TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po prihodima u zadnjem 4q 2008. da se iščitati da su sklopljeni odlični ugovori…. A po sklapanju izgradnje novih brodova u RH, to se dodatno potvrđuje…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Lopina u pravu si, Tankerska vrijedi mnogo više po trenutnim zaradama.

Prosječna stopa rasta zarada je ovdje visoka i vjerojatno je da će se nastaviti taj rast što znači i da će dionica vrijediti više. To je dobra investicija za svakoga tko danas ima ušteđevinu. Zato ne treba kukati, ova nelikvidnost našeg tržišta je dobro došla za svakog tko je spreman ulagati i pričekati da se vrati likvidnost. Kad se likvidnost vrati, za godinu, dvije, cijene dionica vratiti će se na svoje mjesto.

To lopina, glasnogovornik Tankerske..

Kako stoji Ninsko Blato, jel to uopce izgledno ikada ili je to zezancija, ipak je tankerska veliki ziheras a to znaci ne mijesaj kruske i jabuke.

Kako napreduje Lenac?
Na kojoj je to fimi, da li se to konsolidira u Tankersku usto sumnjam a znam da imaju troskova i to ne malih.

KOliko je ono obecano ulaganja u lenac, da li imaju financiranje, ne pise se bas nesto o tome a kako kazes da je tnpl zakon bilo bi zakon i da se malo ovo objasni..

Eto toliko..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Evo jedan članak da se podsjetimo

http://www.seebiz.eu/hr/analize/tankerska-plovidba-ostvarila-veci-povrat-na-kapital,41980.html

Ima tu zgodnih krivulja i to uzlaznih

Ako ovako nastavi nebih se čudio za par godina večoj cijeni dionice nego je ikad bila… [thumbsup]

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/VLEN-fin2008-3Q-NotREV-N-HR.xls

Lenac OK, prodao si s debelim gubitkom svoje perjanice, pa sad tu došo trkeljat.

OK?.
žSuper analiza firme nema sto.

Zmrklicu, ako si tako pamentan odgovori, ovo su normalna pitanja..

1. sto je sa projektom ninsko blato, ako je rijec o projektu od 100 mil eur a sigurno je i vise jer se 1 hotel nemoze nepraviti za manje od 30 milja eura tko ce to izfinancirati?
2. sto je sa ulaganjima u lenac kojih ce sigurno biti, od kud ce to izfinancirati
3. i sto je najvaznije koliko misle ove godine iz dobiti sebi isplatiti na ustrb malih dionicara.

Ja ne kuzim kako nitko ne zeli shvatiti da Mustaca boli briga za male dionicare.

e da i pod 4. revidirano konsolidirano financijsko izvjesce. tako posluju moderne i jake firme. na stranici nema, na burzi nema. a vi kazete da je to moderna i jaka firma.

dok je tako nitko od vecih igraca je nece krcati, nazalost. ovo je trebao biti bluechip i najmanje pasti od svih brodaraq i vecine ostalih dionica ali zbog ponasanja nije.

pao je vise od ATPL, a nije toliko dryu izlozen, sto vise reci…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


To lopina, glasnogovornik Tankerske..

Kako stoji Ninsko Blato, jel to uopce izgledno ikada ili je to zezancija, ipak je tankerska veliki ziheras a to znaci ne mijesaj kruske i jabuke.

Kako napreduje Lenac?
Na kojoj je to fimi, da li se to konsolidira u Tankersku usto sumnjam a znam da imaju troskova i to ne malih.

KOliko je ono obecano ulaganja u lenac, da li imaju financiranje, ne pise se bas nesto o tome a kako kazes da je tnpl zakon bilo bi zakon i da se malo ovo objasni..

Eto toliko..


TNPL je u Lenac uložila 54 mil.kn za 28% vlasničkog udjela.Prema zadnjim rezultatima tu je nakon
značajnih otpisa dugova vjerovnika imovina značajno povečabna tako da tu možemo očekivati pozitivan
rezultat.
Ninsko blato je bio zabluda TNPL i koncesija je plačena oko 30 mil EUR i planiralo se uložiti u izgradnju.Izgradnja je odgođena,jer je TNPL uložila maksimum u obnovi flote i mislim da je to
pametno.A ako stisne uvijek će se naći kupac za Ninsko blato.Po kojoj cijeni.Možda se ostvari i visoka dobit iako bi u trenutku svjetske recesije nebi trebalo očekivati.Ali krize dođu i prođu,pa to
može biti i dobar posao,iako smatram da kao izvrsni brodari trebaju sva sredstva koristiti za
razvoj flote.


O

pao je vise od ATPL, a nije toliko dryu izlozen, sto vise reci…


Vrlo oštar dar zapažanja.Pala je više od ATPL/prihvačam nisam provjeravao jer je važan i datum prema kome gledamo/i ATGR,a ima povoljnije financijske pokazatelje.
Preporuka:Prodati ATGR ,ARPL i ….. i kupiti TNPL
Previše je nisko kao što kaže kolega Blueman.Napokon,smo se složili.

nisko je ali neznam tko ce je gurati dok ne pocnu transparentno se ponasati.
Prometi ne lazu, dok se kod drugih ma koliko bili nelikvidni rade veci prometi TNPL cami.
JDPL cak ima vece promete.
Sada cete reci da je TNPL zapostavljena.

Ako je zasto je tako ako je sve bajno.
Da su transparentniji nebi se ovako drvili.

Do tada ce ovu dionicu gurati mali.
ZBI jos nesto imam ali neznam koliko ce oni ici na pumpanje ove dionice.

A to da je bolje da ulazu samo u flotu, ok i ne ok.
Mala diverzifikacija nebi skodila..

Dok se ne ukljuci netko veliki nema nista od ovoga, a zasto se ne ukljucuje u ovakvu spektakularnu firmu?

Kada mi na to odgovorite prihvatiti cu da grijesim.
Jer se ne ukljucuje, sto je je..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


nisko je ali neznam tko ce je gurati dok ne pocnu transparentno se ponasati.
Prometi ne lazu, dok se kod drugih ma koliko bili nelikvidni rade veci prometi TNPL cami.
JDPL cak ima vece promete.
Sada cete reci da je TNPL zapostavljena.

Ako je zasto je tako ako je sve bajno.
Da su transparentniji nebi se ovako drvili.

Do tada ce ovu dionicu gurati mali.
ZBI jos nesto imam ali neznam koliko ce oni ici na pumpanje ove dionice.

A to da je bolje da ulazu samo u flotu, ok i ne ok.
Mala diverzifikacija nebi skodila..

Dok se ne ukljuci netko veliki nema nista od ovoga, a zasto se ne ukljucuje u ovakvu spektakularnu firmu?

Kada mi na to odgovorite prihvatiti cu da grijesim.
Jer se ne ukljucuje, sto je je..

Do tada ce ovu dionicu gurati mali.
ZBI jos nesto imam ali neznam koliko ce oni ici na pumpanje ove dionice.

A to da je bolje da ulazu samo u flotu, ok i ne ok.
Mala diverzifikacija nebi skodila..

Mali koji su prepoznali vrijednost ove firme,kao i podcijenjenost dionice su u pada ove dionice
dekintirani.Što je više padala mi smo više ulazili i izlazili iz ostalih dionica.Ja sam u ovoj dionici
bio sa preko 90% cjelokupne imovine i sa cjelokupnim margine do cijene 1.850.
A na dan 2.12.2008 gotovo pa 100%.
I prokletstvo padajućih noževa me pratilo od 4.000 do 1.000.
Mali ovu dionicu ne mogu gurati.Mogu je samo izgurati u provaliju ako se ne pojavi veći kupac.
Pošto je ovo zicer za malo strpljivije,a oni koji su izdržali do sada ne bi trebali izgubiti strpljenje.
S obzirom da većina više nemamo margine kredite čak mi odgovara da se ovako niske cijene
zadrže barem do jeseni da sa ljetnim turističkim prihodima još dokupim.
Ali hrabrosti za izlazak nemam bez obzira na tromost ove dionice,jer ako se pojave dva iole ozbiljnija kupca
ode…..

Poštovani Lopina!
Uvijek sa zanimanjem čitam vaše analize!
S obzirom da ste pasionirani analitičar TNPL molio bih vas par riječi o kretanju BDTI indexa koji izgleda grebe po dnu i nagovještava teške dane za tankeraške kompanije!
Polako ali sigurno brodovi izlaze iz dugoročnog TC a i sam g. Mustač je najavio teške dane za tankerske kompanije!

New Report

Close