TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izgleda da se ATPL opet pokazala kad bolji izbor nego TNPL…

hvala prodavačima danas, vratio dio koji sam prodao iznad 400, nadam se da će još malo do 350.

Kod mene je omjer ulaza u brodare 2:1 u korist TNPL, i još mislim da nisam pogriješio.[emo_cool]

kod mene je portfelj 70% TNPL i pokusavam jos dokupit..:-)

To ti kolega dragi nije pametno imati toliki% u tnpl..

A BALVANA!!! :) :) :)

Ah sta cu. Drzim duzi period;-)

zasto pad ovdje danas?
Tankeri vani u plusu,osim tnk sa manjim minusom-ali oni su imali ogroman porast cijene zadnjih dana.
Dht .+ 3,76 .%
Frontline + 4,14 %
Tnk – 1,6%

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


zasto pad ovdje danas?
Tankeri vani u plusu,osim tnk sa manjim minusom-ali oni su imali ogroman porast cijene zadnjih dana.
Dht .+ 3,76 .%
Frontline + 4,14 %
Tnk – 1,6%

zašto. zato što je ovo grobex. ovdje drukčije logike vrijede

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da…valjda..pratim malo ovu dionicu,interesantna mi je,ali ne razumem trendove.Recimo danas Amerika pada ali tankerske rastu.Vjeojatno zbog ove vesti-na spotu tankeri postizu najvece cene unatrag 3,5 godina.
http://www.lloydslist.com/ll/sector/tankers/article435544.ece

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

boze kakva psihologija, kao da je ulaganje, trend i rast/pad dionica sport koji traje svaki dan zasebno i neovisno.
cemu nervoza? tnpl je odradila od 250 do 430? sto ste mislili da ce pravocrtno do 700? nece.
ovo je normalna kratkorocna koreckcija, u dugoročnom bull trendu, kako za tnpl, tako i za indekse za tankere i suhi teret, tako i za brodarske dionice vani.
pogledajte intertanko rates, usporedite ga sa razinom iz 10 mjeseca, napravite racunicu, opustite te se i uzivajte.

@ stock
od kud ti to da ce ici delistiranje? osobno smatram da su sanse za takve nesto minimalne, tankerskoj nije potreban svjezi kapital, imaju ga sasvim dovoljno, a uz ove vozarine i najavljanje mjere stednje dobit za 1 kvartal mogla bi sve iznenaditi. poz,


boze kakva psihologija, kao da je ulaganje, trend i rast/pad dionica sport koji traje svaki dan zasebno i neovisno.
cemu nervoza? tnpl je odradila od 250 do 430? sto ste mislili da ce pravocrtno do 700? nece.
ovo je normalna kratkorocna koreckcija, u dugoročnom bull trendu, kako za tnpl, tako i za indekse za tankere i suhi teret, tako i za brodarske dionice vani.
pogledajte intertanko rates, usporedite ga sa razinom iz 10 mjeseca, napravite racunicu, opustite te se i uzivajte.

dobar komentar i kolega je u pravu..mora se odradit ovo hladenje..pa opet u visine..a FI ce pokazat pravu sliku

@ stock
od kud ti to da ce ici delistiranje? osobno smatram da su sanse za takve nesto minimalne, tankerskoj nije potreban svjezi kapital, imaju ga sasvim dovoljno, a uz ove vozarine i najavljanje mjere stednje dobit za 1 kvartal mogla bi sve iznenaditi. poz,



Iz visokih izvora nekih fondova stižu signali da će Tankerska napraviti delistiranje dionice, a zatim krenuti u prikupljanje kapitala preko novoosnovane tvrtke. Navodno će biti moguće raditi zamjenu dionica. Ne mogu procjeniti koliko u ovome može biti istine i kako se takva možebitna istina može odraziti na cijenu dionice. Zadrani i brodarski znalci imate li vi kakve info? Možda ne bi blo loše navrijeme zauzeti položaje

ako i bude dokap, neće biti po pb 0,25, nego ipak malo više. dakle zgušćivanje kapitala, netko će platiti 500 kn ono što mi sada plaćamo 390.
[/quote]

Ovakvi signali su zastrašivanje; cilj je dokup.
Trenutna cijena je povoljna, imate vrimena za ukrcaj do 17.2.2014.

New Report

Close