TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


-Al su nam pirati zarobili koji tanker, kad BDTI ide gore (najvisočiji u zadnjih 10 mjeseci) a cijena drastično pada.
-Da 5%, nemreš bilivit.
-Da mi je znat, ča je u glavi današnjeg prodavatelja, iman strašnu želju s njin popit kafu.

Netko tu pije pelinkovac…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



i ja se nadam pozitivnom 4q. naprosto mi je odvratna ova nasa burza, ako uopce ista na njoj valja onda su to brodari koji posluju 100% u inozemstvu, ali i njihova cijena pada kao pod utjecajem 5 gravitacija zajedno s ostalim firmama koje kotiraju tu, a posluju u RH ili nedaj Boze Bih i ostatku balkanskog dvorišta.

Koja je razlika između Baltic Dirty Tanker Index i Baltic Clean Tanker Index. I na kojim vrijednostima su tankeri profitabilni.

Ma neka pada,da barem na 1000kn dođe,nema žurbe,sve će doći na svoje mjesto…

12/15/09
Baltic Dirty Tanker 765 (+1.73%)
[/quote]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Hebiga optimist, ne znam što očekuješ da napišemo, nema razloga za ovakav pad obzirom na poslovanje i fundamente. Moj je prosjek 2400 , i drzim, pa kud puklo.

E moj kolega, ja sam vratio sve novce i jos zaradio u odnosu na X.2007.g. iskljucivo preko TA, a ti i dalje se drzis FA… mogao si proći puno bolje trgujući…


-Da 5%, nemreš bilivit.
-Da mi je znat, ča je u glavi današnjeg prodavatelja, iman strašnu želju s njin popit kafu.

Probaj analizirati preko grafova , biti ce ti puno toga jasnije.
Nemoj zaboravit ako cijena i dalje bude padala, da ce taj prodavac ispasti pametniji od tebe…



-Da 5%, nemreš bilivit.
-Da mi je znat, ča je u glavi današnjeg prodavatelja, iman strašnu želju s njin popit kafu.

Probaj analizirati preko grafova , biti ce ti puno toga jasnije.
Nemoj zaboravit ako cijena i dalje bude padala, da ce taj prodavac ispasti pametniji od tebe…

[/quote]
-Virujen da oće.
-Hebaj ga, ja neman hrabrosti prodavat ispod cine, nikako mi je lakše kupovat ispod cine, manja kocka.
-Fala in, da ih nema, valo bi ih izmislit.
-Pri par godin, niko,ali baš niko od nas, ni moga niti zamislit u najdaljen kutku mozga, da će bit u prilici kupovat TNPL po ijadu-ijadu i po kun.
-Eto, još jednom, fala in, većina dioničara TNPL je iovako i ionako dugoročni dukupljivač ka i sama TNPL, pa bi uskoro mogli ostat bez free floata, (dugoročni ne prodaju).
-To ti je grubo za gledat (promet od svega 45k sruši cinu dionice za preko 5%), pitanje je, oće li se uspit taj prodavač ukrcati, kad okrene??(a okreniće, kadli tadli)
-Pa predrage moje kolege, vlasnici papira TNPL, nije ovo INGR,HGSS,OPTE i ostale kompanije u kojima se niti s pomoću kristalne kugle ne može odrediti cina, jerbo bi neki mogli u stečaj, a neki prikonoći poletit, i uvik imaš dovoljno vrimena za ukrcaj.
-Strpljen-spašen, a prodavateljima svaka srića, i još jednom im moran zafalit ča omogućuju namin malima da podebljamo količine po ovin smišnim cinama. [thumbsup]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont



Kolega, nazalost razmisljas kao i vecina ulagaca.
Uzmimo primjer 2 ulagaca koji imaju po 100kn i kupe dionicu po 1kn/kom.
Prvi koji ulaže po TA vidi kako ce dionica padati i proda, dok dugoročni ulagac ceka ‘fer’ cijenu od 2 kn.
Cijena padne na 0,5kn i TA ulagač kupi 200komada dionica. Obzirom da je nastupilo bikovsko razdoblje, dionica ode na 2kn.
TA ulagač ima 400kn, FA ulagač 200kn. Ulog je bio isti: 100kn.

Probaj shvatiti kako ‘virtualni’ gubitak je isto gubitak bez obzira sto nisi prodao.

Ovo je jedna od stvari koje predajem na seminaru.
Ali oke, svatko ima svoj način razmišljanja.
[smiley]

Vrhbrački!!

Ja sam ti prodao velikodušno svoje dionice te dobre tvrtke!

A biti če ti ih još i jeftinije, ako staviš nalog na bar 20-30kom, a ne samo jedan po jedan!

Cijena je fikcija!

Nekom sam ih zadnji put prodao (ako isključimo ova dva dana)
Prošle godine po 7700…šta je je to je bila TAKOĐER MOJA PRODAJA na povjesnom maximumu!
Da i ti nisi bio tada, samo nisi rekao hvala!
cijena bila oko 7000, pa pala 6500, ide prema 6000, stavim nalog na 5500, PROŠLO zove broker, sutra stavim na 5000 prošlo:0)
OTIŠLO PO 7700 …hehe
Zašto ne bih mogla biti na 1000 opet?
prihod pao, al šta je najgore imaju čvrstu upravu i nitko je ne može kupiti.
Vidim je na oko 950!
Pozdrav…p.s. možda mi ih vratiš ako se to desi, al kažem moždaaa [wink]

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

fundamentalna analiza sama po sebi ima svoje neke nedostatke u smislu iskrivljavanja podataka u financijskim izvještajima, računovodstvenim prevarama i slično, međutim da je tehnička analiza toliko nepogrešiva, onda bi ju svi živi koristili, pa bi postalo ultimativnim sredstvom burzovnog investiranja. jedino ju priznam s aspekta support/ressistance analize, kao i u smislu određivanja trenda za pravi trenutak kupnje, međutim nema ništa od ulaganja koje nije dugoročno. možda pojedinci mogu uživati još koju godinu dok se ne uvede porez na kapitalne dobitke od poslovanja na burzi, pa će tek onda shvatiti da se ne isplati skupljati par postotnih poena profita, a onda i rušenje cijene od 5% kakvo se primjerice događa tankerskoj sa prometom par desetaka tisuća kuna pada u vodu.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Da li uopće ima smisla TA kod ovako nelikvidnih dionica ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Da li uopće ima smisla TA kod ovako nelikvidnih dionica ?

ima.
ipak, pitanje je pouzdanosti, koja je manja i TF, bolje gledati za duze vremensko razdoblje.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@vulkan

-Kolega, "vidim" da ste iznimno uspješan igrač, i ako je tako, puni ste para ko brod.
-Čemu onda visite na forumu svaki dan.
-Ljudi puni love, poput vas ne troše svoje dragocjeno vrijeme na ovim jeftinim okpuljalištima.
-BTW,jeste li sinoć pogledali film "Sve za lovu"?
-Kockanje je jako opasna stvar. Veliki dobitci (veliki rizici) samo te tjeraju na još više rizika, na još veće uloge, i kad sreća promijeni vlasnika, bivši vlasnik sreće neće to ni opaziti, i dalje će igrati na velike uloge, sa još više rizika, i naravno, biti siguran kako je samo privremeno izgubio sreću.
-Poanta: Kad imaš sreću u životu, ne izazivaj ju, napustiti će te.
-Sreća je smisao i svrha života, jedini cilj čovjekova postojanja.-Aristotel

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

Cijena padne na 0,5kn i TA ulagač kupi 200komada dionica. Obzirom da je nastupilo bikovsko razdoblje, dionica ode na 2kn.
TA ulagač ima 400kn, FA ulagač 200kn. Ulog je bio isti: 100kn.

Probaj shvatiti kako ‘virtualni’ gubitak je isto gubitak bez obzira sto nisi prodao.

Ovo je jedna od stvari koje predajem na seminaru.
Ali oke, svatko ima svoj način razmišljanja.
[smiley]

-Što bi bilo da nije nastupilo bikovsko razoblje?
-TA ulagač je svjesno prodao sa gubitkom, TA mu kazuje da je obrat, on kupi, a ono ćorak.
-Što će TA ulagač učiniti tada?????

-Po meni, TA ulagač je brokerski igrač, veliki promet-mala zarada.
-Naravno dozvoljavam i da pogodi trend.U tom slučaju je pogodio, ali TNPL NIJE traderska dionica.
-a evo i zašto.
-Nije likvidna, i ne možeš je se riješiti kad hoćeš, isto tako, kad trend okrene, nema više kupovine po bidu. Moraš na ask.

-Želim Vam sreću u trejdanju, nama dugoročnim dokupljivačima svakako prilika za dokup.
-Ja nemam namjeru prodavati narednih 20 godina, prema tome, kolega vulkan ih od mene neće kupiti.

-TNPL doživljavam kao oročenu štednju, sa nefixnom godišnjom kamatnom stopom, koja se zaključuje na 100% u deset godina.Meni dovoljno, a svak je kovač svoje sreće, ja svoju neću izazivati. [smiley]

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

New Report

Close