TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani Zmrklic,
sigurno nije manji od 20000 dolora. Pa samo na naftu ode preko 12000 a točne podatke o breakevenu bi vam mogao više reći poštovani Techman. Ipak je on duboko u tom biznisu!
Pa pisalo je i tu na forumu o breakevenu tankera, mislim da je Derbyshire dao precizne podatke.
Malo mi je čudno da vi dioničari to ne pamtite!
Možda je Lopina to zapamtio?


Poštovani Zmrklic,
sigurno nije manji od 20000 dolora. Pa samo na naftu ode preko 12000 a točne podatke o breakevenu bi vam mogao više reći poštovani Techman. Ipak je on duboko u tom biznisu!
Pa pisalo je i tu na forumu o breakevenu tankera, mislim da je Derbyshire dao precizne podatke.
Malo mi je čudno da vi dioničari to ne pamtite!
Možda je Lopina to zapamtio?

Puno riječi da se kaže ne znam
[lol] [lol]

Kakve gluposti, brakeven ovisi o cijeni bunkera,a ona je značajno drukčija itd itd.

Poštovani Zmrklic!
Ja vas neću vrijeđati, nego ću vam ponuditi podatke.
Aframaxi troše oko 45 tona goriva. Koliko je cijena goriva trenutno?
Budući da vi baratate podatcima suvereno, ostavljam vam za izračun.
Koliko je po vašim podatcima breakeven?
Ja stojim iza tvrdnje da nije manji od 20000 dolara.
Neka presude stručnjaci.

Multinick – a jel imaš info tko plaća gorivo – unajmitelj ili vlasnik broda ?

[lol] [lol]

Poštovani Zmrklic!
Koliki je breakeven za tankere aframakse?

Varira od 16-21 tis USD – i ne dajem ti ja jedinice, meni su tvoji postovi zabavni.

Na cijenu TNPL pisanje na forumu nema utjecaja.


Varira od 16-21 tis USD – i ne dajem ti ja jedinice, meni su tvoji postovi zabavni.

Na cijenu TNPL pisanje na forumu nema utjecaja.


Ja vam Multinick sa zadovoljstvom dajem jedinice,ali sam već ispunija kvote.
A razlog je neozbiljan pristup i provokativan komentar.
Vozarine su ,a naročito kod tankera sklone velikim kratkoročnim scilacijama,ali TNPL nema proporcionalne oscilacije
dobiti ,jer uglavnom posluju na dugoročne ugovore.
To daje stabilnost u poslovanju i garantira veliku dobiti u odnosu na sadašnju kupovnu cijenu dionice,koje u
budućnosti garantira veliki dividendni prinos ili veliki rast imovine u odnosu na naš ulog.
Za dugoročne ulagaće odlična prilika i dovoljan razlog za kupnju.
Za dnevne ili tjedne špekulante loš izbor ,jer je nelikvidna.

Poštovani Zmrklic!
Nadao sam se konstruktivnoj raspravi, a ne ismijavanju.
Da li se naši podaci razlikuju oko breakevena ako zanemarimo Vaš spred od 25 %, što je morate priznati vrlo velika razlika?
Svejedno zahvaljujem na podatku koji ste iznijeli ja sam završio brodogradnju i nisam dugo u brodarstvu.

Poštovani Lopina!
Od Vas nisam čuo niti jedan suvisli komentar več samo općenite komentare.
Tipa kupite, ne prodajte. Nažalost moram vam reči da ste vi neozbiljni jer govorite na forumu jedno
a onda napravite drugo.
Kao što je vaša prodaja Tankerske!
Međutim ja tu nisam da Vam sudim već samo ukažem da BDTI grebe po dnu baš kao i bulk tržište prije par mjeseci pa smo svi postali svjedoci koliko su brodari rasutih tereta izgubili. I tada su govorili o dugoročnim ugovorima.
Nadajmo se da se to neče dogoditi i sa Tankerskom!

Kompanije koje se bave prijevozom nafte, a njihovi brodovi imaju duplo dno, i investitori utjecali na rast dionica tih kompanije…… rast nije slučajan…. jer bio je članak u vezi duplog dna
http://shipping.capitallink.com/stockmarket/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Poštovani Zmrklic!
Nadao sam se konstruktivnoj raspravi, a ne ismijavanju.
Da li se naši podaci razlikuju oko breakevena ako zanemarimo Vaš spred od 25 %, što je morate priznati vrlo velika razlika?
Svejedno zahvaljujem na podatku koji ste iznijeli ja sam završio brodogradnju i nisam dugo u brodarstvu.

Poštovani Lopina!
Od Vas nisam čuo niti jedan suvisli komentar več samo općenite komentare.
Tipa kupite, ne prodajte. Nažalost moram vam reči da ste vi neozbiljni jer govorite na forumu jedno
a onda napravite drugo.
Kao što je vaša prodaja Tankerske!
Međutim ja tu nisam da Vam sudim već samo ukažem da BDTI grebe po dnu baš kao i bulk tržište prije par mjeseci pa smo svi postali svjedoci koliko su brodari rasutih tereta izgubili. I tada su govorili o dugoročnim ugovorima.
Nadajmo se da se to neče dogoditi i sa Tankerskom!


TNPL je ostvarila najveću dobit u 4Q prošle godine zbog dugoročnih ugovara mokrih i suhih.
ULPL je isto ostvarila dobit zbog istog načina ugovaranja na dugpročne ugpvore.
JDPL je posebna priča zbog knjigovodstvene politike.
ATPL je ostvarila veliki gubitak u 4Q2008 zbog velikog dijela brodova na spotu.
LPLH još nije dala FI2008,ali i oni bi trebali ostvariti gubitak u poslovanju kao i ATPL/naravno proporcionalno velićini flote/jer su na spotu.
Meni su rezultati svih naših brodara u skladu sa izjavama menađera,a moja očekivanja su bila za
ULPL i TNPL daleko lošija,jer nisam vjerovao da su te informacije o dugoročnim ugovorima točne.

Zaprepašćuje me da oćekujete daljnji pad TNPL s obzirom na veličinu i vrijednost flote.Pa TNPL
se trži na ispod trčine NAV.Iako je minimalna cijena svake dionice 0,01kn.Ova je toliko nisko da daljnji pad tankerskih vozarina u toku slijedećih
godina nebi trebao ugroziti ovu cijenu dionice..Očito,vam bilanca i nije jača strana.I na tome trebate više raditi.Svojevremeno sam to rekao i gosp.Techmanu.
Ne želim vas vrijeđati,nego samo prepručam sa dobrim namjerama.
Brodare dovoljno pratim da otprilike sa značajnom preciznošću pogodim dobit ili gubitaktekućeg kvartala.
A budućnost predviđam uz predpostavke.A to je stvarno neizvjesno i stvar subjektivnih procjena.

Isprike multinick, ali zamisli kad bi bilo što si ti napisao 60% troškova vezano uz cijenu nafte, a ona je varirala od 30-150 USD.

kolega Multinick se malo zanio

Izgleda da je zapeo da spusti cijenu TNPL ali bez nekih argumenata…

Mora da nije još kupio pa se nada da će ubosti jeftinije …

Inače ne bi toliko visio na forumu ove dionice

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

New Report

Close