TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jadroplov je narastao na krilima špekulanata,te će idući tjedan roknit i on i hdel i vdkt..bolje mic po mic,nego bum pa tras..polako-stepenicu po stepenicu..hdel sam danas riješio,i mislim uzeti još tnpl,ali ako padne ispod 1700,00 inače ne…

Alt zašto ako padne ispod 1700
Pa zar nije dno u atpl bilo 450kn sad je 100% up. Zar nije dno jdpl bilo 88kn, sad je 100% up.
Zar nije dno tnpl bilo 950kn. Sad je 75%up.

Znaći realno gledano kasni za drugima podosta. A navodno je to naš najbolji brodar. Znaći trebo bi biti ispred svih na nekih 2000-2100kn.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


jadroplov je narastao na krilima špekulanata,te će idući tjedan roknit i on i hdel i vdkt..bolje mic po mic,nego bum pa tras..polako-stepenicu po stepenicu..hdel sam danas riješio,i mislim uzeti još tnpl,ali ako padne ispod 1700,00 inače ne…

Sa zadnjom lovom/kupio _prodao TISK/ kupio TNPL na 1.732.Kupovat ću i na 3.000,ali to ne znaći da niste
u pravu.Na ZSE može sve puno pasti.Što vrijedi i ne vrijedi.
Nemojte protiv JDPL.On je bio strahovito podcijenjen,a sada je malo prošiša TNPL,a možda i nije.
Ipak mislim da je TNPL na 1.700 povoljnija kupnja od JDPL na ovim cijenama,jer TNPL možda
udijeli visoku dividendu,a JDPL to do sada nije napravio.
Jučer su svi brodari jako rasli,osim ATPL.
Ostale brodare kupuju lemuri koje špekulanti usmjeravaju prema dionicama koje su najviše pale,a to je bio JDPL do pred dva dana,ULPL jer dokapitalizacije su napravile veliku zbunjozu,LPLH nije
popularna,dok u TNPL ulaze uglavnom dobri poznavaoci ovog sektora.Ali TNPL traži strpljenje.

A tko su lemuri.To su investitori koji nastoje spiskati dividendu HT,a špekulanti im otvaraju put u
provaliju.



jadroplov je narastao na krilima špekulanata,te će idući tjedan roknit i on i hdel i vdkt..bolje mic po mic,nego bum pa tras..polako-stepenicu po stepenicu..hdel sam danas riješio,i mislim uzeti još tnpl,ali ako padne ispod 1700,00 inače ne…

Sa zadnjom lovom/kupio _prodao TISK/ kupio TNPL na 1.732.Kupovat ću i na 3.000,ali to ne znaći da niste
u pravu.Na ZSE može sve puno pasti.Što vrijedi i ne vrijedi.
Nemojte protiv JDPL.On je bio strahovito podcijenjen,a sada je malo prošiša TNPL,a možda i nije.
Ipak mislim da je TNPL na 1.700 povoljnija kupnja od JDPL na ovim cijenama,jer TNPL možda
udijeli visoku dividendu,a JDPL to do sada nije napravio.
Jučer su svi brodari jako rasli,osim ATPL.
Ostale brodare kupuju lemuri koje špekulanti usmjeravaju prema dionicama koje su najviše pale,a to je bio JDPL do pred dva dana,ULPL jer dokapitalizacije su napravile veliku zbunjozu,LPLH nije
popularna,dok u TNPL ulaze uglavnom dobri poznavaoci ovog sektora.Ali TNPL traži strpljenje.

A tko su lemuri.To su investitori koji nastoje spiskati dividendu HT,a špekulanti im otvaraju put u
provaliju.
[/quote]
Kazes nemojte protiv jdpl,a sto ti stalno drukas protiv ulpl.Stvarno jadno vec sam na par postova to vidio i nije mi jasno cemu to.Nazivati ljude lemurima isto nije bas ok,pa njihov je novac i neka s njime rade sto hoce.Smatram da je ulpl dobra firma ,a inace sam osjetljiv na drukanje protiv bilo kojeg brodara.

Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu




jadroplov je narastao na krilima špekulanata,te će idući tjedan roknit i on i hdel i vdkt..bolje mic po mic,nego bum pa tras..polako-stepenicu po stepenicu..hdel sam danas riješio,i mislim uzeti još tnpl,ali ako padne ispod 1700,00 inače ne…

Sa zadnjom lovom/kupio _prodao TISK/ kupio TNPL na 1.732.Kupovat ću i na 3.000,ali to ne znaći da niste
u pravu.Na ZSE može sve puno pasti.Što vrijedi i ne vrijedi.
Nemojte protiv JDPL.On je bio strahovito podcijenjen,a sada je malo prošiša TNPL,a možda i nije.
Ipak mislim da je TNPL na 1.700 povoljnija kupnja od JDPL na ovim cijenama,jer TNPL možda
udijeli visoku dividendu,a JDPL to do sada nije napravio.
Jučer su svi brodari jako rasli,osim ATPL.
Ostale brodare kupuju lemuri koje špekulanti usmjeravaju prema dionicama koje su najviše pale,a to je bio JDPL do pred dva dana,ULPL jer dokapitalizacije su napravile veliku zbunjozu,LPLH nije
popularna,dok u TNPL ulaze uglavnom dobri poznavaoci ovog sektora.Ali TNPL traži strpljenje.

A tko su lemuri.To su investitori koji nastoje spiskati dividendu HT,a špekulanti im otvaraju put u
provaliju.
[/quote]
Kazes nemojte protiv jdpl,a sto ti stalno drukas protiv ulpl.Stvarno jadno vec sam na par postova to vidio i nije mi jasno cemu to.Nazivati ljude lemurima isto nije bas ok,pa njihov je novac i neka s njime rade sto hoce.Smatram da je ulpl dobra firma ,a inace sam osjetljiv na drukanje protiv bilo kojeg brodara.
[/quote]
Trebalo bi ovo "lemur"staviti u znake navoda.
Što se tiće ULPL i nisam baš previše aktivan.Pasivan sam promatrač.Stičete krivi dojam da ja drukam
za neke brodare,a da sam protiv nekih.
Stvar je vrlo razumljiva.Ako imam mogućnost odabira između naših brodara bježim od visokozaduženih.ATPL je dobro zaglibila u dugove,a ULPL je dužna gore od Grčke.
Dok su vozarine ovako niske to su i potencijalno najveći gubitaši u poslovanju.
Istovremeno JDPL postaje interesantan s obzirom na najmanju zaduženost.
TNPL ima odličnu izbalansirana sredstva,kredite i materijalnu imovinu.Više puta sam naglasio da je
najveći poslovni uspjeh TNPL u 2008.odustajanje od izgradnje dva handija.
Ne bi škodilo ni LPLH da ima koji brod manje,keša više i kredita manje.
I vi to nazivate drukanjem.Detaljnom analizom biste uoćili veliku precijenjenost ATPL i ULPL u
odnosu na ova ostala tri brodara.Naročito,po NAV ,a koji je pao više kod zaduženijih.To vam je isto
kao kada ste u marginu a tržište pada.Tada što ste više zaduženi gubite više na svoja sredstva.I to
prokletstvo je pogodilo sve brodare ali ULPL i ATPL više od ostalih zbog velikih zaduženja.
Možemo uvijek diskutirati o ovoj temi,ali bi bilo primjernije na temi Uporedba brodara.

Poštovani Lopina,
Stalno spominjete precijenenost, zaduženost i isciđeni limun.
Ja sam priučen čitač bilanci, pa me zanima šta su to rezerve?
Nikako da uspite viditi taj moj post, pa evo siguran sam da čete tu uočiti moj post i odgovoriti.



jadroplov je narastao na krilima špekulanata,te će idući tjedan roknit i on i hdel i vdkt..bolje mic po mic,nego bum pa tras..polako-stepenicu po stepenicu..hdel sam danas riješio,i mislim uzeti još tnpl,ali ako padne ispod 1700,00 inače ne…

Sa zadnjom lovom/kupio _prodao TISK/ kupio TNPL na 1.732.Kupovat ću i na 3.000,ali to ne znaći da niste
u pravu.Na ZSE može sve puno pasti.Što vrijedi i ne vrijedi.
Nemojte protiv JDPL.On je bio strahovito podcijenjen,a sada je malo prošiša TNPL,a možda i nije.
Ipak mislim da je TNPL na 1.700 povoljnija kupnja od JDPL na ovim cijenama,jer TNPL možda
udijeli visoku dividendu,a JDPL to do sada nije napravio.
Jučer su svi brodari jako rasli,osim ATPL.
Ostale brodare kupuju lemuri koje špekulanti usmjeravaju prema dionicama koje su najviše pale,a to je bio JDPL do pred dva dana,ULPL jer dokapitalizacije su napravile veliku zbunjozu,LPLH nije
popularna,dok u TNPL ulaze uglavnom dobri poznavaoci ovog sektora.Ali TNPL traži strpljenje.

A tko su lemuri.To su investitori koji nastoje spiskati dividendu HT,a špekulanti im otvaraju put u
provaliju.
[/quote]
kolega, znači ti i ja smo se natjecali ko će u petak kupit TNPL, i na kraju kupili obadva. [thumbsup]

sutra je novi dan.


Poštovani Lopina,
Stalno spominjete precijenenost, zaduženost i isciđeni limun.
Ja sam priučen čitač bilanci, pa me zanima šta su to rezerve?
Nikako da uspite viditi taj moj post, pa evo siguran sam da čete tu uočiti moj post i odgovoriti.


Poštovani Multinick,
previše vremena gubite dok me ganjate po forumu.Bilo bi bolje da sami proučite rezerve i ukažete mi na moje grijehe,A tko ih nema.Samo moji nisu zlonamjerni.Očito sam po vašem mišljenju negdje pogriješio.Ljudi smo,nismo savršeni.

OLIB 80 000 31.05.2009 MELLITAH LAVERA WS 62,5 TAMOIL

Víše zaradio na ulpl u 3dana nego na tnpl u mjesec dana. Uz ledo i nelikvidne hotele podgora to mi je trenutno najlošija dionica u portfelju. i
Nek netko da kakvu dobru vijest da se i ova dionica trgne

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Víše zaradio na ulpl u 3dana nego na tnpl u mjesec dana. Uz ledo i nelikvidne hotele podgora to mi je trenutno najlošija dionica u portfelju. i
Nek netko da kakvu dobru vijest da se i ova dionica trgne

ovo je dionica za strpljive i neagresivne ulagače, a ove godine samo će potvrditi svoj status najboljeg hrvatskog brodara.


Víše zaradio na ulpl u 3dana nego na tnpl u mjesec dana. Uz ledo i nelikvidne hotele podgora to mi je trenutno najlošija dionica u portfelju. i
Nek netko da kakvu dobru vijest da se i ova dionica trgne

Od dna TNPL je narasla više od ULPL, tako da mi baš nije jasno što pišeš. Osim da si pogodio kada ući u ULPL, pa eto čestitke
[thumbsup]

New Report

Close