TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel ovo Paktor prodao svojih 9800 dionica Tankerskoj? to bi znacilo izlazak paktora iz Tankerske?

Jedan manje kojega svrbe prsti pa pritišće cijenu. Još da se riješit zagrebačke banke.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

ZADAR- Tankerska plovidba stekla je dionice čija tržišna kapitalizacija iznosi oko 14 milijuna kuna, a namijenjene su podjeli zaposlenicima, objavio je Bussines.hr na osnovu vijesti sa Zagrebačke burze.
Međutim, predsjdnik Uprava Ive Mustać pojašnjava kako će Uprava za skupštinu dioničara, koja će, po običaju biti krajem kolovoza, predložiti što će s tim dionicama.
-Kupili smo povoljno dio dionica s kojima se trguje na Burzi, kazao je Mustać.
Radi se o 9800 komada vlastitih dionica koje čine 1,5645 postao temeljnog kapitala, a nakon stjecanja Tankerska plovidba povećala je broj vlastitih dionica na 20.800, što je 3,3206 posto temeljnog kapitala društva. Svi zaposlenici Tankerske čine Zakladu Petar Zoranić, koja je vlasnik više od 85 posto dioničkog udjela. Mali dioničari su trgovali sa svojim dionicama koje sun a zagrebačkoj burzi dosezali cijenu preko 8 000 kuna.
Uprava Tankerske kupila je dionice povoljno: po cijeni od 1 500 kuna, otkrio nam je Mustać.

http://www.057info.hr

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Dionice koje ste povoljno kupili podijelite malim dioničarima…da im prosjek cijene bude ljepši…
ne mogu se sjetiti….kako ste podijelili dividendu???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

BDTI 912 (+0,77%) treći rast nakon dvotjednog pada sa cca 1110. Inače, na isti datum prošle godine iznosio je 568.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

U B.I."3.MAJ" 07.svibnja 2010. počelo je rezanje limova za gr.712

http://www.3maj.hr/cm/news/7/77/Pocelo-rezanje-limova-gradnje-712.htm


Jedan manje kojega svrbe prsti pa pritišće cijenu. Još da se riješit zagrebačke banke.

ja bi da nas je više da nebi bio out. Općenito volim firme koje nemaju večinskog vlasnika, no takovih firmi je na ZSE vrlo malo. Zašto? Pa to je najbolja zaštita interesa malih dioničara.

@Nikl

A gle, ja se samo nadam da će dionice koje su otkupili nedavno (uz postojećih 11.000) podijelit ravnopravno među dioničarima, a ne samo radnicima (kako je bilo govora na prošloj GS), jer u protivnom, pravedno bi bilo očekivati isplatu dividende u novcu prema ostalima. S druge strane, situacija je opet zamršena jer svi radnici tankerske čine zakladu Petar Zoranić koja je ujedno i većinski vlasnik (Silba ptc), pa bi u slučaju isplate dionica radnicima takoreć sami sebe naplatili, dok bi drugi ostali zakinuti, što bi po meni predstavljalo svojevrsni presedan, jer dionice tankerske imaju i brojni bivši radnici, umirovljenici… itd. Ipak, sumnjam da će tako biti, pa nam ostaje za vidit rasplet situacije pri objavi sjednice GS na ZSE.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Dugi Otok 100.000 Murmansk – UKC WS90

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Imamo li mi – MALI DIONIČARI – PRAVNOG SAVJETNIKA NA FORUMU ???

Zašto poslovni.hr- ne otvori TEMU: PRAVNI SAVJETNIK..gdje možemo postavljati pitanja na ovakve
teme oko podjele dionica – zaposlenicima ili svim dioničarima ravnopravno ?

PRAVNI SAVJETNIK- mora biti specijaliziran za financijsko -dioničko PRAVO…ne znam kak bi to rekla!
ALI , zbilja se situacija s kršenjem prava malih dioničara toliko zakuhala- da osim LEGALISa nemamo
gdje pitati za pravni savjet …/ imamo svi svoje odvjetnike , ali ne možemo ih stalno s tim zamarati/

Mislim da bi interes bio ogroman, ali bi se mogao naći čovjek -pravnik -NICK koji bi kratko pravno
pomogao svima.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@Miami

što Vas konkretno muči?

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Zanima me slijedeće : Da li Uprava TNPL može dionice podijeliti Odlukom Skupštine
1. samo zaposlenicima ?
2. samo dioničarima ?

Da li je legitimno da Uprava koja kupuje novcem SVIH NAS..kupi dionice i dijeli ih određenima.?
Hvala na odgovoru.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close