TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

-Želim Vam sreću u trejdanju, nama dugoročnim dokupljivačima svakako prilika za dokup.
-Ja nemam namjeru prodavati narednih 20 godina, prema tome, kolega vulkan ih od mene neće kupiti.

-TNPL doživljavam kao oročenu štednju, sa nefixnom godišnjom kamatnom stopom, koja se zaključuje na 100% u deset godina.Meni dovoljno, a svak je kovač svoje sreće, ja svoju neću izazivati. [smiley]


Ovaj dio teksta je realnost i tako bi trebalo da se investira u pojedine dionice. Nešto treba biti dugoročna investicija a manji dio portfelja špekulativnog karaktera.
TNPL je jedna od investicija koju bi trebalo kupiti kad procijenite da je povoljna po vas i držati dugi vremenski rok. Ljudi rade kuću 7-10 godina i uvijek nešto investiraju, uz pomoć kredita a dionice nisu spremni držati 7-10 dana.
Doći će to sve na svoje, kultura ulaganja treba a ne "kocka" tipa prodaj i nadaj se kupiti jeftinije te uz to kad i spusti se cijena opet nije jeftino i razmišlja se pasti će to.

Štednja je mudrost trošenja.

Pogledaj BRAČKI

KUPNJE (8) – TNPL-R-A PRODAJE (948) – TNPL-R-A TRANSAKCIJE – TNPL-R-A TRANSAKCIJE – SVE

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Opet gluparas s kupnjom i prodajom kao i na HT-u hahaha

Zmrklic kako ti vidiš da će se zaustavit ovo potonuće? Naloga na kupnji nema. Još malo bit će 1atpl- 1tnpl

idući tjedan će bit bolje...

kolega ivedome nije bitan omjer atpl-tnpl danas ili sutra, već za 2-4god. Ova situacija je sve iskrivila ali tržište u konačnici uvijek prepozna i stavi na fer vrijednost. A od tnpl uspješnijeg brodara u hrvatskoj nema.

Zašto je promet nikakav? Zato jer nitko nema m..a sad prodati.


Opet gluparas s kupnjom i prodajom kao i na HT-u hahaha

P atočno na HT nije toliko bitna, bar ne JOŠ!!
Vrijeme pokaže, a naravno da je HT neusporediva dionica s ovom!

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Nije bitan omjer s atpl-istina. Al vi želite to čuti,il vidjeti samo kako vama paše. Kroz 80% drugih dionica u ovom trenu bi bio puno veći prinos.

idući tjedan će bit bolje...


Opet gluparas s kupnjom i prodajom kao i na HT-u hahaha

Ako ovo nije bitno šta je!!!!!

Kupnja

1.411,00 2
1.410,02 4
1.406,01 2
1.323,00 1
1.200,00 3
1.001,00 5
777,00 7
Reci mudri!

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Bas tako, kad nestane kupnja obicno je dno, pametnjakovicu [cool]


Bas tako, kad nestane kupnja obicno je dno, pametnjakovicu [cool]

Gdje ne postoji dividenda odlična CIJENA JE FIKCIJA!

Zamisli da kupiš 20% nekog kafića?
Ako kafić zaradi 1 kn. i milion kn, a on tebi svake godine iskrca 1000 eura od zarade?
Nemožeš ga preuzet, jer je on večinski, a znaš gdje je dno???????
Da nekom prodaš udio za cca 85-90 000 eura!
Zašto jer možda če se tek, tada, a možda niti tad jer to je 15 % godišnje!!
Pokušaj pitat frenda da ti da recimo 1000 eura da češ mu dogodine dati 1150!!

Znači i tada imaš problem, al doneke razuman.
Ja dokupljujem INGR-u od 57 kn, prije 2 mjeseca danas je 38-39!
Misliš da je pametno ulagati?
Dividenda 0,50 lipa!
Da padne na 20 kuna !! možda je opet skupa, samo za razliku TNPL ovu netko može kupiti i vratiti cijenu, a TNPL vjerujem da vrijedi ovoliko, al ipak misli da mi je ona bila nalošije ulaganje u ovoj god. !! A držao je par tjedana,I mogla bi pasti u nelikvidnost!
Učimo zajedno [lol] [thumbsup]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

Danas sam prvi udario po asku na TNPL, vidim da su još neki slijedili moj primjer, stvorila se malo volatilnosti, a možda i dan završimo u zelenom. Kada nam se priključe veliki igraći gdje će nam biti kraj…

New Report

Close