TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zadarski portali
http://www.057info.hr/vijesti/2014-01-24/sok-iz-tankerske-plovidbe-koja-povlaci-svoje-dionice-sa-zagrebacke-burze

Mogući scenarij je sad delistiranje s burze, kupovina u trezor, onda poništavanje tih vlastitih (trezorskih) dionica pa istiskivanje malih dioničara.

Koliko sam čuo, istiskivanje je svojevremeno zagovarao Stanko Banić, njihov bivši direktor otprije 8-9 god. koji je i omogućio Zakladi kontrolu na Tankerskom.

Ima li tko konstruktivnu ideju kako to onemogućiti?


Zadarski portali
http://www.057info.hr/vijesti/2014-01-24/sok-iz-tankerske-plovidbe-koja-povlaci-svoje-dionice-sa-zagrebacke-burze

Ovog novinara bi netko trebao upozoriti da je jako pogriješio sa cijenom.
A ekipa na Dalekom istoku nešto kuha, da nebi bila singapurska ili hongkoška burza ???

ja evo od danas imam TNPL i baš me zanima kak bu to prošlo, za sada 50 kom…..

A te dionice, koju su nekad kotirale 8000 kuna po jednoj dionici sada bi koštala 250 kuna za onog tko ih odluči prodati…. Ne razumijem ovu rečenicu, gdje su izvukli tu cijenu od 250 kuna???

to je dodatni pritisak izvora
a novinar neuk

beti

Bas razmisljam o ovoj situaciji i ne razumijem bas najbolje cemu ovo.Ako su oni ovo napravili sa ciljem da kupe dionice pa nije im bilo jednostavnije da su se prije 2 mjeseca dogovorili s onim PBZom i kupili sve od njega po recimo 300 ipak je to 1% firme.Cisto sumnjam da je onaj PBZ imao bolji prosjek od toga.Nadalje ako im je namjera odkupit od svih koji glasaju protiv onda mogu i sada kupovati jeftinije od te cijene. Tako da cijela prica vjerujem ima nekakvu drugu pozadinu. Ovaj post nije nagovor na kupnju,a jos manje na prodaju.Imam ovu dionicu i ostat cu u njoj pa ili pukovnik ili pokojnik.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!




U pozivu u tocki 5 pise da treba 90% potrebnih glasova.Teoretski se moze sakupiti dovoljno onih koji ce biti protiv.Ima tu pravnika,na sto se odnosi ovih 90%?

s 90 posto delistaš dionicu danom upisa u sudski registar, dakle tjedan dva nakon odluke na skupštini. sa 75 posto delistaš isto, ali tek nakon 6 mjeseci od dana upisa odluke u sudski registar.
[/quote]

Ne-pise u predlogu za skupstinu 9 desetina!
[/quote]

kolega, nismo u vrtiću pa da se svi malo smijemo i kupujemo, pa onda vriuštimo i prodajemo. čitajte službena priopćenja, ne glupost po forumima

Ova Odluka stupa na snagu danom upisa u sudski registar, ako je donesena većinom većom
od devet desetina danih glasova sukladno čl. 332. stavku 7. podstavku 1. Zakona o tržištu
kapitala, a u svim ostalim slučajevima protekom šest mjeseci od dana upisa odluke u sudski
registar.

str. 2

http://zse.hr/default.aspx?id=49118

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ne znam čemu čuđenje kad je rezon sasvim jednostavan – burza mi ništa ne nudi, ne namjeravam tražiti kapital na burzi, idem ča s burze, ispoštujem minimum po zakonu, pokupim sve po smiješnoj cijeni od 0,25 od naivaca i strašljivaca i ono što sam im prodao po 8000 , otkupim natrag po 320.

što se čudite i kolutate očima – izlist ide kada. na vrhu tržišta. zašto. zato što onda i benzin može prodati po 30 kn iako je benzin na najbližoj stanici 10 kn. delist ide kada – kada je cijena na dnu. zašto. zato što mogu taj isti benzin kupiti po 3 kn, iako je na crpki 10. i onda malo pričekam i onda opet im uvalim po 10.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

umjesto budalakanja, vratimo se mi vozarinama. to određuje cijenu dionice, ne burza. naravno izlistane dionice imaju premiju na tu činjenicu, recimo 15 posto, ali osnovu čini poslovanje i tnpl vrijedi ako plovi sa 100 milja dobiti godišnje, a ne rijedi ako plovi sa 100 ilja gubitka godišnje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja imam prosjek ulaza ispod 300, pa razmišljam kao Frankie – nedam, pa ili pukovnik ili pokojnik.

Evo…u potpunosti se slažem sa investimirom. To je vrlo jednostavno objašnjenje i u potpunosti logično.
Neupitno ide novi ciklus u brodara i sad je pravi trenutak za ovo napraviti…a male dioničare tko šljivi….nitko ih ne treba( osim kad ih treba oderati i uvaliti dionice na ATH). Nitkoih ne štiti..ni HNNFA…ni država….pravosuđe…a bome ih je i bog zaboravio na ovoj otužnoj burzi.
Ekipa će za siću istisnuti male…a kada procjene da je vrijeme ponovo se pojaviti…možda i na nekoj drugoj burzi.
I zato je jako pametno prije ulaganja u bilo što na ZSE proučiti ne samo vrijednost firme i poslovanje…nego i vlasničku strukturu…Eh …tu je sad i problem sa onim famoznim skrbničkim računima…je li tako?….Uglavnom sve se čini da se “male” otjera sa burze…

New Report

Close