TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To je navodno kao sto se godinama govori nekakvo radno dionicarstvo mada ja mislim da to dionicarstvo nije vidjelo ni r od radnika.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Izgleda da pomalo dolazi iz donje u gornju, sprema se kupnja od strane onih koji razumiju vrijednost ove akcije.
Špekulacija o MTP je ničim utemeljena, kao i moja o stranoj burzi, čekati treba, oglasit će se Tankerska uskoro, možda i danas, s nekim najavama namjera.

Naravno da treba čekati. A dok se čeka najbolje je ne raditi ništa. Razumijem one što prodaju jer otprilike prodaju po cijeni koja će biti ponuđena svima koji glasaju protiv na skupštini ali one koji kupuju po ovim cijenama ne mogu razumjeti. Prije tjedan ili dva je bila ta cijena bez ikakvog rizika pa nitko nije htio kupiti.
Čisto špekulativno trgovanje kojeg je bolje izbjegavati.



Mnogi rade krivo tromjesečni prosjek pa da vam pomognem. Idete na zse.hr i uzmete od 3 mjeseca unazad od kad je izglasana odluka. Znači namjestite datume od 22.10 do 22.1. I onda to izvadite u excelu. Vrlo je lagano. I onda upišete =SUM(K4:K60)/SUM(J4:J60) tj. =SUM(PROMET) / SUM (KOLIČINA) i dobijete prosječnu 321,9673309

To nije ponderirani prosjek, nego normalni. Ponderirani rezultat znaci da se u ukupnu racunicu uzima tezina pojedinacnog rezultata.
E sad, sta se uzima kao tezina u izracunu prosjecne cijene dionica je pitanje. Moguce da je promet tog dana. Nije isto ako netko napuca cijenu sa par dionica u jednom danu i digne tog dana prosjek, sa danom kada se racuna prosjek na milijunskom prometu.
Vjerojatno postoji u nekom ZSE pravilniku nacin kako se dolazi do ponderiranog prosjeka.
[/quote]

Dobro je alias napisao SUM(PROMET) / SUM (KOLIČINA) u periodu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Do 17.03. Imas jos vremena..



Mnogi rade krivo tromjesečni prosjek pa da vam pomognem. Idete na zse.hr i uzmete od 3 mjeseca unazad od kad je izglasana odluka. Znači namjestite datume od 22.10 do 22.1. I onda to izvadite u excelu. Vrlo je lagano. I onda upišete =SUM(K4:K60)/SUM(J4:J60) tj. =SUM(PROMET) / SUM (KOLIČINA) i dobijete prosječnu 321,9673309

To nije ponderirani prosjek, nego normalni. Ponderirani rezultat znaci da se u ukupnu racunicu uzima tezina pojedinacnog rezultata.
E sad, sta se uzima kao tezina u izracunu prosjecne cijene dionica je pitanje. Moguce da je promet tog dana. Nije isto ako netko napuca cijenu sa par dionica u jednom danu i digne tog dana prosjek, sa danom kada se racuna prosjek na milijunskom prometu.
Vjerojatno postoji u nekom ZSE pravilniku nacin kako se dolazi do ponderiranog prosjeka.
[/quote]
To je ponderirani 100%. ALi ako ne vjerujete i to je vaše pravo

Prikupljaju se pomalo “glasovi” za skupštinu, dionica će biti tražena roba do tada. Zato ne dajte dionice i povucite se sa prodaje, stock je objavio i da se dobivaju dionice neke nove tvrtke.

Krivo sam se izrazio 🙂


Ponderirani rezultat znaci da se u ukupnu racunicu uzima tezina pojedinacnog rezultata.

kad se podsjetimo da je preko 6000 dionica protgrgovano na razini 280-300 kn jasno je da će taj prosjek biti oko 300 kn, a 320 je samo mašta onih koji su zaglavili u TNPL

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Ja inače nemam TNPL. Htio sam samo pomoći. Tako da meni 300, 280 ili 320 ista pašta

A sta ako do 17.3. bude veca trgovina i cijena..jel se gleda do 17.3. Ili do danas prosjecna?



U pozivu u tocki 5 pise da treba 90% potrebnih glasova.Teoretski se moze sakupiti dovoljno onih koji ce biti protiv.Ima tu pravnika,na sto se odnosi ovih 90%?

s 90 posto delistaš dionicu danom upisa u sudski registar, dakle tjedan dva nakon odluke na skupštini. sa 75 posto delistaš isto, ali tek nakon 6 mjeseci od dana upisa odluke u sudski registar.
[/quote]

Ne-pise u predlogu za skupstinu 9 desetina!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Ispod 300 nešto sitno, možda par kuna je ponderirani prosjek.
Dakle – zapeli smo !

Čist financijski inženjering

New Report

Close