TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E da, sad sam se sjetio .. U ZTK ima neka caka da 5 % ili više dioničara može tužbom protiv Temeljnog kapitala – dakle dio firme tuži samu sebe obustaviti upis bilo kakvih promjena u Sudski REgistar .. i tražiti reviziju odluke.

Ako su oni odlučili ići na ovakvu igru tu se ništa ne može ali odugovlačenje ne bi bilo loše i povoljno bi utjecalo na tečaj da se onemogući upis takove odluke u registar.

Nisam pravnik pa ne znam detalje ali siguran sam da je ovako nešto.. TRebat će vam preko 30 000 dionica ljudi ..

Ali kada 5 % kapitala tuži ostatak kompanije onda se ništa ne može upisati u sudski registar. Nema šanse

i kako to da predsjednika uprave nema u firmi, da je na službenom putu baš sada i da se vraća tek drugi tjedan

kako on kao predsjednik uprave gleda da se s takvim stvarima ide van dok njega nema, jer hoda po daaaaalekom istoku
šta je to?

jel vama postavljaju krov i centralno i parkete dok ste vi u inozemstvu?

pa nisam valjda toliko naivna plavuša

beti


hoće nas potjerati sve van iz dionice
i onda budu sami svoji gazde
šta mislite o tome

Mene neće!
Kupujem slijedeće sedmice.
Ovo je bagatela.



hoće nas potjerati sve van iz dionice
i onda budu sami svoji gazde
šta mislite o tome

Mene neće!
Kupujem slijedeće sedmice.
Ovo je bagatela.
[/quote]

Nema junačenja i prebijanja preko koljena – odluka izaći ili ostati proizlazi iz invest pristupa. tko ostane, spreman je ostati najmanje dvije godine dok se vozarine ne preliju na dobit i dividendu i možebitni ponovni mtp ili redovni izlist (ne moram ni spominjati da u slučaju takvog scenarija govormo o povratu od 500 posto i više). sve to ako vjerujete u svj gospodarstvo. ako ne vjerujete, možete vjerovati još samo u hrv gospodarstvo, ali ne znam kako ijedan normalan čovjek može u to vjerovati. tko izađe, isto legitimno, ali ako ima sreće, izaći će sa sićom, ako nema s gubitkom.

oporavak vozarina je gotovo izvjestan, ali ne preko noći. sad što je pametno ne znam ni sam. puno je čekati, ali moglo bi se lijepo isplatiti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

bear, ne sviđa mi se takoder ovaj razvoj stvari, ali moram reći – da sam na njihovom mjestu , isto bih postupio. ovo nisu dionice, ovo je imovina koja generira prihode npr. stan u dubrovniku, gostiona kod plitvica. i vi imate priliku kupiti stan u dubrovniku po 500 eura kvadrat, a znate da vrijedi 2000 i imate noivaca i znate da prodavatelju treba novaca i ne može čekati boljeg ponuđača.

nema tu morala ni obraza, ovdje se igra za novce i što zakon ne zabranjuje, dopušteno je.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Vaš link …

moglo bi to na kraju ispast dobro

ali u najboljem za većinskog vlasnika – cijena povijesno niska, a 99 posto analitičara najavljuje rast vozarina. zašto obi vlasnik vama davao dio zarade, kad može sve zadržati za sebe.

ista stvar konzum, rivijera adria – isplati male za iznos od 3 ili 4 dividende, dakle pe 3ili 4, i dalje budi bogat, sretan i anoniman

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ali ako ne prodate i budite strpljivi, morat će i vama isplatiti dividendu – dividenda se isplaćuje po skddu, ne po zagrebačkoj burzi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ali..mozda…ali…mozda..nas je i dovelo do ovog..
Vama svima sretno…ali ja tamo di nisam pozeljan ni lipe vise nebi stavio..

A BALVANA!!! :) :) :)

generalno, za dugoročne ovo nije baš skroz loš razvoj situacije, očekujem da na ovaj način vrijednost dionice puno prije dođe blizu svoje ‘realne’ cijene…pod realne mislim na ‘svjetske’ cijene budući da na usranoj ZSE nema nikakve šanse (pod uticajem situacije u HR, koja još min 5 godina neće biti ništa bolja).

Minus je svakako otežana trgovina ali izgleda da i za to ima dobrih rješenja (MTP ili Hita OTC) tako da nema smisla previše strahovati…u konačnici svatko je u ovoj dionici malo duže, zna da je ova dionica u biti relativno nelikvidna (izuzevši zadnjih 5-6 mjeseci).

Meni osobno je najbitnije da je ovo dio ozbiljnje razvojne strategije kojoj je cilj dugoročni razvoj i opstojnost društva, a ne istiskivanje malih (ovo zadnje treba podcrtati).

Tko još nije, svakako mora ovo pročitati… http://www.tankerska.hr/hr/novosti
te sam donijeti odluku bez obzira na pokušaje zastrašivanja i stvaranja panike koju pokušavaju izvesti pojedini na forumu.

Ako aluras na mene ovo u vezi panike..u krivu si..
Ja sam medu prvima koji je poceo kupovati a kupovao sam i na samom dnu..
Vama zelim svu srecu ali ja sebe u ovoj prici ne vidim..

A BALVANA!!! :) :) :)


Ali..mozda…ali…mozda..nas je i dovelo do ovog..
Vama svima sretno…ali ja tamo di nisam pozeljan ni lipe vise nebi stavio..

legitimno, i meni new odgovara biti delistanim dionicama. jedino me očekivani prinos može tu zadržati. ali tu treba dugo čekati – tako da da, nije z a svakoga

mali dioničari nigdje nisu poželjni, ali ako ćemo tako gledati morali bismo od svih dionica odustati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close