
Kada je u 12. mjesecu izlazio onaj drugi RBA skrbnički, očekivao sam da će za njim i ovaj, jer su u isto vrijeme i kupovali, odnosno ušli u Top10.


Meni nije jasno zašto nitko ne skine tih 600 komada do 320kn. Ako je zagaratirani otkup 324.xx nakon delistiranja.

možda zato jer nije 320 kn nego ipak oko 300 kn kako je izračunato od nekih forumaša?
jer ponderirani prosjek nije isto što i ukupan zbroj prometa podijeljen s brojem dana pa tako nije ista težina u tom prosjeku jednog dana kad je cijena bila npr. 400 kn sa 100 trgovanih dionica i drugog dana kad je trgovano 2000 komada na 300 kn!

Baltic Dirty Tanker Index [BDTI]  Jan 29, 2014 1065.00 

vidim da se opet stvara pomutnja vezano za prosječnu cijenu po kojoj će kupovati trezor, moja brokerka kuća mi je potvrdila cijenu od 324,70 kn.


vidim da se opet stvara pomutnja vezano za prosječnu cijenu po kojoj će kupovati trezor, moja brokerka kuća mi je potvrdila cijenu od 324,70 kn.

to je sad već sigurnih 6.5% ako ništa drugo 🙂

meni je broker također potvrdio da je prosječna cijena malo ispod 325kn. pa kad se to zasigurno zna zašto nije i javno objavljeno od recimo uprave, tada bi ostao jedino datum otkupa kao relevantan, a koji će biti utvrđen nakon održavanja skupštine pretpostavljam.


meni je broker također potvrdio da je prosječna cijena malo ispod 325kn. pa kad se to zasigurno zna zašto nije i javno objavljeno od recimo uprave, tada bi ostao jedino datum otkupa kao relevantan, a koji će biti utvrđen nakon održavanja skupštine pretpostavljam.

pa ljudi moji , zato jel su to osnove matematike zbrajanje i djeljenje , samo treba malo truda i volje

pepe7


vidim da se opet stvara pomutnja vezano za prosječnu cijenu po kojoj će kupovati trezor, moja brokerka kuća mi je potvrdila cijenu od 324,70 kn.

mislim da griješe jer to je običan prosjek, tj. ukupno protrgovan iznos podijeljen s brojem dionica, a ponderirani prosjek je nešto drugo… ali slažem se da bi sama uprava TNPL trebala dati točan podatak jer ovo ignoraranje malih dioničara je najblaže rečeno nekorektno! [emo_mrgud]



meni je broker također potvrdio da je prosječna cijena malo ispod 325kn. pa kad se to zasigurno zna zašto nije i javno objavljeno od recimo uprave, tada bi ostao jedino datum otkupa kao relevantan, a koji će biti utvrđen nakon održavanja skupštine pretpostavljam.

pa ljudi moji , zato jel su to osnove matematike zbrajanje i djeljenje , samo treba malo truda i volje
[/quote]

dok ne bude službene objave, najbolje nikome ne vjerovati. to je za one koji hoće van. za one koji su odlučili pukovnik ili pokojnik, svejedno je

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close