TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni se čini da bi se oni rado rješili poljaka Kornata i Salija ali ponos neda. [cool]

Vjerujem da ima još dosta nas koji smo ovo tromjesečje skupljali na razinama 1700-1900 i koji nismo prodali po 1700 ! Evo, i ja sam redovno dokupljivao po bidu i ne pada mi na pamet nikakvo istresanje, čak stoviše razmišljam o dokupu uz malu pomoć naloga na asku…!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Baltic Exchange Dry Index 3013 UP 27
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4776 UP 111
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3101 DOWN 6
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1825 DOWN 8
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 868 DOWN 3

ovdje je bonaca dugoročna, čini mi se…..

sutra je novi dan.


ovdje je bonaca dugoročna, čini mi se…..

ali zato kad zapuše… treba vezati sidro… jako….

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Zanima me jel tko zna nešto o izvješču?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Now is to late for I told you so story!

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Šta si ti to pričao – 16 milja gubitka, ukupno u ovoj godini još uvijek dvadeset milja plusa, sa svim troškovima za nove brodove , hahaha.
Ja sam mislio da će bit bar 50 milja gubitka u 3q, kolko ste gluposti pričali.

Brutalno ugodno iznenađenje na tankerskoj

iznenadila me mislio sam je pocet kupovat tamo oko 1550, al izvjesce jako pozitivno!

NEKA, baš mi je drago [thumbsup]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Brutalno ugodno iznenađenje na tankerskoj

iznenadila me mislio sam je pocet kupovat tamo oko 1550, al izvjesce jako pozitivno!

NEKA, baš mi je drago [thumbsup]


Ne radi se o iznenađenju.Ovo je očekivano izvješće.Bilo nam je poznato da suhi čak nešto i zarađuju,a da tankeri imaju jako niske vozarine,najniže u zadnjih nekoliko godina.U međuvremenu
su znaćajno skočile vozarine na Mediteranu tako da bi treći kvartal trebao biti na pozitvnoj
nuli ukoliko ne dođe do bitnih poremećaja.A kod tankera su vozarine izuzetno volatilne.
P/BV=1.700:2.548=0,67
Dakle,točno na 2/3 BV.

Lopina – 3q su vozarine bile grozne – tek u 4q su skočile, pitanje je koliko će biti na remontu brodova u 4q, dosad je potrošeno 40 milja kuna na nove brodove – bez obzira na sve izgleda da će godina bit plus.

Da li je to BV koji uključuje dva nova tankera + Lenac + Aenonu ?

Dobit razdoblja prošle godine je bio 214.909 mil kn, a ove godine dobit je 20.372.
Pa, gdje vi vidite dobit?

du du du .. nema nam pomoći

New Report

Close