TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1.Bitno je da kupnjom dionice TNPL tek kupujemo buduće pravo na dividendu,a kupnjom ATPL kupujemo isciđeni limun.

Nije istina, molim pogledati kamo je otisla dividenda prosle godine? pola upravi a pola dionicarima, i jos brdo troskova u KK Zadar i ostatak ekipe

2. Nitko od mirovinaca ne kupuje tnpl, pa pogledajte promete, cak jadni drzavni JDPL ima vece promete od TNPL.

Pa svi su pobjegli iz ove dionice

3. Nema transparentnosti. Izvjesca na zse ne priznajem, to moze bilo tko staviti, molio bih revidirano revizorsko izvjesce. Ah sto je to, TNPL nema ni internet stranicu

Preporuka:
Prodati TNPL i kupiti ATPL


Vi preporučate ljudima da prodaju TNPL ćiji je NAV u ovom trenutku veći od ostala četiri brodara
skupa i da za iste novce kupe ATPL i to ne cijelu jer je MCAP ATPL veći od MCAP TNPL.To nije baš pošteno prema prema ljudima koji prate ovaj forum.Ovo može izračunati svaki
iskusniji investitor i on će naći pravi put,ali neiskusni mogu postati žrtve ovakvih razmišljanja.
Nikada nisam preporučao kupnju neke dionice jer bi njena cijena trebala rasti.Pa na ZSE cijene dionica nisu u korelaciji sa
stvarnom vrijednosti dionice i firme,već odluka fond menađera i fondova.Oni znaju što se kupuje/ide
gori/ili što se ne kupuje ili prodaje pa ide doli.
Naši investitori još nisu dobro educirani da bi znali odrediti prave vrijednosti.

Čak je TNPL falsifikator izvještaja.Ma oni zarađuju i može se reći da ne vode brigu o informacijama
bitnim za male dioničare,ali da su tvornica novaca u dugom razdoblju to je najveća istina i kao
takvu TNPL treba poštivati.Oni su najbolje poslovali u zadnjih pola godine,a i svih godina unazad i to pametni investitori
nagrađuju kupnjom,a razočarani i nestrpljivi bježe i prodaju.
I netko će na kraju biti zadovoljan.Ja mislim da će to biti strpljivi vlasnici,sadašnji i budući.

O cemu mi pricamo, pa neznamo tko je u Silbi koja je 90% vlasnik tankerske.
Firma vrijedi punopuno vise od ovoga. ali za manjinske dionicare vrijedi jako jako malo.
Pa ljudi moji da li je itko ikad vidio revidirani izvjestaj od tankerske plovidbe.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Istina če več izači na vidjelo a ja TNPL ne prodajem ispod 10000 kuna

Pa nek se neko smije ako hoće a ja je vidim na toj cijeni za par godina.

Što se tiče ATPL kupio sam danas i prodao po malo skuplje i uložio u JNAF koji sutra leti u nebo..

ATPL je isto lijepa dionica ali na TNPL će na kraju biti prava zarada..

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

A majko mila.
Molim sve male dionicare da ovo procitaju.

by lopina:
Ma oni zarađuju i može se reći da ne vode brigu o informacijama
bitnim za male dioničare,ali da su tvornica novaca u dugom razdoblju to je najveća istina i kao
takvu TNPL treba poštivati.

Kupite dionice firme koja zaradjuje ali ih nije briga za male dioniacre.
I sta imam od toga, ja kao mali dionicar, ajde objasni???

Prometi sve govore…

Ako opet upava nesto lijepo smisli onda je bolje vise ne pisati nista na ovoj temi.

NIsam rekao da frizira izvjestaje ali ja niti jedan izvjestaj revidirani od strane nezavisne osobe nisam vidio od TNPL.
A tako ti se inace posluje u modernome svijetu

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


O cemu mi pricamo, pa neznamo tko je u Silbi koja je 90% vlasnik tankerske.
Firma vrijedi punopuno vise od ovoga. ali za manjinske dionicare vrijedi jako jako malo.
Pa ljudi moji da li je itko ikad vidio revidirani izvjestaj od tankerske plovidbe.


Ovisi po kojoj je cijeni kupljena.Onome koji je kupio po 1000 vrijedi 47% više u šest mjeseci.
Dobar posao.
Tko je ušao po prosjeku od 2.200 u vremenu od godinu dana kao ja , donosi prosiječni gubitak od 33%.
Još malo sačekati i moglo bi uskoro na izravnati gubitke.
Bitno je da firma dobro posluje pa će i to biti vrlo skoro.Strpljivo čekam i ako bog da ,da još bude
ovako jeftina i dokupim vrlo brzo bi mogao u pozitivu.
Idealna prilika za jeftini dokup.Tko misli da ima bolju priliku neka je koristi.
Na ovoj dionici s obzirom na mali broj slobodnih dionica nema mjesta za više institucionalaca.Samo
OMF Allianz.FINTRADE je bio glavni kupac zadnjih mjeseci.

Preporuka:
Prodati TNPL i kupiti ATPL

Prije donošenja ovakve odluke pročitati komentare o usporedbi ATPL i TNPL na predhodnim
stranicama.To ponavljati bi bilo zamorno.
Međutim,to je ionako daleka prošlost,jer je u međuvremenu došlo do drastičnih promjena na
pomorskom tržištu.Vozarine su pale u prah i pepeo za suhe
Podaci za 31.12.2008.

DWT suhi mokri nova vrijednost
ATPL 825 100% 0 33

TNPL1.311 14 86 62

Dakle,u međuvremenu je došlo do drastičnih promjenu u tankerskom segmentu koji je izgubio
jednu trečinu NAV,dok je suhi izgubio dvije trečine vrijednosti.
Svojevremeno, u fazi euforije i uzleta pomorskog biznisa za ATPL se pričalo da je NAV 2.000 kN i više,a za
TNPL 6.000 i više.
I ako od tih 2.000 diskontiramo dvije trečine dobijamo NAV od 660 kn za ATPL.
Istovremeno za TNPL imamo pad vrijednosti za 1/3/trečina/tj pad NAV 4.000.
NAV zadnja cijena NAV/zadnja cijena
ATPL 660 812 o,81

TNPL 4.000 1.486 2,69

2,69:0,81=3,32
Dakle,nprema stanju na dan 31.12.2008 ATPL je bila tri puta skuplja od TNPL.
U međuvremenu s obzirom da je i prvi kvatral 2009 sličan četvrtom 2008 te razlike se povečavaju
jer TNPL i dalje zarađuje,a ATPL nakon isplate dividende i dodatnih gubitaka iz tekućeg poslovanja
podcijenjenost TNPL je i veća.
Ipak,u ovom trenutku je ATPL precijenjena jer se slične kompanije u svijetu trže na 1 do 1,3 NAV.
Ipak zse kao banana burza ima minimalni diskont od 30 % na renomirane svjetske burze.I zato svatko tko plaća ATPL više od 650 kn griješi.
Tko sretniji od mene da se trend promijeni,da ATPL ponovno dođe na NAV od 2.000 kn.Neki moji
poznanici su po mojoj preporuci kupovali ATPL od 2.000 do 2.500 kn i još uvijek su u njoj,a ja sam pobiga na cijenu
3.000 ,a to sam govorio i njima i uša u TNPL na 4.060.
Smatrao sam da je u tom trenutku ATPL preskupa u odnosu na TNPL i zaista došlo je do korekcije
u korist TNPL,ali to je sve premalo.
Savjeti koje dajemo moraju se u prvom redu zasnivati na fundamentalno-matematičkim osnovama,a
ne na simpatijama ili netrpeljivosti prema nekim dioničkim društvima.
Inaće,smatram da je dobro da imamo ovako precijenjeni ATPL ,jer se svakom vlasniku bilo koje
dionice brodara/JDPL,LPLH/pruža prilika da priča o podcijenjenosti tog brodara.
I zato nije pametno uspoređivati JDPL sa LPLH ili TNPL,ali prema precijenjenom ATPL poželjno
ako želimo da ukažemo na podcijenjenost.

Evo što je sigurno jučer dry bulk brodari rasli od 7-30 posto,
Brodari koji prevoze naftu vani je oko 8 P/e što znači da TNPL može puno rasti još pogotovo jer ima
malo dionica na ponudi…….

Nadalje jučer se dogodio rast Janafa od 35 posto, a njihov posao je nafta…..

I još nadalje Kinesko gospodarstvo je bolje od očekivanja……

Ne treba se prepirati već treba gledati što se dešava, a to je globalni oporavak………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

kada vidim izvjesce revidirano i kada se uprava pocne ponasati normalno ok, do tada ovo je banana dionica.
Firma ok ali banana dionica.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Blueman

Ti jedino što radiš je da ideš od dionice do dionice i pljuješ po njima.

kako bi se ti osjećao da ja tebi dođem pljuvat po tvojima ako uopče imaš išta dionica

ili se ovdje samo baviš tračem .

skini se sa tankerske plovidbe više ionako je potcjenjena do bola

ne treba joj a ni vlasnicima Tankerske tvoje cinično mišljenje….

može te biti sram ljudima ocrnjivat u što su uložili svoju ušteđevinu.

Već su ti neki ovdje pokušali reći ovo što ti ja velim stoga pusti nas na miru i bavi se svojim

dionicama.

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio


Preporuka:
Prodati TNPL i kupiti ATPL

Prije donošenja ovakve odluke pročitati komentare o usporedbi ATPL i TNPL na predhodnim
stranicama.To ponavljati bi bilo zamorno.
Međutim,to je ionako daleka prošlost,jer je u međuvremenu došlo do drastičnih promjena na
pomorskom tržištu.Vozarine su pale u prah i pepeo za suhe
Podaci za 31.12.2008.

DWT suhi mokri nova vrijednost
ATPL 825 100% 0 33

TNPL1.311 14 86 62

Dakle,u međuvremenu je došlo do drastičnih promjenu u tankerskom segmentu koji je izgubio
jednu trečinu NAV,dok je suhi izgubio dvije trečine vrijednosti.
Svojevremeno, u fazi euforije i uzleta pomorskog biznisa za ATPL se pričalo da je NAV 2.000 kN i više,a za
TNPL 6.000 i više.
I ako od tih 2.000 diskontiramo dvije trečine dobijamo NAV od 660 kn za ATPL.
Istovremeno za TNPL imamo pad vrijednosti za 1/3/trečina/tj pad NAV 4.000.
NAV zadnja cijena NAV/zadnja cijena
ATPL 660 812 o,81

TNPL 4.000 1.486 2,69

2,69:0,81=3,32
Dakle,nprema stanju na dan 31.12.2008 ATPL je bila tri puta skuplja od TNPL.
U međuvremenu s obzirom da je i prvi kvatral 2009 sličan četvrtom 2008 te razlike se povečavaju
jer TNPL i dalje zarađuje,a ATPL nakon isplate dividende i dodatnih gubitaka iz tekućeg poslovanja
podcijenjenost TNPL je i veća.
Ipak,u ovom trenutku je ATPL precijenjena jer se slične kompanije u svijetu trže na 1 do 1,3 NAV.
Ipak zse kao banana burza ima minimalni diskont od 30 % na renomirane svjetske burze.I zato svatko tko plaća ATPL više od 650 kn griješi.
Tko sretniji od mene da se trend promijeni,da ATPL ponovno dođe na NAV od 2.000 kn.Neki moji
poznanici su po mojoj preporuci kupovali ATPL od 2.000 do 2.500 kn i još uvijek su u njoj,a ja sam pobiga na cijenu
3.000 ,a to sam govorio i njima i uša u TNPL na 4.060.
Smatrao sam da je u tom trenutku ATPL preskupa u odnosu na TNPL i zaista došlo je do korekcije
u korist TNPL,ali to je sve premalo.
Savjeti koje dajemo moraju se u prvom redu zasnivati na fundamentalno-matematičkim osnovama,a
ne na simpatijama ili netrpeljivosti prema nekim dioničkim društvima.
Inaće,smatram da je dobro da imamo ovako precijenjeni ATPL ,jer se svakom vlasniku bilo koje
dionice brodara/JDPL,LPLH/pruža prilika da priča o podcijenjenosti tog brodara.
I zato nije pametno uspoređivati JDPL sa LPLH ili TNPL,ali prema precijenjenom ATPL poželjno
ako želimo da ukažemo na podcijenjenost.

Kolega lopina nemogu da ne reagiram,kolega blumen van dobro govori,ulagaču je najbitnije transparentnost firme a to kod Tankerske nepostoji

I ovo pisanje po svim temama da je Atlantska trenutno najlošiji brodar mi je van pameti,pa šta vi mislite da tankerima cvijetaju ruže,trenutno vozarine za suhe terete rastu a tankerima padaju i po tome koju bi ja dionicu trebao kupiti??

The International Energy Agency (EIA) has revised its oil demand forecast to the lowest levels since 2004. This forecast may be expected to fall even further if present economic circumstances persist. In parallel, newbuilding deliveries continue to create additional supply in the tanker marketplace causing the freight rates to decrease.
APRIL 15, 2009
McQuilling Services, LLC
Marine Transport Advisors

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Blueman

Ti jedino što radiš je da ideš od dionice do dionice i pljuješ po njima.

kako bi se ti osjećao da ja tebi dođem pljuvat po tvojima ako uopče imaš išta dionica

ili se ovdje samo baviš tračem .

skini se sa tankerske plovidbe više ionako je potcjenjena do bola

ne treba joj a ni vlasnicima Tankerske tvoje cinično mišljenje….

može te biti sram ljudima ocrnjivat u što su uložili svoju ušteđevinu.

Već su ti neki ovdje pokušali reći ovo što ti ja velim stoga pusti nas na miru i bavi se svojim

dionicama.


Mislim da su ovakvi padobranci korisni da bismo ponovili lekcije.I zato ih treba argumentirano
raskrinkati.Pristojan i korektan dijalog je jako koristan.To bi nam trebao biti osnovni moto.
A to bi se naročito trebalo odnositi na Vas.Pa niste li odabrali ime Gentelman.

Ne zamjerite ,malo sam se šalio,ali mislim ozbiljno.

Ah u pravu ste kolega Lopina ne isplati se svađat ali nisam mogao da ne naletim na kolegu Blumana ne samo tu nego isto na nekim drugim dionicama koje imam i uvjek ista priča (fuj nevalja i slično)

malo me je to izbacilo iz takta i mislim da smo danas i kolega Bluman i ja naučili nešto korisno.
Stoga ispričavam se kolegi Blumanu ako sam bio pregrub .

Meni se isto jednom desilo da sam uletio na forum Atlanske i počeo pričat kako je Tankerska bolja
Lekcija je ubrzo usljedila i tad sam shvatio da niko nebi trebao dolazit na forum dionice koju nema iumanjivat vrijednost nečije dionice jer to nije lijepo i moralno prema ljudima koji su tu dionicu kupili teško zarađenim novcem ..

Pozdrav svima i još jedna isprika kolegi Blumanu !

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

New Report

Close