TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Tnpl, prosjek plaće – 66.000,00 kn.

http://www.javno.com/hr-profit/tankerska-plovidba–prosjecna-placa-66-tisuca-kuna_282225


ULPL 28 zaposlenih 45.634 k kn

po lobanji 135.815 tj preko 26 .000.
Kako kapetani imaju ispod 10.000 mjesečno ispada da su najlošije plaćeni.
Naravno,to je nemoguće.
Broj zaposlenih je sigurno daleko veći ali oni nisu stalno zaposleni.Većina pomoraca plovi na jednokratne ugovore te ovaj podatak nema veze sa stvarnim primanjima stalno zaposlenih.
šesnaest brodova TNPL traži barem 320 pomoraca,plus god.odmori ,plus bolovanja iziskuje barem
petsto pomoraca i plus ostali zaposlenici.
Dakle,ovaj podatak je dokaz neznanja analitičara.Mili bože ,tko ga plaća.
Vjerovatno država tj.mi svi skupa.
[/quote]

Gospodine Lopina,

brat mi je pričao da ste nakon fin.izvještaja prvog kvartala na sva zvona pisalli kako je Ledo loša kupnja i kako će cijena pasti te da bi trebalo kupovati TNPL jer je ona izbacila "bolje" izvješće. Da li je istina da ste to pisali?

A kada vam je moj brat argumentirano davao do znanja da lupetate, vi ste navodno i dalje tupili po svom. Da li je to vaša pogreška u procjeni ili je to tržište krivo procjenilo neke stvari?

unaprijed hvala na odgovoru,

srdačno Vaš, guvernerov brat GUBERNATOR
[/quote]
Vrijeme stavi sve na svoje mjesto.
TNPL u ovom trenutku ima un izgradnji šest handija i dva manja tankera.
A vozarine su jako skočile te je time povečana i vrijednost postojeće flote,a i vrijednost brodova u izgradnji tako na sadašnju cijenu od 1.630 TNPL se trži na 50% NAV.
Istovremeno LEDO se trži na preko 2 BV.
Međutim,da je kojimn slućajem PBZ mirovinac odlučio kupovati TNPL ona bi bila preko 3.000 ,a LEDO ispd 5.000 što bi bilo realno na ovom našem tržištu.
U ovom trenu LEDO je preskup,u odnosu na TNPL.Ali i TNPL će doći na red kada odluče špekulanti,iako je ovo jako kontrolirana dionica da bi imali veliki prostor za pekulacije.
LEDO je završena priča,utolikjo prije što je jasno da ni jedna todina firma ne ide na prodaju,jer
AGROKOR izdaje korporativne obveznice za prijevremeno podmirenje postoječih nepovoljnijih
obveznica.
U svakom slućaju čestitam na zaradi koju ste ostvarili u LEDU.

Još par dana i 1500kn. To je budućnost tnpl.
A kupnja,danas u najboljim momentima i do 8naloga. Ne da je ne žele veliki,već je ni mali neće!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

I upravo zbog toga je sad najbolje vrijeme za kupnju…..


I upravo zbog toga je sad najbolje vrijeme za kupnju…..

potpisujem [thumbsup]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

pa što ne kupujete???? ne vidim vas na kupnji!!! zaglavili unutra pa mislite da ce druk na gore pomoć!!

idući tjedan će bit bolje...

DONAT 130 000 18.12.2009 WAFR STX WS 84 HESS

Nivoe ostavljam tehničarima, ali sam uvjeren da će 4q biti dosta bolji od 3q.


pa što ne kupujete???? ne vidim vas na kupnji!!! zaglavili unutra pa mislite da ce druk na gore pomoć!!

trenutno sam 100% u dionicama, od toga bezobrazno puno u TNPL…
tako da trenutno nemam više za dokup…

Što se tiče zaglavljivanja, na taj način nitko ne bi trebao razmišljati… portfelj treba gledati tako kao da se budiš iz kome svaki dan i pogledaš koliko vrijede tvoje dionice, i tad odlučuješ što prodati a što kupiti… prinos do toga dana je nebitan, bitno je samo da li ćeš kupiti dionice koje će ti donijeti profit narednih dana, tjedana…. ali znam ja da ti to vrlo dobro znaš [thumbsup]
pozdrav

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Trenutna cijena ove (TNPL) dionice kao i ostalih brodara na ZSE je niska i može biti vrlo malo niža, ali zato može biti puno veča i to je ono zbog čega sam u brodarima i zato ih držim. Očekujem rast brodarskih dionica u prosincu i novi val rasta već u veljači kada iziđu rezultati za 4Q, a ako još budu poduprte dobrim vozarinama (a ne treba zaboraviti da Kinezi tada obnavljaju zalihe željezne rude što bi BDI moglo lansirati preko 5000 bodova).


DONAT 130 000 18.12.2009 WAFR STX WS 84 HESS

Nivoe ostavljam tehničarima, ali sam uvjeren da će 4q biti dosta bolji od 3q.

Od kud vam taj podatak kolega?

Fenomenalan je!



DONAT 130 000 18.12.2009 WAFR STX WS 84 HESS

Nivoe ostavljam tehničarima, ali sam uvjeren da će 4q biti dosta bolji od 3q.

Od kud vam taj podatak kolega?

Fenomenalan je!
[/quote]

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=75608&Itemid=48

Na mediteranu 12 mjesec izgleda da će bit jako dobar

THENAMARIS TBN 80 000 11.12.2009 BSEA MED WS 160 CLEARLAKE

Uobičajeno, prodaja pobjegla kad je rastuci trend, sad je na 1790.

New Report

Close