TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Novi" Velebit drugu sedmicu [thumbsup]

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Valjda će se i na cijeni dionice odraziti dalazak novih brodova. Mislim da je Tankerska plovidba najpodcjenjenija ne samo među brodarima nego i na cijeloj burzi!

[color=blue][/color]vizionar


Valjda će se i na cijeni dionice odraziti dalazak novih brodova. Mislim da je Tankerska plovidba najpodcjenjenija ne samo među brodarima nego i na cijeloj burzi!

Slažem se da dionica Tankerske vrijedi više od trenutne cijene ali nema velikog interesa kupaca za tu dionicu. Zašto? "Free float" je jako malen, eventualna dividenda je uvijek simbolična i za sada nema razloga da bude veća jer je cca 83 % dionica u vlasništvu zaposlenika, tako i da ta simbolična dividenda zadovoljava izdašno nagrađivanje zaposlenih u tvrtki. Ne vidim motiva zašto bi fondovi ili mali dioničari kupovali dionicu u većim količnama. Uz to dodajmo i ekstremno niske vozarine cijena je još i dobra. Podjelom većeg broja dionica Upravi (cca 10000) i ostalim zaposlenicima (????) postoji nada da će u boljim vremenima za brodare i dividenda biti nešto izdašnija, iako sumnjam. No, u svakom slučaju dobro je imati pokoju dionicuTNPL u svom portfelju jer je to pored ULPL najbolja brodarska tvrtka u Hrvatskoj.


žao mi je što nemam dobro mišljenje o vašoj dionici, djelomično sam i napisala zašto. a obzirom na iz aviona vidljivo manjkavo znanje, te način komunikacije više nemam dobro mišljenje niti o vama.

tek sam sada naletio na ovu prijepisku ali moram komentirati da zmrklic ne izdrži 10 stranica a da se s nekim ne zakači na osobnoj bazi.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Evo malo afera-materijala.. čist da se zna iz kojeg smo sela

BIVŠI DIREKTOR TANKERSKE PLOVIDBE, TVRDI DA SU POLITIČARI IZVLAČILI SILAN NOVAC IZ TOG MOĆNOG ZADARSKOG PODUZEĆA
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/136562/Default.aspx

Došlo je izvješće. U skladu s mojim očekivanjima, a moglo je biti i bolje.

da. moglo je biti bolje. iz +18 u -18. koliko vidim veliki minus su tečajne razlike u prvom kvartalu.

Što više brodova, što veći i što noviji brodovi to poslovanje sve gore. Tko će napuniti vreće onima koji su se lako dočepali bogastva. A da ne bude s vragom došlo s vragom otišlo.Ovdje treba protresti ratno profiterstvo.

Nominala 600 kn. Mislim da ova dionica u ovom trenutku toliko i vrijedi.

U subotu porinuće Vinjerca:

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.


Nominala 600 kn. Mislim da ova dionica u ovom trenutku toliko i vrijedi.

Slažem se. Ovdje će nominala biti velika ko kuća za 6 mjeseci.Treba dati petama vjetra dok još ima onih koji su zaboravili maknuti naloge sa bida.

The Operator Of The World’s Largest Oil Tanker Fleet Gives Up On The Global Recovery

Norway’s Frontline, which operates the world’s largest oil tanker fleet, announced an 81-percent decline in net income for the first quarter compared to last year.

The company issued a grim outlook: “It is hard to see a strong recovery in the tanker market as long as the net supply of tonnage grows faster than the total ton mile demand.”

“A man's got to do what a man's got to do”

New Report

Close