TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Erste skočio s desetog na deveto mjesto u top 10, sa 818 dionica na 914.

ima li koga živog na forumu, slabo Vas ima zadnjih dana… ili svi čekate FI 1Y? [smiley]

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Cekam za 3 godine da bude 10000 [cool]

Vec cekas 3 godine…dakle,ukupno ce biti 6 godina ?

ZADAR – Tankerska plovidba Zadar u tjedan dana biti će bogatija za dva bulk carriera vrijedna preko 50 milijuna dolara nosivosti 35.000 dwt-a odnosno 37.500 dwt-a čime najsnažnija zadarska tvrtka i najveći hrvatski brodar učvrščuje snagu i veličinu svoje flote, na 18 brodova. Datum isporuke za bulk carriere u gradnji u SPP Shipbuilding Co., Koreja i Jiangsu Eastern Shipyard, Kina utvrđeni su. Ceremonija primopredaje »Ravnih Kotara« prvog od četiri bulk carriera koje Zadrani očekuju zakazana je za 5. veljače 2010. Motorni brod »Ugljan« dogovoren je za 8. veljače, dok su Obrovac i Biograd dogovoreni za ožujak odnosno lipanj 2010. godine.


Erste skočio s desetog na deveto mjesto u top 10, sa 818 dionica na 914.

ima li koga živog na forumu, slabo Vas ima zadnjih dana… ili svi čekate FI 1Y? [smiley]


U odnosu na 23.1.još skratili u top 10:
PAKTOR D.O.O. 9.834 1,57% – 55

Ovi nastavljaju u smanjivanju broja komada. Svaki tjedan prodaju ovisno koliko je kupnja jaka, pa bi možda bilo pametno se strpiti i povući niže.

Štednja je mudrost trošenja.


Vec cekas 3 godine…dakle,ukupno ce biti 6 godina ?

Mislim oko dvije godine, kolega, no ako vas veseli ruganje tuđoj nesreći eto uživajte
[cool]



Vec cekas 3 godine…dakle,ukupno ce biti 6 godina ?

Mislim oko dvije godine, kolega, no ako vas veseli ruganje tuđoj nesreći eto uživajte
[cool]
[/quote]
Hrabro kolega zmrklic, svaka čast ukoliko ste izdržali dosad.
Mislim da ukoliko možete čekati još 3 godine da će vam se isplatiti a možda i u tom periodu dočekate ciljanu cijenu.
http://finance.yahoo.com/q/ks?s=NAT
Evo da pogledate sličnu kompaniju TNPL, nije isto ali bar za usporedbu.
Nordic American Tanker Shipping Ltd. (NAT)
Trailing P/E (ttm, intraday): 51.29
Price/Book (mrq): 1.34
52-Week High (05-May-09)3: 38.10
52-Week Low (03-Mar-09)3: 22.25
200-Day Moving Average3: 30.51

Prije krize ovo je bilo preko 3 Price/Book, naravno i profitabilnije. Ciklusi se ponavljaju

Štednja je mudrost trošenja.

ZADAR – Tankerska plovidba Zadar u tjedan dana biti će bogatija za dva bulk carriera vrijedna preko 50 milijuna dolara nosivosti 35.000 dwt-a odnosno 37.500 dwt-a čime najsnažnija zadarska tvrtka i najveći hrvatski brodar učvrščuje snagu i veličinu svoje flote, na 18 brodova. Datum isporuke za bulk carriere u gradnji u SPP Shipbuilding Co., Koreja i Jiangsu Eastern Shipyard, Kina utvrđeni su. Ceremonija primopredaje »Ravnih Kotara« prvog od četiri bulk carriera koje Zadrani očekuju zakazana je za 5. veljače 2010. Motorni brod »Ugljan« dogovoren je za 8. veljače, dok su Obrovac i Biograd dogovoreni za ožujak odnosno lipanj 2010. godine.

Kod nas nema reakcije na pozitivne vjesti,pa tako ni rasta s novim brodovima. Ti brodovi odmah kreću sa zaradom,uposleni od prvog dana.

Najveći problem tnpl je PAKTOR. Nije valjda odlučio sve prodat. Zato mirujem, ne dokupljujem. Ako je se želi riješit dat će i jeftinije.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Kolega Nino, poznata su mi ta kretanja. Prosjek ulaza mi je 2600 i ja ću čekat.


Evo malo o primopredaji novih brodova:

Vaš link

Nakon velike vijesti,i povecanju flote, tnpl jedina od brodara u crvenom,stvarno kvalitetna dionica.
a JA NA ZALOST U NJOJ

idući tjedan će bit bolje...

najteže je gledati kad sve raste osim tvoje dionice, no povjest me je naučila da nemreš uvijek pogoditi najbolji pick i da neki kreću kasnije ali vrlo brzo nadoknade rast … ja sam prošlih dana kratio malo i mjenjao za nešto gdje očekujem veći rast pa ću vidjeti jesam li opet sje.bo ili ne … u svakom slučaju sam nešto i zaradio pa mi je manje žao

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Preuzeti Ravni Kotari [thumbsup]

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

New Report

Close