TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poslovali su lošije nego prošle godine. Rast dobiti je isključivo posljedica rasta financijskih prihoda. Pretpostavljam da su cash držali u dolarima pa su zaradili na tečaju.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/tankerska-plovidba-gotovo-prepolovila-dobit-u-prvom-kvartalu,75734.html

Preuzimanje Biograda i prodaja Velebita…

http://www.zadarskilist.hr/clanci/26042010/preuzimanje-biograda-i-prodaja-velebita

Odlazi Velebit i dolazi Biograd čime se dodatno pomlađuje flota. Ništa neobično s obzirom da se Tankerska u prosjeku rješava brodova nakon 20 godina. Vjerojatno se do 2014. neće dogoditi nikakva nova prodaja s obzirom da sada najstariji brodovi postaju Petar Zrinski (1994. god) i Frankopan (1995. god) – oba 101.000 DWT. Iz navedenog smatram da idući investicijki ciklus započinje upravo 2014. ili 2015.

zmrklic, kako stoje vozarine?

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Baltic Dry +6,1%
Capesize +20,8%
Handysize +0,1%
Supramax +0,3%
Panamax +1,0%

Capesize konačno idu prema svojoj realnoj razini, čak malo naglije nego što je to pristojno

tankerske oko ws 120 na mediteranu, ali očekuje se up


tankerske oko ws 120 na mediteranu, ali očekuje se up

– pišete 120, vjerovatno je to nekakva vozarina.
– ali puno bi mi pomoglo na kojem broju tnpl radi pozitivno.
– znaći na kojem je broju poslovanje na nuli.

– I love this game.
Pozdrav !


Preuzimanje Biograda i prodaja Velebita…

http://www.zadarskilist.hr/clanci/26042010/preuzimanje-biograda-i-prodaja-velebita


VELEBIT 42249 1990 13.300.000 USD
SOLD TO GERMAN BUYERS WITH TC ATTACHED UNTIL OCTOBER 2010 AT USD 12.750 PER DAY

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Tankerska krenula, mogla bi se visoko dići! [thumbsup]

[color=blue][/color]vizionar

Sorry Ivana , ws 120 niej naročito, nula ili mala dobit, bilo je i ws 160-200 u 4 mjesecu.
Ukoliko je trend prema gore, a čini mi se da jest, super, jer su početnom godine bile ws 90, odnosno radili minus.

Eto, kao što je i najavljeno, preuzet je Biograd te smo time obogatili flotu za još jedan bulk [cool]

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

A gle, ako te tješi… još mjesec dana pa sam ja točno godinu dana u ovoj dionici, a do tada sumnjam da cu s njom biti u plusu (trenutno minus 15%). Neki na ovom forumu su u njoj jos i duze, ali se ne predaju i na tome im svaka čast. Zadnja glupost koju se treba napraviti je prodati s minusom. Samo treba malo dugorocnije gledati, jer brodarski sektor, (a i ova firma koja čini 45% nosivosti hrvatske flote) ima i dalje perspektivu. Treba malo i vjerovati iskustvu naših brodara i njihovih managera, ne naručuju valjda zalud tolike brodove i šire flotu. [thumbsup]

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close