TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

to što kažete , stoji. samo ja općenito ne vjerujem u pštenje i dobru volju, tako da da, oni su to napravili smradovski, ali određena ekonomska logika ne može im se odreći – kupuju jeftino ucjenom ili prodaj budzašto ili delist. ali ne moraš podati ako nećeš, ali to znači dvije godine nikud dok ne kapne neka dividenda jer kad kapne burza ili ne, bit će tu zainteresiranih.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega BearG, nisam mislio na Vas, neznam zašto ste se našli prozvanim 🙂

Ako detaljno pročitate njihovo priopćenje, onda stvari mogu izgledati potpuno drugačije. Ako je to jedini način za perspektivu firme, postupak dobiva moralni legitimitet. Budući da ako ne dočekaju spremni UP ciklus, možda ih na sljedećem DOWN neće više biti…jednostavno, ako ne plivaš, onda toneš.

Da su nas jednostavno htjeli othebati, nisu to priopćenje ni trebali pisati, imaju sasvim dovoljno glasova da to odrade bez nas.
Malo tko će uopće doći na Skupštinu, osim njih možda još par % imatelja dionice tako da njihov prijedlog prolazi otprve.

Mene malo rajca da budem dioničar nove firme koja će biti izlistana u Londonu ili npr. Singapuru s ciljem prikupljanja svježeg kapitala…ako se to potrefi u pravom trenutku, uff mam razmišljam o penziji 🙂


Vaš link …

moglo bi to na kraju ispast dobro

Ja sam upravo o tome pisao prije par dana i skinut mi je post na moje nemalo iznenađenje. Dakle ponavljam zbog špekulantskih interesa nekih koji se kriju pod raznim skrbničkim računima namjerno se ruši cijena odličnih dionica a sve zbog stjecanja istih po bagatelnim cijenama. Time se nanosi nenadoknadiva šteta društvima koja posluju na svjetskim tržištima a istovremeno se među dioničare i zaposlenike unosi nemir i strah za budućnost firme. Rezultat toga je kriza upravljanja jer nije lako u tim uvjetima mentalno biti na najvišem profesionalnom nivou. Mislim da je za tu situaciju najviše kriva tkz. HANFA koja bi itekako trebala reagirati kada postoje sumnje u špekulantska rušenja cijene u cilju jeftine kupnje dionica od malih dioničara. Vidim da je na ZSE totalno izgubljeno povjerenje ulagača da da bi za trgovanje nekim dionicama trebalo pozvati institucije sistema koje se time bave da istraže kako su neke pale na 0,3 BV-a. To vam je moj savjet. Neka se razotkriju skrbnički računi i transakcije unazad 6 godina pa da se vidi da li je sve bilo čisto ili ne. Na ovom plitkom tržištu netko tko ima novaca vrlo lako može doći do željenog cilja jer metodika postoji.

pa evo..u jednom danu se stekli odredeni broj dionica po jeftinoj cijeni jer su sa clankom srusili cijenu cca 15%..e sad oni koji ne prodaju moguce da ce biti pobjednici, a s druge strane ima se prilika kupiti jos po ovoj niskoj cijeni.

ne znam zašto se sada svi čude, odavno se zna kako diše ova firma i da je svaki dioničar “izvana” za njih zapravo neprijateljski preuzimač komadića njihove firme. pa oni se hvale time da se nisu privatizirali kao drugi nego ostali u samoupravnom socijalizmu. i naravno sad su se odlučili konačno se riješiti uljeza jer im je nezamislivo da s njima dijele oporavak. iskreno čudilo bi me od njih da nisu ovo napravili, ako ne danas onda u sljedećih mjesec ili dva.

zato ostajemo i u ponedjeljak dokup. prodat ću sve sa strane i ulazim ful gas

beti

Gorgija, njihov model je sličan onom koji se može sresti u Skandinaviji, definitivno je puno ispred našeg vremena i balkanskog ‘ko je jamio, jamio’ mentaliteta.
Stvarni vlasnici su zaposlenici firme (zaklada) koji po nekom njihovom ključu učestvuju u podjeli ev. dobiti firme.
Tu je njihov ex. direktor, gdin. Banić, bio istinski vizionar, šteta što su poslije njega došle ‘desno’ orijentirane strukture (zna se) koje su uspjele dobro napuniti svoje džepove, uvesti to kao poželjan model ponašanja te baciti nekad izuzetno dobrostojeću firmu na koljena.

Na svu sreću, tamo su izgleda zapuhali neki novi vjetrovi 🙂

Nisam zaposlenik, ne surađujem s njima, ne živim u ZD a ‘dugoročni’ sam ulagač u TNPL.


ne znam zašto se sada svi čude, odavno se zna kako diše ova firma i da je svaki dioničar "izvana" za njih zapravo neprijateljski preuzimač komadića njihove firme. pa oni se hvale time da se nisu privatizirali kao drugi nego ostali u samoupravnom socijalizmu. i naravno sad su se odlučili konačno se riješiti uljeza jer im je nezamislivo da s njima dijele oporavak. iskreno čudilo bi me od njih da nisu ovo napravili, ako ne danas onda u sljedećih mjesec ili dva.

A kako će onda skupiti kapital na burzi ovakvim ponašanjem? Tko će im vjerovati? Žele se financirati na burzi a tjeraju dioničare sa strane proć, sile mirovince da prodaju svoje udjele itd? Kontradiktorna mi je to logika.

Da li je moguće da pod fer cijenom ne misle na tromjesećni prosjek, već recimo ponude pola booka, makar kod brodara jedina fer vrijednost je book jer toliko vrijedi imovina a ona je lako unovčiva u bilo kojem trenutku i ako pogledamo vani, brodari se trže na booku. Ako su trendovi pozitivni onda vrijede malo više od booka, ako su negativni onda malo manje ali book je referenca.

Zašto prvo vijest o sazivanju skupštine, bez objašnjenja, rušenje cijene 20-25%? Zašto ZSE nije stopirao trgovinu odmah po obavijesti? Što radi Hanfa?

Objašnjenje koje su dali iz Tankrske je dosta šuplje i općenito. Mogla je skupštona imati više točaka dnevnog reda kad se već izvaredno saziva.

Ili, zašto nisu prvo izlistali novo društvo pa nakon zamjene dionica eventualno delistali tnpl-r-a? Dosta je cijela priča tanka i teško mi im je vjerovati. Možda su malo nespretno sve odigrali i iskupe se konkretnom ponudom ali za sada ovo smrdi.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/140136/Default.aspx

– čovjek takvog morala onda vrlo lako uzme za sebe dionice društva vrijednosti pola milijuna eura, i to u kriznoj godini, s rezulatima poslovanja koji ne opravdavaju takvu nagradu;

– pitao bih te je li točno da si odavna sebi odredio plaću od 30.000 eura mjesečno neto i jesi li je smanjio u okviru antirecesijskih mjera, ako su uopće donesene;

– je li istina da je u tvom rodnom mjestu otvorena ispostava Lučke kapetanije kako bi se zaposlio Mustać junior i koje su sve protuusluge učinjene poslodavcu. Kako čujem, mladić se brzo zasitio činovničkog ureda pa je osnovao tvrtku koja uspješno prodaje svoje usluge, kome drugom, nego Tankerskoj plovidbi.

http://www.banka.hr/komentari-i-analize/nije-sve-tako-crno-na-zagrebackoj-burzi

vrlo jednostavno i točno objašnjenje što tnpl radi – zarađuje novac na ljudskoj gluposti i nestrpljivosti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

sad kad smo se svi, nadam se ohladili, ajmo reči koja ja varijanta dobra, bolja, najbolja?? službenog očitovanja još nema. nagađanja koliko ti srce želi.

kako dalje?

New Report

Close