TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ja necu na skupstinu.Necu prodat.Konacan odgovor.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Zbog dugogodišnjeg minimalnog trgovanja dionicama Društva na Zagrebačkoj burzi cijena dionice nije odražavala njenu stvarnu vrijednost, već je davala iskrivljenu sliku vrijednosti Društva što je dovelo do pada rejtinga Društva kod poslovnih partnera.

Nakon ovoga dijela priopćenja u kojem uprava tvrdi da je dionica debelo podcjenjena, malo kome će pasti na pamet prodati po prosjeku, takvih kamikaza jednostavno neće biti.

Poštujem frenkie…i možda jednog dana se ta odluka pokaže izvrsnom…rekoh ovo nije moj stil i način ulaganja da ću nešto kupiti i što onda..
A štra ako poslije toga pomu kemije i makinacije sa novim društvom onda malo dionica jednom društvu pa malo drugo…pa dokapitalizacija..pa..pa…ima tu jpš jako mnogo.
Tnpl je ok…ali nema povjerenja a ja kome ne verujem ne dam na upravljanje svoj novac.
Tvoju odluku rekoh poštujem i želim ti svu sreću..

A BALVANA!!! :) :) :)

Puno vas je nešto prodavalo po 400. Obzirom na promet na burzi po toj cijeni, ili ste “malo jači” dioničari ili prodajete na Jakuševcu nedjeljom


Zbog dugogodišnjeg minimalnog trgovanja dionicama Društva na Zagrebačkoj burzi cijena dionice nije odražavala njenu stvarnu vrijednost, već je davala iskrivljenu sliku vrijednosti Društva što je dovelo do pada rejtinga Društva kod poslovnih partnera.

ovo obrazloženje im je najjače. strašno nas smeta i vrijeđa što nam pada rejting zbog niske cijene. pa smo se delistiranjem pobrinuli da s 400 padne opet na 300 i tako na 300 ostane do delistiranja. dokad bi inače, da ne delistiramo, bila nekih uvredljivih 100% u plusu.

Što je to Shorty? Jel to onaj reper?


Evo ja necu na skupstinu.Necu prodat.Konacan odgovor.

mislim da si dobro odlučio ! jer kapital i rezerve su skoro milijardu kuna ,znaći od trenutne cijene puta pet a ukupna tk je 200 milja trenutno ,mislim da ako osnuju novu kompaniju i budu nove dionice bit će po fer vrijednosti a uvik društvu možeš prodati dionice ,pogotovo onome koji imaju šolde, a pošto znam da si ljubitelj i nekretnina ,sigurno bi ti imali sta za ponudit s obzirom šta sve imaju .
molim druge forumaše da ne smatraju ovo na nagovor na ostanak ili kupnju.

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]


Dionice imam i još nisam donio odluku o prodaji.

Ovako. Nagađanja i sam nagađanja na ovom topicu. Nitko ne vjeruje da stvari treba uzeti u svoje ruke i probati nešto više o svemu saznati.

Osobno sam zvao Tankersku, predstavio se kao mali dioničar i tražio odgovore na slijedeća pitanja. Mislim da svaki dioničar ima prava saznati iste prije donošenja svoje odluke (o prodaji/kupnji).

Čovjek me spojio s g. XY (neću javno o imenima) kojeg sam upitao o OMJERU zamjene. Dakle, koliko ću ja za jednu dionicu TNPL-a dobiti dionica novog društva, koliki će mu biti temeljni kapital… ? Koliko će biti društva ? On ne zna, jer se još ništa ne zna. Ja ga pitam kako onda da ja kao mali dioničar donesem odluku o kupnji / prodaji dionice…. Čovjek šuti…
Rekao sam da je jednostavnije da izađu s transparentnim podacima na webu nego da mali dioničari rade pritisak preko medija na njih…
Dajte ljudi, imate broj telefona, treba raditi pritisak na njih, jer ovo je sve samo ne transparantno…

Pitanja ima milion, ali se još o ničem nisu izjasnili.

slažem se kolega. pritisak preko medija, drustvenih mreža, slanje mailova upravi cc hanfa dok se sve ne razjasni. imamo pravo na zaštitu od hanfe i na transparentnost i to moramo tražiti prije nego glasamo na skupštini. znaci svi ulazni parametri nam trebaju biti jasni.

Ja svoje dionice ne mislim prodati po tkz. “pravičnom naknadom”, pa i sami su priznali da se na našem tržištu prikažuje iskrivljena vrijednost dionice društva.
Dodatno, slažem se s kolegama da trebamo zatražiti jasnija očitovanja, parametre zamjene, izlistavanja dionica i ostalih pojedinosti.

stvarno je sramotno što se još nitko iz uprave nije udostojio prozboriti niti riječi.


stvarno je sramotno što se još nitko iz uprave nije udostojio prozboriti niti riječi.

Možda je bolje da ništa ne govore. U članku govore da će 100% vlasnik nove firme biti Tankerska plovidba recimo II. Dionica te firme će se prodavati po 6000 kuna. Dakle vi možete prodati zakladi 20 dionica sadašnje firme i kupiti jednu dionicu nove. Naravno kada to napravite onda će dionica nove firme potonuti na 300 kuna pa će se opet osnovati nova firma čiji će vlasnik biti Tankerska III itd itd itd. Firma će na taj način prikupiti kapital za svoje poslovanje i pokrivanje dubioza od ljudi koji neznaju kuda će sa svojim novcima.

Brod pun malih dioničara Tankerske u video prilogu
http://www.tportal.hr/lifestyle/autozona/311988/Jeste-li-ikad-vidjeli-nasukavanje-broda-u-rezalistu.html

New Report

Close