TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



I da , nemam još dionice tnpl

to pričaj nekom drugom, ne bi ovdje nogama i rukama branio TNPL da nisi zaglibio unutra
[/quote]
Ok…pozdrav svima od nogu i ruku..Nema me više ovdje..nije mi bila namjera spamat..
Sretno svima i da…nemam tnpl..

A BALVANA!!! :) :) :)


kud ćete u ovo? dobro je netko napisao, ovdje je lako ući, ali bez minusa je jako teško izaći [emo_palacd]

hvala na brizi [emo_palacg]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


http://www.lloydslistintelligence.com/llint/tankers/baltic-index.htm;jsessionid=CBA831BFF8748D23663B00FEEF983050

Tankeri su budućnost.Jedan Maersk se povlači iz kontenjerskog biznisa..i prebacuju se na tankere…Mislim da to dovoljno…

Vrijedjanja se ostavi pogotovo s menom jer imam prilicno dobar backhand. Znaci nastoj drzat jedan nivo. A sad za ovo .Prijatelj mi je bija tehnical manager na Maerska godinama i stanje ti je ovako.Ne vridi ti ni kasun karier ni tanker. Stari gazda od Maerska je umra, nove snage su na vlasti,nove ideje.Koliko uspjesne vrime ce pokazat.Evo ti za primjer Fredriksen za kojega sam radija(najjaci brodovlasnik danasnjice i najveca tankerska flota,LNG flota,drilling,bulkeri…) zatvara i ono malo sta mu je ostalo u Oslo i pribacit ce to ode u Singapur ili na Cipar. Ko to vise razumi. Love nema, jednostavno je nema.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Nemam TNPL, zbog odnosa Uprave prema malim dioničarima, međutim čini mi se da bi bilo najgluplje sad prodavati na ovim razinama. Ima tu potencijala, no problem je izlaz i niska likvidnost, dobro je to netko primjetio.
Šteta, velika šteta onih plaćenih penala na dalekom istoku za odustanak od novogradnje, velika je to lova u RH, no bolje iz te situacije izaći ranjen nego mrtav, nema zafrkancije sa kosookima. Ovo im je škola (Upravi)

poslovanje, buduće projekcije, potražnja … sve možemo pojednostaviti na onu staru: ima li viška papira ili viška bedaka … trenutačno ima viška papira

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

http://www.dryships.com/pages/report.asp

I jos malo o Maersku(inace to je samo jedan mali dio grupacije Moller,imali su cak i svoju airlines komaniju,drze shipping preko 800 brodova ako se ne varam, skverove, drilling, trgovacke lance, koncesije za naftu i plin u sjevernom moru i imaju preko 100 tisuca zaposlenih….) kad se vec pozivamo na njih,stari Mc-Kinney Moller je umra nedavno. Bija je CEO do sredine 90tih,a COB sluzbeno do 2003 mada govore da je odluciva o svemu do prid sam kraj(ima je 100 godina kad je partija). Sad ti je CEO Nils Andersen,cere naslijedile ma i one stare i ne mogu puno radit. Vozarine nece gori za sada bar tako vecina u biznisu misli osim ako se koja tombula ne dogodi. Triba gledat di se stari Fredriksen koncentrira(drilling od 2005 poceo sa osnivanjem Seadrilla,preuzimanjem Easterna, Smedviga,Asia drillinga,Seadragona,ima 32 % u Pacific drillingu vjerojatno slijedi preuzimanje,30% u Sevan drillingu isto vjerojatno preuzimanje jer im vec radi i marketing za njihove rigove,sad “pomaze” Songu drilling pretpostavljam ne iz altruizma i na putu je da postane najjaci drilling contractor) Ali on nece brodove prodat, to ga je stvorilo. A di ce i sta ce ne znam. Znam kad umre da ce sve u qrac, cere ce to podilit hebacima.Cere su i oku ugodne,a ni para im ne fali.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

http://www.seebiz.eu/tankerska-plovidba-otpusta-50-ak-pomoraca/ar-58398/


http://www.seebiz.eu/tankerska-plovidba-otpusta-50-ak-pomoraca/ar-58398/

znači sve gore i gore [emo_palacd]

a još kad dođu desetine novih tankera i dodatno spuste vozarine, kao npr. ovi

Kupnja Gripena uvjet za narudžbu 800 milijuna dolara vrijednih brodova?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@arijan
Pa ako TNPL uđe u vlasničku strukturu Uljanik brodogradilišta,a što bi se trebalo dogoditi kroz mjesec-dva,meni se ova vijest čini jako,jako dobra.
Sve je zavisno o kutu gledanja.Zar ne?

Već nekoliko dana skupljam tnpl ali nedate niže i gotovo.
[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)


Već nekoliko dana skupljam tnpl ali nedate niže i gotovo.
[emo_smijesak]

skupio si ti odavno, dobro ti je netko napisao pred par dana [emo_smijeh]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije savjet za kupnju/prodaju dionica

New Report

Close