TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Očeš reći da ovi što ulažu u tnpl su znalci? Pa možda gledano na ulaganje na 2 i više godina. Al svatko tko je uložio u predhodnih 5mj. mislim da ju proklinje.


Evo priznajem, proklinjem ju! [angry]

Uhljebe na ulicu!!!!!

"Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila."
Kineska poslovica

Dakle, kako sam već ranije napisao, samo malo strpljenje. Interesa imam ma kako se drugačije činilo!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Strpljenjem će ova dionica postat dionica sa posebnim režimom trgovanja. A mnogi će imat gadnih problema da je se riješe. Kupnja se sve više povlači.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Strpljenjem će ova dionica postat dionica sa posebnim režimom trgovanja. A mnogi će imat gadnih problema da je se riješe. Kupnja se sve više povlači.

Razumijem strahovanje… ali ne brine me povlačenje kupaca… Trejderima ovdje ionako nije mjesto. Tim bolje.
Još nešto, veliki su prisutni, čekaju, a mi mali smo jako, jako opasni !
Drugim riječima:
"Čuvaj se malih pukotina; mala će pukotina potopiti i veliki brod."
Benjamin Franklin

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

koji su to veliki prisutni???
Ja znam za jednog,al taj čeka na prodaji!!

idući tjedan će bit bolje...

Primjetna je velika ogorčenost na ovoj temi i opčenito na TNPL, ljudi proklinju , dijele jedinice…

Ivedome, zašto bi veliki čekao na vidljivoj prodaji, pa to je 100 kn u rasponu od 10 najboljih ponuda !?
Ako netko čeka na prodaji onda čeka visoko, jer bi u protivnom lupao po bidu čim malo poskoči…

Po meni, ozračje ogorčenosti i pesimizma je idealno za skupljanje… ma što god o tome drugi mislili (u povijeti investiranja bilo je mnogo takvih prilika, na žalost onih koji su sumnjali i propuštali ih)… [thumbsup]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Pa neznam koliko dugo pratiš ovu dionicu al u dva navrata kad se prebližila na 2000kn tad su se tamo pojavio na prodaji nalog od
100kom. I ako bi ga netko načeo on se opet punio. A pošto je cijena pala mislim da se taj nije ispraznio do kraja. A 100kom na ovaku likvidnost…

idući tjedan će bit bolje...

BRITISH KESTREL 80 000 13.11.2009 ZAWIA MED WS 95 CSS SA
SUPER LADY 80 000 19.11.2009 BSEA MED WS 95 GAZPROM
DYNASTY 80 000 17.11.2009 NOVO MED WS 95 SHELL
NS CLIPPER 80 000 15.11.2009 BSEA MED WS 95 ENI

Vozarine aframaxa na mediteranu su puno bolje, tako da mi se čini da ipak neće godina završiti u minusu. Da li će se pojaviti jači kupac vidjet ćemo.


Očeš reći da ovi što ulažu u tnpl su znalci?

da

I'LL BE BACK

Ovo je investicija takla makan!
Dobro je pisala Ivana7!

I'll be twice the King my father ever was!

A gospon governer kad smo kod pametnih ulagača,imate li vi tnpl?

Kralju što je to pisala ivana7?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

OK ajmo ovako. Ja nemam TNPL.

vidim nekokolicinu kolega frustriranih i revoltiranih ponašanjem ove dionice na burzi i ne znaju jadni di će šta će.

Prije svega mora vam biti jasno da će TNPL početi rasti tek kad ju ja kupim, jer imam brutalno znanje.

E sad… kako to vama može pomoći? Prije svega sve ovisi kakvom tipu investirora pripadate i na koji rok ulažete i da li su vam targeti zadani time frame-om ili target price-om.

–Ako ste kratkoročni špekulant, onda vam trenutno nije mjesto u TNPL i ako imate dionicu moja preporuka je :SELL

–Ako ste srednjeročni do dugoročni ulagač sa velikim portfeljem i kladite se na bolje dane za tankerski biznis u budućnosti,moja preporuka je: akumulirati i ne naslikavati se po bidu velikim nalozima.

–Ako ste mali, ali srednjeročni do dugoročni ulagač koji aktivno vodi svoj portfelj (u koje se i sam volim ubrajati) moja preporula je: imati na oku. Ali ne još kupovati/pozicionirati jer se izlaganjem u tankerski biznis trenutno dovodite u situaciju vjerojatnog oportunitetnog troška izbivanjem iz pozicija koje će vjerojatnije donijeti bolji rezultat u skorijoj budućnosti. Meni osobno za ulazak u TNPL ne treba period akumulacije i ući ću bez problema u jednom danu, ako ne i u jednoj transakciji bez obzira na nelikvidnost ove dionice, tim više jer se brodarskom biznisu (pa makar to bio tankerski) ni uz najbolju volju ne želim izlagati sa više od 15 do 20% portfelja.

–Ako ste veliki ulagač i pozicionirani ste u TNPL, a hitno vam treba lova i morate prodati TNPL, moja preporuka je: moje saućešće.

–Ako ste mali do srednji, ali dugoročni ulagač i već ste pozicionirani u TNPL, moja preporuka je hold, a ne sell, iako je sve vjerojatnije da ste promašili tempiranje ove pozicije. Istina, lako je s moje strane sad solit pamet i biti general poslje bitke, ali zato ste morali primjeniti jedno od osnovnih pravila investiranja: DIVERZIFIKACIJA. Ako ste ju primjenili, onda vam ponašanje ove dionice ne bi trebalo pretjerano ići na živce zato jer su vam odradili neki drugi sektori/dionice. A vrijeme kad sve jednako raste zaboravite. ZAUVIJEK. NEMA VIŠE TOGA.

Eto.. kad kažem da znalci sada kupuju TNPL mislim na ekipu s puno love koji se dobro žele utabati u ovaj tiker bez da utječu na cijenu i gledaju na rok od 2+ godine. To su za mene najjači igrači i najveći znalci. Za nas ostale koji to ipak (još) nismo, mislim da trenutno ima boljih prilika.

sportski pozdrav.

I'LL BE BACK

New Report

Close