TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naj jadnije je da od strane uprave nema niti jedne rijeći mjesecima. A i to je ujedno pridonjelo nelikvidnosti. Jer nitko neće ulžiti u nešto o čemu ništa nezna.

idući tjedan će bit bolje...

Zadnje je Mustač rekao da će godinu završiti u minusu, no vozarine su jako skočile, pa je moguče da FI bude 20-30 milja plusa. Vidjet ćemo, al to je moja procjena,.


Jelicu – ma naravno, ali sta da radim – radno vrijeme trosim na vlastitu firmu, koja , fala bogu dobro radi, ono slobodnog vremena trosim da potrosim nesto para, a hartije – nek stoje. Slazem se da vrijeme koje sam bio utrosio na analizu buduceg poslavanja, iako sam sve dobro predvidio, cijena dionice je isla suprotno [angry]

Kolega, znam da ti nije lako pored firme … ja samo zelim iznijeti svoje misljenje … ali svakako da ce TNPL doci na svoje u pravom rastucem trzistu jer joj je dugorocni graf jako dobar! [wink]

I dalje P/E najveći od svih brodara,… prevelik…45 čak…
Graf iz prošlosti pokazuje GAP na 300kn… Svašta je moguće!

Splite ako će tnpl na 300kn. Ajd daj izbaci targete za ostale brodare,ne trebaš priložit grafove,samo želim čuti.

idući tjedan će bit bolje...

Split – lažeš

P/E 6,8 kaže bloomberg

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=TNPLRA%3ACZ

Isto tako možeš uzeti graf di će ATPL na 30 kn – ali prije će na 30 kn tvoj Viadukt.

A koliki bi mu tek bio P/E da je prodavao brodove kao Atlanska – P/E 1.
Koliki je Book ?
Koliki su dugovi ?
Koliko je povećanje flote?
Koliko ima casha?

Kakav je tu u odnosu na ostale, posebno na tvoje miljenice koje su pred bankrotom i koje si prodao s minusima danas, pa drukaš na sve strane [cool]


Split – lažeš

P/E 6,8 kaže bloomberg

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=TNPLRA%3ACZ

Isto tako možeš uzeti graf di će ATPL na 30 kn – ali prije će na 30 kn tvoj Viadukt.


Ja nisam rekao da će TNPL ipak pasti na 300kn, samo velim što višegodišnji graf kaže!
Da GAP postoji to je evidentno! Nadalje i tanka kupnja je svjedok tome.
Nadalje ako velim da se ne bi iznenadio da dođe na 300kn to ne znači da će tako i biti.
Mislim da kolega napadate bez razloga. Nek TNPL bude 3000kn umjesto 300kn.
Glede VDKT na 30kn bilo bi stvarno lijepo kupiti kojih par tisuća komada na 30kn, al ipak malo morgen kolega!

Istina je da bi se sve moglo trgovati osjetno jeftinije i ja sam zato u kešu i ne mislim ništa kupovati do travnja ili svibnja iduće godine.Tako da ove priče može li nešto pasti ili ne su promašene. Naravno da teoretski može pasti i na 100 kuna, to je burza i ako okolnosti budu takve, biti će i cijena na mnogim dionicama za prste polizati. Jer nije kraj agoniji dok god ima bida, to si zapamtite, to znaju svi oni koji su investirali 1998.godine. Jednostavno nisi mogao prodati ni po kojoj cijeni. Ericsson se trgovao po 500 kuna da bi pao na cirka 50 kuna.Toliko o tome da se nešto ne može desiti.
Na burzi je sve moguće.Baš sve.

Ovo vrijedi za sve dionice osim ovih par koje OMovi brane.

Since 1923

Sve u redu, samo nemoj postati izmišljeni P/E

Istina je da bi se sve moglo trgovati osjetno jeftinije i ja sam zato u kešu i ne mislim ništa kupovati do travnja ili svibnja iduće godine.Tako da ove priče može li nešto pasti ili ne su promašene. Naravno da teoretski može pasti i na 100 kuna, to je burza i ako okolnosti budu takve, biti će i cijena na mnogim dionicama za prste polizati. Jer nije kraj agoniji dok god ima bida, to si zapamtite, to znaju svi oni koji su investirali 1998.godine. Jednostavno nisi mogao prodati ni po kojoj cijeni. Ericsson se trgovao po 500 kuna da bi pao na cirka 50 kuna.Toliko o tome da se nešto ne može desiti.
Na burzi je sve moguće.Baš sve.

Ovo vrijedi za sve dionice osim ovih par koje OMovi brane.

Nije da velim da su dionice jeftine, al 500/50 usporedbe je bilo u 3 mjesecu a na nekim dionicama ima još i sada.

Također Kolega Split – vrlo mi je dobro poznata matematička pozadina TA, ali ipak npr. Cijena ATPL od 30 kn iz 2001, kada uopće nisu imali niti jedan Bulker niti su se bavili radutim teretom ipak nije više relevatntna, bez obzira na gapove.

New Report

Close