TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Promjene u od 16.7. pa do petka 30.7.

2. PBZ D.D. 9.572 1,53% – 3

4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.105 0,34% – 37

Pod brojem 2.jest PBZ invest/OIF/ a pod brojem 4. zb invest /OIF/ te je tendencija prodaje zb invest već duže vrijeme tj. krate poziciju.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=31854
Tankerska plovidba d.d. prijavljuje stjecanje 3480 komada vlastitih dionica koje čine 0,5555 % temeljnog kapitala.
Nakon navedenog stjecanja Tankerska plovidba d.d. posjeduje 3480 komada vlastitih dionica koje čine 0,5555 % temeljnog kapitala.

Možda je kupnja vlastitih dionica Tankerske plovidbe obavljena od ovih gore navedenih…


PRETPOSTAVKA JE BILA KRIVA, MEŠETARENJE UPRAVA-TREZOR…

13.08.2010 > T: 10.08.10 Pros. cijena: 1.448,99
RB Dioničar Broj %
1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87%
2. PBZ D.D. 9.572 1,53%
3. AZ OMF 5.155 0,82%
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.105 0,34%
5. ČIČMIR-VESTIĆ IVICA 1.847 0,29%
6. KRAGIĆ PETAR 1.844 0,29%
7. MUSTAĆ IVE 1.837 0,29%
8. MILIN LENKO 1.833 0,29%
9. GAĆINA DRAGAN 1.830 0,29%
10. MILIN GORAN 1.800 0,29%
UKUPNO 546.927 87,30%

20.8.2010. top 10:
TANKERSKA PLOVIDBA D.D./REDOVNA TNPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87 Osnovni račun AMSTERDAM, NIZOZEMSKA
2. PBZ D.D. 9.572 1,53 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.155 0,82 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. (1/1) 3.575 0,57 Osnovni račun ZADAR, HRVATSKA NEW
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.105 0,34 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.760 0,28 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA NEW
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.555 0,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA NEW

8. ČIČMIR-VESTIĆ IVICA 1.524 0,24 Osnovni račun ZADAR, HRVATSKA – 323
9. KRAGIĆ PETAR 1.521 0,24 Osnovni račun ZADAR, HRVATSKA – 323
10. MUSTAĆ IVE 1.514 0,24 Osnovni račun ZADAR, HRVATSKA – 323
Ukupno: 87,39

Dakle, uprava nagradi se dionicama za dobar rad, zatim ih prodaju ponovo trezoru za novac. IZgleda da su prodavali jednak broj komada svaki član uprave trezoru. Imaju i dalje udjele, veći dio od nagrade nije prodan ali su dobili i 450.000kn za 323 komada više-manje, fina zarada.

Štednja je mudrost trošenja.

zanimljivo već par dana stoji nalog na bidu na1400kn i na 10 minuta se makne i odma netko izlazi na 1380 i 1390

Točno je sve što ste naveli već dulje vremena pratim, itekako mi se čini da uprava i trezor drže cijenu dolje sa nekoliko dionica i u međuvremenu dokupljuje. No dokupljuje ih i van burze.

Evo i još jedne trgovine koja mi je promakla: http://www.zse.hr/default.aspx?id=32130

Ali dobra je stvar što netko tko ima dosta dionica u portfelju može sa vrlo malo kapitala dići cijenu dionice kao što se danas događalo….

Nešto se sprema, nije samo tu trgovina uprava/trezor (a skupljaju oni non stop na ovim razinama), a i unatoč tome vijesti za brodare su sve bolje…. Sa druge strane ULPL drže market mejker s ogromnim nalozima ispod 580, ATPL se mešetari gore dolje po daytradingu, jdpl u gubitku, a tnpl jedini moze u kratko vrijeme gore čim krenu jače naznake oporavka…

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Evo nas i premijerka hvali. Sigurno se pita kako bi se mogla malo ogrebati porezom i na brodare [cool]

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Pustili ste korijenje na 1400,00 ??? Ma, dajte više malo nešto radite na svojoj dionici. Sram Vas bilo.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

što se događa na ovoj dionici, netko danima skuplja po 1400 i sad je sve to stavio na bid. Pa što se ne istrese, čekamo ga

štovane kolege, molio bih Vas procjenu realnog NAV-a TNPL, prema zadnjoj bilanci 1H-2010 isti iznosi cca. 3060kn po dionici

svojevremeno su dosta dobre procjene davali kolege "lopina" i "shogun"

Kanabis, krivo vidiš. Nitko nije skupljao- nego se prodaja povukla -nakon vellikog naloga na prodaji.
Ako si zainteresiran… možda će se sutra opet pojaviti…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

po ovim cijenama očito je da prodaje menedžment koji ih ionako nije platio već su im poklonjene

a oni u konačnici raspolažu s bitno više relevantnih informacija do kojim mi ostali nemožemo doći [sad]

Evo opet nekakva otpuštanja trezora

Vaš link

moram priznati da mi je bilo smiješno kad sam gledao kako uprava ULPL vrši svakojake transakcije sa trezorom i obratno, dok sad vidim da ni ovi naši iz TNPL nisu ništa bolji. Podijelili sebi silne dionice kao nagradu što su uspjeli poslovati s nulom kroz 2009 godinu. to je sve u redu, ostali su poslovali s minusom, vode poduzeće vrhunski, ali nisu mi jasni ti enormni bonusi, kad niti jedan od njih u upravi i NO nema plaću manju od 10k eura.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.


Evo opet nekakva otpuštanja trezora

Vaš link

moram priznati da mi je bilo smiješno kad sam gledao kako uprava ULPL vrši svakojake transakcije sa trezorom i obratno, dok sad vidim da ni ovi naši iz TNPL nisu ništa bolji. Podijelili sebi silne dionice kao nagradu što su uspjeli poslovati s nulom kroz 2009 godinu. to je sve u redu, ostali su poslovali s minusom, vode poduzeće vrhunski, ali nisu mi jasni ti enormni bonusi, kad niti jedan od njih u upravi i NO nema plaću manju od 10k eura.

i prodajom na ovom nivou pokazuju viziju svijetle budućnosti tvrtke koju vode [pray]

New Report

Close