TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja vidim tnpl ovim tempom na 1200kn do nove godine. Očito da dionica ne vrijedi.
Jer da imalo vrijedi netko bi uložio u nju. Pa pogledajte usporedbu koju je ivedome postao za stanje prije 6mj. I danas.
Imaoci tnpl su izgubili veliku lovu.
Toliko od mene o ovoj velikoj firmi-sramota!

-Nisi izgubio dok nisi prodao,za dugoročne igrače svakako prilika za dokup.
-Imaoci nisu izgubili lovu.
-Ja nisam ništa izgubio, a duboko sam uvjeren da ću kad budem prodao, biti na dobitku.

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont


Ja vidim tnpl ovim tempom na 1200kn do nove godine. Očito da dionica ne vrijedi.

bome, skoro pa si i dobro reka. danas već na 1480. e moj pesimizme i močvaro od zse… 🙂

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Možda bude i niže od 1000 , budemo vidjeli?

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

doć će to na 1800 pri 4Q izvještaju, siguran sam.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.


Možda bude i niže od 1000 , budemo vidjeli?

Jok nije ovo INGR, da ide u bankrot. No tebe sam vidio da drukas dolje čak i HT, stvarno imaš visoko mišljenje o sebi
[lol]

12/17/09
Baltic Dirty Tanker 798 (+2.05%)

A i dolar lijepo raste.

"Only dead fish swim with the stream"

-Danas na virtualnoj 340.000 kn,prometa, a u stvarnoj 51.000.
-Znači, ima interesa, ali očito, fali "bojeve" municije.

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

Ne igram tu virtualnu igru, al ovdje možemo uočiti da su tnpl i ulpl totalno razočaranje na cjeloj našoj burzi. A zašto ja neznam!? Jer su najtežu recesijsku godinu prebrodili s minimalnim gubitcima ili čak malim plusom, vidjet cemo izvješće nakon 4q.
Jer tankerski index raste dok drugi padaju?
Il mozda jer je tnpl podebljala flotu i još očekuje nove brodove?
Pa i vozarine nisu tako loše,mornar ima koji novi info?
I baš zato me padnje ove dionice toliko iznervira.
I ako je vama večini drago što pada, mada ja mislim da stvari ne stoje tako,jer baš nema nekog interesa na kupnji. Bilo bi vam draže kao što bi i meni bilo gledati je iznad 2000kn. Jelda da bi? A barem je jedno sigurno,ovo nije hgspot a ni ingra kako kolega zmrklic kaže s tnpl se može mirno spavat.
Ja više ne kupujem. Ne smijem jer imam brodara 65% u portfelju,ne usudim se više bar ne za sada. Al ako ht bude drzao ovih 270kn a brodari jos potonu spreman sam se prebaciti 100% pa kud puklo.
Brodari već drže predugo negativan trend morat će i tome doći kraj.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Ne igram tu virtualnu igru, al ovdje možemo uočiti da su tnpl i ulpl najveće razočaranje na cjeloj našoj burzi. A zašto ja neznam!? Jer su najtežu recesijsku godinu prebrodili s minimalnim gubitcima ili čak malim plusom, vidjet cemo izvješće nakon 4q.
Jer tankerski index raste dok drugi padaju?
Il mozda jer je tnpl podebljala flotu i još očekuje nove brodove?
Pa i vozarine nisu tako loše,mornar ima koji novi info?
I baš zato me padnje ove dionice toliko iznervira.
I ako je vama večini drago što pada, mada ja mislim da stvari ne stoje tako,jer baš nema nekog interesa na kupnji. Bilo bi vam draže kao što bi i meni bilo gledati je iznad 2000kn. Jelda da bi? A barem je jedno sigurno,ovo nije hgspot a ni ingra kako kolega zmrklic kaže s tnpl se može mirno spavat.
Ja više ne kupujem. Ne smijem jer imam brodara 65% u portfelju,ne usudim se više bar ne za sada. Al ako ht bude drzao ovih 270kn a brodari jos potonu spreman sam se prebaciti 100% pa kud puklo.
Brodari već drže predugo negativan trend morat će i tome doći kraj.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

kolega optimist,

fino ste to primjetili za tnpl i ulpl, međutim, ono što mene čudi (ili fascinira??) je to što se i jedna i druga dionica prodaju iz isti P/E (kad sam racuna prije kojih misec dana, prema trogodisnjem prosjeku zarada), i otprilike na istom omjeru P/B, mada tankerska daleko bolje stoji po fundamentima u odnosu na ULPL koja je primjerice zadužena 48% u odnosu na ukupnu aktivu.

jedini potencijal ulpl je flota koja je friška ispod čekića, tako da se nadam da će se izvuć i oni nekako.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

-Al su nam pirati zarobili koji tanker, kad BDTI ide gore (najvisočiji u zadnjih 10 mjeseci) a cijena drastično pada.
-Da 5%, nemreš bilivit.
-Da mi je znat, ča je u glavi današnjeg prodavatelja, iman strašnu želju s njin popit kafu.

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont

U glavi mu je da će drugi tjedan bit 1350kn.
Tanker index raste al već se dobro zna tnpl prati atpl kao i svi brodari u nas. Samo kad pada tnpl pada više. Sretna nova. Dosta mi je dionica za ovu godinu. Pozdrav

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close