TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ Blueman – brodarske firme ( tako radi i ATPL) obično dobit iz osnovnog poslovanja respoređuju u dividendu, ne i dobit od prodaje brodova.

2007 TNPL oko 100 miliona iz osnovnog poslovanja, ostalo prodaja brodova.
2008 preko 300 miliona dobiti iz osnovnog poslovanja.


Troškovi radne snage u 2008. su manji nego 2007.a glavni razlog je četvrti kvatral 2008kada su trškovi bitno smanjeni u odnosu na 2007.Dakle,samim time je došlo do povečanja dobiti u 2008.
jer su manji troškovi.
Na zse imamo financijska izvješća TNPL zadnjih pet šest godina i do sada ni jednom dio dobiti
nije isplaćen zaposlenicima u vlastitim dionicama.Na ovaj način se dobijaju nagrade bez plaćanja
poreza i TNPL je napravila samo ono što godinama rade i ATPL i ULPL.
Može se govoriti o smanjenju prava dioničara,ali dobije se sasvim drugačija slika ako bi se ovih
36 mil kuna tretiralo kao trošak,što u stvari i jeste,a ne smanjenje prava dioničara.
Ove godine nebi trebalo biti isto i mislim da bi dividenda trebala biti prije 170 kn kao što kaže
Zmrklic i ne znaći da će se ponoviti isti način nagrađivanja kao lani tj polovina od toga tj 85 kn nama,
a ostalo njima.
Ispravno bi bilo da od od ove dobiti od 510 kn po dionici,a sve iz osnovnog poslovanja dio pođe
kao nagrada uspješnim zaposlenicima ,a od ostataka se podijeli 1/3 kao dividenda.
Mislim da bi 150 kn kao dividenda bilo vrlo dobro i očekivano.
Naravno bitno je i tekuće poslovanje jer kriza ipak uvlaći strah u kosti i financijska sredstva predstavljaju sigurnost opstanka u ova luda vremena.
Ali ako su ATPL i ULPL platili ovoliko dividente TNPL je daleko potentnija radi puno boljih svih
fundamentalnih pokazatelja.Vjerovatno najsigurniji ulog na ZSE.
Pisati protiv TNPL i kupovati ovaj podcijenjeni papir je mudar potez.


Pisati protiv TNPL i kupovati ovaj podcijenjeni papir je mudar potez.

Druže Lopina. Po prometu vidim da ne da ne kupuje Plavičoek nego nekupuje nitko. A šta se tiče iznosa dividende oćete li vi pokrit razliku dividende akcionarima ako jope ponove ono što Plavičoek navodi?

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

@ lopina, zmrklic
1. Dividende se isplacuju kao i kod svake firme,nevezano kako vi zvali dobit iz poslovanja ili brodaje brodova onoliko koliko ima casha na racunu i sto drugo zele sa tim cashom napraviti. Ako misle financirati sta ja znam ninsko blato 60% svojim equity-em nece isplatiti nikakvu dividendu, ako se odluce da nece kupovati nikakve brodove a prodali su prosle godine isplatiti ce dobit i od prodaje brodova.

Dividenda se isplacuje iz FCFE, nema veze sa dobiti iz poslovanja ili prodaje brodova, cash je cash i samo ovisi sta uprava misli u narednim preiodima sa njime napraviti.

2. Druge firme ne isplacuju extra dobit svojim dionicarima na nacin da pola dividende efektivno podijele radnicima odnosno sebi. Apsolutno nijedna firma na burzi osim mozda Badela a to nije za usporedbu.
Sta kad bi Mudrinic isplatio milijardu kuna dobiti zapolenicima za dobar rad. To se radi kroz troskove i bonuse upravi a ne od love dionicara za dividendu.
Porezno je ovo mozda ok ali sigurno nije transparentno.

3. Da plijem i kupujem sve u 16, tolika je navala na TNPL da neznam kako da kupim.

Ako je tako bajna dionica zasto i danas JDPL koji je 1. drzavni, 2. ima stariju flotu 3. nesposobnu upravu, etc. ima veci promet??

Kad se uprava pocne ponasati normalno mozda ce i biti prometa i sukladno tome dobre cijene.
Do tada je ovo value stock (dakle vecina iz dividende) ali value samo za povlastene.

Promet sve govori.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Promet sve govori.

Ali i uprava od TNPL sve govori, zdrava firma s vlastitom financijskom konstrukcijom, u ovo vrijeme takvih poduzeća u RH ima samo na prste nabrojati.
A promet je takav kakav je, ali upravo razlog tome je mala količina dionica u optjecaju……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ok, kao sto sam rekao, dobra firma losa dionica tj., za male dionicare nista

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Nisi u pravu u vezi dividende – pogledaj ATPL također – isplaćuju dividendu kao postotak dobiti bez prodaje brodova.

Isto tako taj tvoj promet – negdje je ukrcaj negdje iskrcaj , teško je reći gdje je šta.

Svejedno kako to zovete, dividenda se isplacuje sukladno sta uprava misli da je bolje napraviti sa cashom.
Ako je bolje kupiti nove brodove nece toliko isplacivati dividendu, ako nece nista kupovati hoce i amen. Previse se drzite striktnih omjera ali to nije ni vazno kako se sto zove.

Vazno ej do ovaj veliki "bluechip" nema nikakv promet a tako je jadan potcijenjen, pa pao je sa 7000 na 1390, dakle 500% rast mu treba do ATH.

A bluechip je, pa svi su tu ludi sto ga ne kupuju jel?

Ovo sa prometom nist ne kuzim, ovdje nema prometa.
Mirovinci ovo nebi propustili da je pravi bluechip kako ga vi volite stavljati ali nije nazalost.

Da nemora Mustac bi se odmah delistao, to je sigurno.

samo da zavrsim, da li je netko ikad vidio revidirani izvjestaj??
onaj kakav imaju sve moderne firme

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Pisati protiv TNPL i kupovati ovaj podcijenjeni papir je mudar potez.

Druže Lopina. Po prometu vidim da ne da ne kupuje Plavičoek nego nekupuje nitko. A šta se tiče iznosa dividende oćete li vi pokrit razliku dividende akcionarima ako jope ponove ono što Plavičoek navodi?

[/quote]
Krivi pristup.Ne prodaje nitko.Dva dana čulim na 1.360 sa crkavicom što imam gotovine.Nitko da se
smiluje,a stalno se guram na prvo mjesto.I na kraju moraš po bidu.A ovo su bili dani kada je sve padalo osim TNPL.



Poštovani Zmrklic!
Nikako ne uspijevam to izračunati.
Možda bi mi Lopina mogao pomoći?

Ja sam glasogovornik,kompjuterski nepismen.
Gospodin Zmrklić je najbolji poznavatelj tankerskih vozarina i treba ga slušati.

[/quote]

Evo da vam ja pomognem,na ovoj stranici imate index za tankere,dnevne vozarine i T/C,da bi vam bilo jasnije kliknite na stanici na MARKET i tu imate kalkulator za svaki tip broda i svaku rutu

http://www.crweber.com/index.php

Ovo je izvješće za prošli tjedan i nije dostupno na stranici pa ga prilažem

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Poštovani Malibu!
Hvala vam puno na informacijama!
Nažalost, po dostupnim informacijama tankeri plove isto ispod breakevena!
Loše, čini mi se.


Poštovani Malibu!
Hvala vam puno na informacijama!
Nažalost, po dostupnim informacijama tankeri plove isto ispod breakevena!
Loše, čini mi se.

Budem malo pogledao kasnije, a vi mi kolega pomozite, koliki je breakeven za aframaxe na mediteranu, obzirom da dajete ovakvu izjavu, valjda imate tu informaciju.

New Report

Close