TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/114738.aspx

Upozorio bih kolege na čalanak u poslovnom gdje se očito obrtanjem riječi

U naslovu

i ružnim naslovom pokušava ocrniti brodare i umanjiti njihovr rekordne rezultate

također se sugerira da će oni osim tankera imati tešku godinu što možda i nije totalna laž

ali molim da mi neko navede jednu dionicu ili firmu za koju ova godina neće biti

teška uglavnom sramota od ćlanka pročitati sa oprezom ….

Nije ljepo tako bisati o firmama koje su usprkos svemu ostvarile krasnu dobit

a naroćito ATPL i TNPL koje su stvarno vrhunske firme !!!

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio


Poštovani Lopina!
Uvijek sa zanimanjem čitam vaše analize!
S obzirom da ste pasionirani analitičar TNPL molio bih vas par riječi o kretanju BDTI indexa koji izgleda grebe po dnu i nagovještava teške dane za tankeraške kompanije!
Polako ali sigurno brodovi izlaze iz dugoročnog TC a i sam g. Mustač je najavio teške dane za tankerske kompanije!

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45433&Itemid=94

Evo ja cu malo – tankerska ce u cijeloj priči proći jako dobro – TC ovi su im uglavnom do 2010, krajem 2010 je izlazak single hull tankera. Najdraži su mi ovakvi biseri – 4q 2008 tankerska ima rekordnu zaradu, dionica pala s 8000 na 1300, cijela 2008 je rekordna a dionica na cijeni ko da je imala milonske minuse. Tankeri su već prošli, i proći će puno bolje od bulkera.

BDTI index nije BDI, on ne znači puno, kod tankera u isto vrijeme neke rute mogu imati jako dobre, a neke loše zarade.

@blueman – Novaca imaju i imati će i dalje – Dok se trži na 0,2 booka na ovoj cijeni se ne treba bojati squeeze outa. Vidjet ćemo daljnje poteze uprave.


BDTI index nije BDI, on ne znači puno, kod tankera u isto vrijeme neke rute mogu imati jako dobre, a neke loše zarade.

Poštovani Zmrklic!
Hvala na informacijama! Imate li možda informacije gdje najviše plove tankeri Zadrana i koliko sada vrijede vozarine na tim rutama? Ili područjima?

Tankerska ako ima išta na spotu ne plovi izvan mediterana. Ostalo su TC.
Evo kume pa racunaj.

http://reports.platou.com/wc2/

Poštovani Zmrklic!
Nikako ne uspijevam to izračunati.
Možda bi mi Lopina mogao pomoći?


Poštovani Zmrklic!
Nikako ne uspijevam to izračunati.
Možda bi mi Lopina mogao pomoći?

Ja sam glasogovornik,kompjuterski nepismen.
Gospodin Zmrklić je najbolji poznavatelj tankerskih vozarina i treba ga slušati.



@blueman
– Novaca imaju i imati će i dalje – Dok se trži na 0,2 booka na ovoj cijeni se ne treba bojati squeeze outa. Vidjet ćemo daljnje poteze uprave.

Ne kazem ja da nemaju novaca i da nece imati i dalje.
samo sta ti to znaci kada pola dobiti isplate sebi, dakle nista za male dionicare, i otkup dionica na trzistu kao super stvar pa onda opet raspodjela sebi odnosno Silbi odnosno svim radnicima.

Sta ja kao mali dionicar koji nisam pomorac i koji nema nikakve veze sa Zadrom imam od toga???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Blueman – 2007 je bila loša godina na Tankersku – 100 Milja kn od poslovanja dobit, i 100 od prodaje brodova. Dividenda je bila 55 kn. 2008 je dobit bila 3 puta veća. Ja ne znam što će tankerska napraviti ove godine, ali kada bi išla po istoj formuli kao prošle godine dividenda bi bila 165 kn.

Ali ostanimo kod 55 kn – najbroji mi likvidne dionice na ZSE koje su dale veću dividendu obzirom na cijenu dionice.

Da se ne zaboravi:

1007 dobit nakon poreza=217 mil kn.
Od toga za dividende =oko 50% ili 70.5 mil kn.
od toga upravi i radnicima 36 mil a dionicarima 34.4.
dakle za dionicare , dakle sve nas dividend payout je 15.8% a ne 32%.
Ako to apliciramo na 2008, sa dobiti od 324.9 mil za isplatu dionicarima je 51 milja kuna, upravi oko 55.
po dionici to je 81 kuna a ne 165 kao sto bi htio reci.

Ako cemo iskreno.

Tebi je dakle ok da te uprava mulja i da ti uzima direktno novac kao suvlasniku.
Sta ako recimo sutra dodje ponuda za preuzimanje TNPL, hipotetski, tko brani upravi reci da temeljem zasluga, navigavanja etc etc. malim dionicarima ide samo pola od njihovog dijela preuzimanja sto bi trebali dobiti.

Nazalost ova firma se srozala zbog svoga ponasanja i zato danas ima isti promet kao i JDPL a ATPL je sisa prometom 10X minimum.
Koliko god bila potcijenjena

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

1007=2007 lapsuz

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

@ Blueman – brodarske firme ( tako radi i ATPL) obično dobit iz osnovnog poslovanja respoređuju u dividendu, ne i dobit od prodaje brodova.

2007 TNPL oko 100 miliona iz osnovnog poslovanja, ostalo prodaja brodova.
2008 preko 300 miliona dobiti iz osnovnog poslovanja.

New Report

Close