TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.youtube.com/watch?v=wCGBIWiEDAo


Vrlo gadna promaja na prodaji, jedva 20-tak naloga, ako uključimo i one preko 1000 kuna, izgleda kao da će lakše do 700, nego do 400.
prekrasno
http://www.tankerska.hr/hr/novosti

puno galame prije iskrcaja [emo_namigusa]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial



plaćam pivo kupcu na 407

plaćam pivu tom koji mi proda, velika je to usluga, TNPL je za mjesec dana na 600 kuna
[/quote] prodruzujem se cestitkama

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Zbog dugogodišnjeg minimalnog trgovanja dionicama Društva na Zagrebačkoj burzi cijena dionice nije odražavala njenu stvarnu vrijednost, već je davala iskrivljenu sliku vrijednosti Društva što je dovelo do pada rejtinga Društva kod poslovnih partnera.

sad znamo brem nesto..

Stvarno u to vjeruješ???

A da su recimo objavili ovako nešto…

Zbog dugogodišnjeg minimalnog trgovanja dionicama Društva na Zagrebačkoj burzi cijena dionice nije odražavala njenu stvarnu vrijednost, već je davala iskrivljenu sliku vrijednosti Društva što je dovelo do pada rejtinga Društva kod poslovnih partnera.
Zato će se dionice povući sa ZSE i u roku od cca… mjeseci izlistati na npr. londonskoj burzi po fer cijeni….

Pitam vas ja gdje bi sad bila cijena i ne bi li to bilo transparentno i pokazalo dobre namjere spram malih dioničara?
I zato im ja ništa ne vjerujem i jako sam skeptičan….ali to je ipak samo moje mišljenje…. Nemam TNPL…već jednog drugog puno transparentnijeg brodara…i koji se isto tako trži po ne-fer cijeni…


Iza brda se valja brisanje 2. mirovinskog stupa, a ovi trabunjaju o ulozima mirovinaca u novoj firmi. Stvarno zašto nitko ne piše o planu zamrzavanja uplata u 2. mirovinski stup i posljedicama istog???

Vaš link …


90% onih što se ovdje kunu u dugoročnost ostanka u TNPL prodat će dionice prije skupštine ili najkasnije nakon toga po pondeiranom prosjeku,tako da su ova zaklinjanja na vjernost upravi i dragom vođi direktoru baš smiješna

ruku na srce, tko želi imati dionice firme koje ne može u svakom trenutku prodati na burzi kad mu zatreba lova??? pa 90% ovih što pišu su burekđije ili u najboljem slučaju odojčari i ne pada im na pamet čamiti ovdje 2-3 godine…

nije mi cilj nekoga na nešto uvjeravati, ali znate i sami da je to tako.
ekipa, čujemo se za 2 mjeseca [emo_cool]

što se više kunu, manje im vjerujem.

iskreno, ako bih mogao prodati za 2 x današnju cijenu, prodao bih makar bi i to bilo tek 0,5 booka. treba imat postavljene ciljeve i ne mijenjati ih zbog pohlepe. isto tako ne treba biti zec i prodavati s gubitkom samo zato što se nešto događa, a ja sam prelijen da vidim šumu od drveća. marža sigurnosti – što god da se dogodi, dogodit će se iznad ove cijene uz pretpostavku da vozarine ne zarone opet do povijesnog dna jer onda gubitak može otkinuti dobar komad booka.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


zato i postoji maržasigurnosti – što god bude, mi smo 5 puta ispod booka. ako uspiju iskemijati da odu i i spod toga, svaka čast. pokušat će oni ušićariti i proći što jeftinije, ali cijena je dovoljno niska da opravdava taj rizik

Čak mislim da neće ići na to da prođu što jeftinije iz bar 2 razloga:
1) među malim dioničarima neki od značajnijih su iz bivših uprava TNPL pa imamo zajednički interes

2) ne znam koliko ste to ozbiljno shvatili, ali Tankerska mijenja svoj poslovni model i okreće se tržištu kapitala, kako lijepo piše u njihovom priopćenju

“..radi prilagođavanja promjenama na tržištu, Društvo mijenja svoj poslovni model te kreira trgovačka društva unutar svoje grupe koja će biti kotirana na burzama i koja će moći bez ograničenja prikupljati ulagački kapital.”

Zar mislite da im je pametno taj poslovni zaokret okretanja tržištu kapitala za financiranje povećanja flote početi tako što će oguliti trenutne male dioničare? Kakvu će time poslati poruku investicijskoj javnosti? Ne bi li bilo bolje da sada budu fer prema nama kako bi i tom gestom pokazali da su kompanija koja se mijenja iz zatvorene u otvorenu i u čiju upravu investitori mogu imati povjerenja. Usudio bih se reći da ih taj fer potez puno ni ne košta, radi se o 10-15% dionica u rukama malih dioničara, fer vrijednosti 15-30 mil USD i time bi više dobili u podizanju imidža nego što bi dobili time da nas sada ogule. Uštedu od nekih 10 mil usd? Razmislite malo, u dokapu nove firme će se raditi o stotinama milijuna USD, neka ih prodaju po 10% višoj cijeni radi većeg povjerenja investicijske javnosti i već im se isplatilo.
A vidite i sami koliko su/smo sada svi skeptični, koliko je nepovjerenja tu.
Stoga im je jako bitno i potrebno podići povjerenje u taj poslovni zaokret, potrebni su dokazi da se misli ozbiljno i pošteno raditi, a jedan od dokaza bi svakako bio da sada budu fer i pošteni prema svojim malim dioničarima, među kojima su i značajni ljudi iz Tankerske, mnogo njihovih zaposlenika, sugrađana, pa evo i ja. Ako mnogo griješim tu je otkup dionica. :):


Ja ću vidit kako će cijena ić ovih dana, najvjerovatnije ću sve prodat i prebacujem to u ATPL

A ja već 2 dana važem da li da prebacim sav ATPL u TNPL…[emo_smijeh]

semper fidelis

A da su recimo objavili ovako nešto…


Zato će se dionice povući sa ZSE i u roku od cca… mjeseci izlistati na npr. londonskoj burzi po fer cijeni….

Pitam vas ja gdje bi sad bila cijena i ne bi li to bilo transparentno i pokazalo dobre namjere spram malih dioničara?
I zato im ja ništa ne vjerujem i jako sam skeptičan….ali to je ipak samo moje mišljenje…. Nemam TNPL…već jednog drugog puno transparentnijeg brodara…i koji se isto tako trži po ne-fer cijeni…

Pa upravo su to i objavili kolega. Nisam ulazio duboko u istraživanje njihovih objašnjenja ovoga sa zakladom, ali pod pretpostavkom da su točna.

Njima je namjera obnoviti flotu modernim brodovima tipa LR2 product tankeri koji poprilično koštaju. Potreban im je svježi kapital, a banke su postale cicije.
Sadašnja TNPL je po njihovom pojašnjenju zbog toga sa zakladom limitirana i NE SMIJE izdavati nove dionice i ići u dokapitalizaciju, što prije nisam ni znao a po meni je još jedna dobra vijest za mene, jer mi jamči da se neće desiti ono što se čeka na Jadroplovu, dokapitalizacija koja će vjerojatno značajno razvodniti NAV po dionici, a time i njenu potcijenjenost ili dokap kojim bi išli na povećanje vlasništva na 95% i squeez out.
Zbog te limitirajuće stavke a želje da ipak do kapitala dođu na tržištima kapitala jer procjenjuju da im se to više isplati u odnosu na zaduživanje(što mislim da mogu potvrditi prateći što radi NAT i slične firme na stranim burzama), ovo im je najbolji pa skoro i jedini potez. Drugi potez im je da rasprodaju flotu suhih brodova i kupe LR 2 brodove, što bi po meni bio dobar način ali i dosta rizičniji, pogotovo ako zaista nemaju opciju spašavanja dokapitalizacijom koju ima primjerice ATPL ako se nađe na krivoj nozi, a banke im okrenu leđa.

Dalje, u svom skeptičnom komentaru ste naveli listanje na londonskoj burzi?
Pa eno u priopćenju su natuknuli listanje na BURZAMA, a i u članku s poslovnog se na kraju spominje kako im je namjera kasnije izlistati dionicu na nekoj od svjetskih burzi, što im je zaista i u interesu ako i dalje namjeravaju prikupljati kapital preko burze, jer će moći postići bolju cijenu. Zar nije od svih na ZSE najprirodnije upravo za brodare da se listaju na stranim burzama? Ne kažem da će sve biti tako, ali mi se ovaj risk/reward jako sviđa, a tu je upravo zahvaljujući skeptičnosti ovih koji prodaju. Razmislite sami, ali meni se sviđa.

@smootko
Svaka cas na razmisljanju i zelio bi da si u pravu,ali sad kad im je zaskripilo sad treba lovu nakupiti od nekud,a do sad im se zivo je.. za dionicu i dionicare,a ovo sa zakladom je lijepo opisala Lola

http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=1130&page=173

Opet nekazem da ce ovo lose zavrsiti,mislim da ce biti pozitivno,jer kako kazes moraju se potruditi da ostave dobar dojam na nove potencijalne ulagace

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close