TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bolje je nego lani u redovnom poslovanju zgubili su samo 100 miljuna, lani preko 120[emo_palacd]

Pa kako onda idu s gubitkom u dokapitalizaciju Uljanika ????[emo_vrtimise]

kako onda u poslovnom pise da je tnpl jedina koja od 4 brodara nije poslovala s gubitkom?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/brod-molat-tankerske-plovidbe-iz-zadra-udario-u-ledenjak/658565.aspx

idući tjedan će bit bolje...

Zadar, (23.01.2013.) – The Captain on board bulk carrier MOLAT, January 21th 2013 on North Sea at position 54 57N; 005 03E, encountered very bad weather with wind of storm force and heavy sea. In order to avoid heavy rolling and pitching, Master adjusted courses and speed accordingly. However, two-tree waves hit ship stern-port side, which caused deck cargo to shift to starboard side. Immediately upon that ship listed on starboard side. The vessel immediately initiated emergency procedure and corrective measures to reduce listing. Shortly vessel reduced list and proceeded to the nearest available safety port.

All crewmembers on board are accounted for and there are no injured crewmembers. There has been no oil spill nor loss of cargo.

Currently vessel is at Sunderland anchorage waiting to berth and restow the cargo. Berthing is schedule for 23.01.2013 at 12:00 lt. Vessel is on her voyage from Norrkoping, Sweden to Alexandria, Egypt with cargo 36 152,991 M3 of “Sawn Timber” stowed under and on deck .

MV ‘Molat’ (28,000 dwt, 2000 built, Croatia Flag, IMO number 9211559).

Next update information will be on 23.01.2013. at 16:00 UTC

For further informations please contact Capt. Josko Jurin on phone: +385 99 257 3021

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Zadar, (23.01.2013.) – The Captain on board bulk carrier MOLAT, January 21th 2013 on North Sea at position 54 57N; 005 03E, encountered very bad weather with wind of storm force and heavy sea. In order to avoid heavy rolling and pitching, Master adjusted courses and speed accordingly. However, two-tree waves hit ship stern-port side, which caused deck cargo to shift to starboard side. Immediately upon that ship listed on starboard side. The vessel immediately initiated emergency procedure and corrective measures to reduce listing. Shortly vessel reduced list and proceeded to the nearest available safety port.

All crewmembers on board are accounted for and there are no injured crewmembers. There has been no oil spill nor loss of cargo.

Currently vessel is at Sunderland anchorage waiting to berth and restow the cargo. Berthing is schedule for 23.01.2013 at 12:00 lt. Vessel is on her voyage from Norrkoping, Sweden to Alexandria, Egypt with cargo 36 152,991 M3 of “Sawn Timber” stowed under and on deck .

MV 'Molat' (28,000 dwt, 2000 built, Croatia Flag, IMO number 9211559).

Next update information will be on 23.01.2013. at 16:00 UTC

For further informations please contact Capt. Josko Jurin on phone: +385 99 257 3021

koliko ja vidim nis osim pomaka robe nije se desilo…
nikakva santa leda i slicne ***obrisano***

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ništa strašno, brod se dovede na sigurno i preslaže se teret sa novim ricavanjem, i nastavak putovanja, dogodilo se i meni na Azorima. To mi je bilo 7 dana odmora na San Miguelu.

Moderator, ako sam spamer, kako vidim po novoj oznaci, slobodno pobriši moj profil.

krenula ATPL po uzoru na brodare vani
a izgleda da ce i ovdje nekaj krenut
sve je skocilo…vrijeme je za brodare
imam tnpl…nije nagovor na kupnju….:)

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Jako zanimljiv članak, a posebno ovaj dio vezan za tankeraše.
Vaš link …

“I do believe that the demand-supply equilibrium would be restored by the middle of 2013. I think tanker and container freight will recover fast,” Hajara said at the India Shipping Summit on

netko sa ovih 6-7 aaloga po 3 komada nezeli da se vidi kak smo blizu 500 i 600
al neka mu…
Lp

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



netko sa ovih 6-7 aaloga po 3 komada nezeli da se vidi kak smo blizu 500 i 600
al neka mu…
Lp

meni se čini da ste bliže 200-300 kn….
[/quote]
mnogo smo uskladili
a imamo mladu flotu…bacite oko na prosjek starosti
pa mi kupujemo brodogradilista po RH
Zivjeli

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Veliki gubitak kao posljedica otpisa i smanjenjka vrijednosti brodova.
U budućnosti,tj već u prvom kvartalu malo povoljniji rezuiltati jer će automatizmom i amortizacija biti manja.Ali ovakve vozarine će i dalje
generirati velike gubitke.
Bitno je da se kratkotrajna imovina ne smanjuje i da ima puno rezervi da se
prebrodi kriza.TNPL to može izdražati još četiri pet godina,jer u brodarstvu
umjesnije pitanje je tko će duže izdržati,tko će manje izgubiti a ne zaraditi.
Ovakvo tržište likvida ne može trajati vjećno jer će mnogi u bankot.
TNPL stoji stabilno pa bi bilo mudro kupovati.Naravno što jeftinije dok je ovakav
sentiment.
Dodatna otežavajuća okolnost je da u ovu dionicu ne mogu ulaziti fondovi zbog
niskog MCAP fri flota.
Ovo je izvrsna prilika,ali samo za strpljive.

New Report

Close