TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

stiglo izvješće [thumbsup]


stiglo izvješće [thumbsup]

Bolje da nije [thumbsup]

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Je, malo su se poskliznuli u poslednjem kvartalu… ne znam samo jel radi nafte ili radi rasutog tereta?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

nisam baš neki expert za TA ali ne mogu reći da je izvješće loše već je za mene više nego solidno (koliko sam ga proučio), isto tako sam dugoročan dioničar ove firme i zato mi je ovo solidno a moj target za prodaju je i tako daleko viši nego što je sada. Mislim kad dođu vedrija vremena (a znamo svi zajedno da hoće- iza kiše koliko god ona trajala dođe sunce zar ne) pa i da rezultati ostanu kakvi jesu ( a znamo da će najvjerovatnije biti dosta bolji) cijene će biti i na ATH-u (moje skromno mišljenje).
Pozdrav dioničarima TNPL [cool]

@Dado7

I ne trebaš biti preveliki stručnjak za TA da znaš da ona radi na benzin koji se zove likvidnost, a koja je ovdje zadnjih par miseci ajme majko.

Ja bi samo rekao da je mene izvješće neugodno iznenadilo, jer samo očekivao pozitivu od bar 10 miljuna kn, sukladno dobrim rezultatima JDPL/ATPL i više nego odličnim ULPL. Vozarine za sipke terete su se manje više dobro držale, osim možda BDTI-a, koji je bio dosta nisko, a sukladno rezultatima ostalih brodara, realno je bilo očekivati plus kod TNPL. Jednostavno bode u oči prevelik minus od 7 milijuna kuna glede tečajnih razlika. Pretpostavljam da bi bilo efikasno i opravdano zaposlit par stručnjaka koji bi se mogli baviti "hedgingom", budući da društvo i dalje ne koristi nikakve aktivne instrumente glede zaštite valutnog rizika kako bi se eventualne tečajne razlike svele na minimum.

Pretpostavljam da će u narednom tromjesečju se ostvarit pristojan plus kako bi se godina mogla zaključit sa bar 60 mil kn dobiti zbog inače cikličkog rasta vozarina u ovom dijelu godine.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Vjerojatno ih malo ubio aframax spot – to bi trebalo biti puno bolje u iduća 2 kvartala.


Vjerojatno ih malo ubio aframax spot – to bi trebalo biti puno bolje u iduća 2 kvartala.

e moj kolega… kad ćemo mi neke novce ode okrenut? [tongue]

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

ubilo njih neznanje, svi su bolji od nas [wink]

Što se to događa s Tankerskom?

[color=blue][/color]vizionar


Što se to događa s Tankerskom?

Mora popuniti GAP na 394kn.

26.11.2010 - Dan D

Ne znam kolega, ali u zadnje vrijeme gledam burzu jednom u 3 dana, pogledat cu ozbiljno krajem 2011.
Bolje nego kolega Split koji stalno visi pred ekranom, a stalno gubi pare

zaboravih:

[lol] [cool] [lol] [thumbsup] [rolleyes]

New Report

Close