TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Misliš da ta vijest može donjeti neki rast tnpl već sutra?

idući tjedan će bit bolje...


Misliš da ta vijest može donjeti neki rast tnpl već sutra?

a nadajmo se 🙂 dugorocno gledano u svakom slucaju vrlo dobar potez.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

BDTI +1,69


BDTI +1,69

Točnije:

As of 06/17/09
Baltic Dirty Tanker 669 (+1.98%)

"Only dead fish swim with the stream"

Napokon dobre vozarine

AEGEAN NAVIGATOR 135 000 21.06.2009 CEYHAN UKCM WS 110 CSS SA
NEVERLAND SUN 80 000 01.07.2009 LIBYA MED WS 110 CSS SA
BALTIC SEA 80 000 29.06.2009 CEYHAN S.PANAGIA WS 110 ERG
CE-BREEZE 80 000 25.06.2009 ES SIDER ALGECIRAS WS 120 CEPSA

Sato, kao i većina drugih analitičara, smatra da će se cijene nafte zadržati na razini od oko 76 dolara za barel. Rast cijena danas su poduprli podaci o kineskim zalihama koji su pokazali pad izvoza dizela u svibnju na 390.000 tona, budući su se naftne tvrtke odlučile zadržati veće količine goriva na domaćem tržištu, uslijed rasta prodaje. Još jedan poticaj oporavku tržišta dala je američka vlada koja je izvijestila o snažnom, za 3,9 milijuna barela, padu naftnih zaliha u prošlom tjednu.


Misliš da ta vijest može donjeti neki rast tnpl već sutra?

Bio sam odsutan ali dugujem ti odgovor. Kao što vidiš rast se danas nije dogodio ali vijest je u svakom slučaju pozitivna. Čak mislim da preuzimanje prošlo u sjeni straha od novog potopa, koji se naravno neće dogoditi, tako da ćemo se strpiti par dana da stvari sjednu na svoje mjesto, pa ukoliko globalna situacija ne bude izrazito negativna, dionica bi trebala rasti !
Osobni stav, nije nagovor na kupnju dionica!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



Misliš da ta vijest može donjeti neki rast tnpl već sutra?

Bio sam odsutan ali dugujem ti odgovor. Kao što vidiš rast se danas nije dogodio ali vijest je u svakom slučaju pozitivna. Čak mislim da preuzimanje prošlo u sjeni straha od novog potopa, koji se naravno neće dogoditi, tako da ćemo se strpiti par dana da stvari sjednu na svoje mjesto, pa ukoliko globalna situacija ne bude izrazito negativna, dionica bi trebala rasti !
Osobni stav, nije nagovor na kupnju dionica!
[/quote]
jel mi može netko objasnit zašto TNPL slabije likvidnija od drugih brodara npr JDPL,ULPL ili ATPL i kad ovi potegnu prema gore TNPL ostaje duboko u zaostatku a vidimo da barel nafte raste jel to ima kakvog utjecaja na rast ove dionice ili nešto drugo

i ja se isto pitam…

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

System42

To je dobra vijest al vjerovatno ne dovoljno dobra da pojedince ne spriječi da prodaju. A očito je da sve ovo što se događa je prodaja nekih malih igrača, a i shvačam ih, ipak je tnpl ostala dosta visoko a druge dionice su podosta pale. Treba nekad i promjene pa se vratiti u pravo vrijeme.
Al na tnpl nema za sada nikakve blokade,kao naprimjer kod leda gdje netko koči rast blokadom,ovdje izlazak u krivo vrijeme može skupo koštat.
A likvidnost je problem tu i tamo. Da je za nijansu veća likvidnost nebi škodilo. Al dobro je i ovako barem se neće navući day trajderi.

idući tjedan će bit bolje...

Ne žalite se nego kupujte
sada je dobra prilika za ulaz
u TNPL baš zato što je malo rasla i
ispod cijene ..
Tnpl je manje likvidna iz razloga male količine slobodnih dionica
i krupne cijene dionice.
možda da naprave 1/10 split bi bolje išla..
Kod nas nažalost se zanemaruje činjenica da nafta raste
te da tu TNPL ima prednost nad drugim brodarima
ali neće to biti zauvjek na kraju godine najkasnije
TNPL izlazi sa izvješčem koje će po meni biti najbolje među brodarima
Baš zbog zarade na nafti koja do kraja godine skače bila kriza ili ne..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

evo gledam bar nafte raste prešao je 72 dolara ali naša TNPL ko ukopana

New Report

Close