TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najveći je problem malom dioničaru doći do Zadra na skupštinu i glasati protiv. Fondovima i većim igračima to nije problem. Iz tog razloga ova će dionica po mojim prognozama kliznuti još malo nizbrdo, do razine di većim igračima to odgovara.

Pa vlasnik ima 83%. Zašto bi netko išao glasati kad nije potrebno jer će vlasnik izglasati sam kako hoće. Trošak vremena i novca

OK Frankie, zanemarila sam da si na drugom kontinentu, a dobro bi nam došao sa ovim svojim zahvatima i vještinama
a i nije tako strašno doći, imam četiri sata vožnje

beti

Meni sa mojih 500 dionica nije problem doći do Zadra, jutros sam kupio, nakon prodaje na 400 kn, glasat ću za delistiranje i niti jedan komad ne ide u prodaju.

Ja se slazem sa ovim sta je napisao alias. Ovako vam je bilo na VLHO. Delistiranje i ponude na 26 kuna ako se ne varam.Mene su brokeri tada nagovarali da sam lud da prodam da sto cu sa tim. Eto nisam prodao nista imam ih i danas dapace nesto sam bio i dokupio.To je od ondasnje cijene skoro 400%,a toliko sam si zacrtao i na ovome. Pa sad lud mozda jesam,ali g lup nisam.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Da se ne radi o navlakuši? Pa da bude veliki promet i još veći pad. Ha.Ha.

Ovo sam pisao 17.01. jer što nije normalno nije. Sada vam savjetujem da se organizirate kao udruga protiv banaka i na sud da se sve razotkrije. Ako je sve u redu onda u redu ako nije neka svatko od vas traži nadknadu izgubljenog na ZSE. Ovdje se očito radi o organiziranom kriminalu u svrhu stjecanja materijalne dobiti van svih pravila propisanih na burzi.


da li TNPL ide u ovo:

Veća transparentnost MTP:
MTP je multilateralni sustav kojim upravlja Zagrebačka burza, a koji zapravo spaja ponudu i potražnju za financijskim instrumentima više zainteresiranih trećih strana, stoji u Zakonu o tržištu kapitala. Iako je razina MTP-a slična razini Usporednog tržišta, ipak kompanije čijim će se dionicama trgovati na MTP-u imaju mnogo višu razinu transparentnosti koju moraju održavati.

Hita vratile Riviera Adriu na burzu
Burze 11.11.2013. 22:00 Tin Bašić

0

Dionice su uvrštene na MTP Fortis i može se trgovati s njima od srijede.
Ivan Tadin, čelnik Hita vrijednosnica/Marko Lukunić/PIXSELL
Ivan Tadin, čelnik Hita vrijednosnica/Marko Lukunić/PIXSELL

Tri mjeseca nakon što su povukli dionice sa Zagrebačke burze, Riviera Adria ponovno se vraća.

Ovoga puta na Multlilateralnu trgovinsku platformu – MTP Fortis. No, Uprava Riviera Adrije te većinski dioničari Valamar Adria (73,19%) i Valamar grupa (12,32%) nisu “zaslužni” za ponovni listing. “Krivac” su Hita vrijednosnice koje su 8. studenog Zagrebačkoj burzi predale zahtjev za uvrštenjem tih dionica na MTP Fortis. Prvi trgovinski dan tim dionicama je srijeda 13, studenoga.Pravilima burze određeno je da zahtjev za uvrštenjem na MTP, koji nije uređeno tržište i na kojemu ne vrijede toliko stroga pravila, može dati sama kompanija, ali i član burze, odnosno brokerska kuća ili banka.

Nedavno su Hita vrijednosnice kao i brokerski odjel Privredne banke Zagreb svojim ulagačima omogućili trgovanje s izlisatnim dionicama. Klijenti Hita vrijednosnice interesirali su se o načinima prodaje dionica koje ne kotiraju na burzi, budući da im trenutni način prodaje putem oglasnika nije bio prihvatljiv. Nakon mnogih upita u toj su se brokerskoj kući odlučili kreirati vlastiti sustav OTC tržišta za takve financijske insturmente.

član sudionik, dakle brokeri, isto mogu zatražiti izlist na mtp.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

digitron citizen veli 324,5

pepe7

meni ispalo 324,70

Moj savjet je da povučete naloge sa prodaje, napravite rupu na asku, pa ćete vidjeti da će ekipa krenuti u preuzimanje dionica i prije skupštine.
Ovdje ima njihovih igrača koji sustavno blate, dok istovremeno kupuju podcijenjeno čak i u odnosu na zagarantiranu cijenu.
Srića što je prosjek sa jučerašnjim danom, pa nemaju mnogo prostora za manipulaciju, tj. dno je ovo, može samo uzbrdo.
ŽIVIO CITIZEN !!!

Onda je očito da raja voli prosipat pare, jer kako drugačije objasnit takvo poklanjanje, kad je prosjek iznad 320…..

Investimir, to znaci da ce dionicar ako ima kod npr banke etrade trgovanje moci stavljati naloge na p/k?

Da bi Tankerska isplatila malog dioničara po prosjekčnoj cijeni zadnja 3 miseca,ovaj mora doći na Skupštinu i glasati “PROTIV”. Skupština se održava za 55 dana. Upis u sudski registar traje bar 10-50 dana. Isplata se vrši 90 dana nakon upisa u sudski registar. Dakle oni koji danas kupuju čekat će isplatu bar 200-tinjak dana. Uz to trba ukalkulirati troškove dolaska i odlaska u Zadar.
Sve to skupa isplati se samo onima sa mobiliziranih par stotina tisuća kuna u ovoj dionici. Znači piši kući banana. Tek narednih tjedana slijedi rasprodaja malih dioničara ma što tko pisao o tome.
A svi se mi ovdi hvalimo kako taj postotak hvatamo misečno. Zašto onda čekati 6 miseci???????

New Report

Close