TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je najpodcjenjeniji hrvatski brodar i ujedno brodar sa najmanje duga i velikom dobiti.

Ako to još nije dovoljno onda neznam sto bi trebalo biti…

Čudo je da svi kupuju sve brodare osim Tankerske…

Zapravo bi svima trebalo biti jasno da treba kupovati Tankersku

Daj te malo mučnuti glavom

pa če vam biti jasno da je Tankerska najvjerojatnije najbolji hrvatski brodar .

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

e ovo je prvi put na forumu da se kukanje isplatilo

snaga udarca mi varira

Mislim stvarno… ludilo nema granica. TNPL opet prednjači pred svim brodarima. Uvjerljivo prva, nedostižna… Jadroplov +18%, Atlanska +7%. Tankerska je u minusuuuuuuuuuuuuuuuu hahahahahaha.

Tresem se od muke dok ovo pišem. Koji smo mi luzeri svi skupa pa to nema nigdje…

majko mila u šta ti gledaš????

snaga udarca mi varira

Tankerska završila 10 % gore

napokon ste shvatili !!!

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup]


Ovo je najpodcjenjeniji hrvatski brodar i ujedno brodar sa najmanje duga i velikom dobiti.

Ako to još nije dovoljno onda neznam sto bi trebalo biti…

Čudo je da svi kupuju sve brodare osim Tankerske…

Zapravo bi svima trebalo biti jasno da treba kupovati Tankersku

Daj te malo mučnuti glavom

pa če vam biti jasno da je Tankerska najvjerojatnije najbolji hrvatski brodar .

Čuj, dionica vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti za nju…

Ja kupio danas po 1480!nadam se da je to ok.brodari ovih dana idu gore pa čemo vidjeti šta bi moglo biti sa tnpl [proud]



Ovo je najpodcjenjeniji hrvatski brodar i ujedno brodar sa najmanje duga i velikom dobiti.

Ako to još nije dovoljno onda neznam sto bi trebalo biti…

Čudo je da svi kupuju sve brodare osim Tankerske…

Zapravo bi svima trebalo biti jasno da treba kupovati Tankersku

Daj te malo mučnuti glavom

pa če vam biti jasno da je Tankerska najvjerojatnije najbolji hrvatski brodar .

Čuj, dionica vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti za nju…

[/quote]

Točno, tržište je uvijek u pravu, no ogroman je jaz između firme i dionice. Naime, firma je odlična, a dionica smeće, "ubi" je likvidnost i navala kupnje. Podsjeća me na banku gdje držiš ušteđevinu i dođeš podići lovu kad ti treba, pri čemu službenica na šalteru ljubazno kaže "vaši su novci na sigurnom, samo vam ih trenutačno ne možemo isplatiti". Hvala, ne bi u tu banku, radije biram onu gdje mi bez pitanja isplate app. 15% gotovine (ničim izazvani), što će u obliku dividende podjeliti npr.ATPL na ovoj cijeni od app. 800 kuna po dionici.




Ovo je najpodcjenjeniji hrvatski brodar i ujedno brodar sa najmanje duga i velikom dobiti.

Ako to još nije dovoljno onda neznam sto bi trebalo biti…

Čudo je da svi kupuju sve brodare osim Tankerske…

Zapravo bi svima trebalo biti jasno da treba kupovati Tankersku

Daj te malo mučnuti glavom

pa če vam biti jasno da je Tankerska najvjerojatnije najbolji hrvatski brodar .

Čuj, dionica vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti za nju…

[/quote]

Točno, tržište je uvijek u pravu, no ogroman je jaz između firme i dionice. Naime, firma je odlična, a dionica smeće, "ubi" je likvidnost i navala kupnje. Podsjeća me na banku gdje držiš ušteđevinu i dođeš podići lovu kad ti treba, pri čemu službenica na šalteru ljubazno kaže "vaši su novci na sigurnom, samo vam ih trenutačno ne možemo isplatiti". Hvala, ne bi u tu banku, radije biram onu gdje mi bez pitanja isplate app. 15% gotovine (ničim izazvani), što će u obliku dividende podjeliti npr.ATPL na ovoj cijeni od app. 800 kuna po dionici.
[/quote]
Dividendu isplaćuje firma koja to može.
TNPL je po toj osnovi potentnija od ATPL po svim pokazateljima bilance od 31.12.2008.
ATPL vjerovatno dodatno puši u tekućem poslovanja.Prvi kvartal bi trebao biti sličan četvrtom,tj
gubitak ATPL još 50 mil kn.Istovremeno slično zadnjem kvartalu TNPL je vjerovatno pozitivno poslovala ,ali ne vjerujem onako uspješno kao i četvrti kvartal 2008.To je bilo najugodnije iznenađenje na ZSE za četvrti kvartal 2008.
ATPL
Na stanje gotovine odbiti isplaćenu dividendu tj otprilike 60 mil kn.
Odbiti i gubitak s obzirom na loše poslovanje.
Odbiti i ogromne anuitete s obzirom na visoko zaduženje.
Odbiti isplaćena sredstva za novi brod u prvom kvartalu.
Zaključak:I isplaćena dividenda predstavlja veliko opterečenje za ATPL jer ako kriza potraje i
tekuća likvidnost postaje problem.Ostatak dividende ne bi trebalo očekivati.
Za TNPL tih problema sa likvidnošću nema i ona daleko bolje stoji i za nju isplata dividende od 1/3
zarade tj 170 kn predstavlja manje opterečenje od ovih naglašavam isplačenih 50 kn.
Bitno je da kupnjom dionice TNPL tek kupujemo buduće pravo na dividendu,a kupnjom ATPL kupujemo isciđeni limun.Sok je već isciđen.
Preporuka.Prodati ATPL i kupiti TNPL.To bi trebao biti jako dobar posao.Vrijeme sve što je izuzetno vrijedno stavi na svoje mjesto.
Volio bi da pogriješim i da BDI ponovo dođe na 5.000 ili 10.000 bodova.Tada ATPL vrijedi ovih
današnjih 800 kn i više.Sada je najskuplji brodar na ZSE.Za ULPL ne komentiram.

1.Bitno je da kupnjom dionice TNPL tek kupujemo buduće pravo na dividendu,a kupnjom ATPL kupujemo isciđeni limun.

Nije istina, molim pogledati kamo je otisla dividenda prosle godine? pola upravi a pola dionicarima, i jos brdo troskova u KK Zadar i ostatak ekipe

2. Nitko od mirovinaca ne kupuje tnpl, pa pogledajte promete, cak jadni drzavni JDPL ima vece promete od TNPL.

Pa svi su pobjegli iz ove dionice

3. Nema transparentnosti. Izvjesca na zse ne priznajem, to moze bilo tko staviti, molio bih revidirano revizorsko izvjesce. Ah sto je to, TNPL nema ni internet stranicu

Preporuka:
Prodati TNPL i kupiti ATPL

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Najveća zabluda koja vlada na ATPL je razmišljanje da je ATPL bogata firma.Ona je bila bogata
prije godine dana ,a od tada su vozarine pale pet puta ,a brodovi su izgubili oko dvije trećine vrijednosti.
Nakon isplate dividende nav je bliže 600 nego 700 kn.I ona se trži iznad NAV što znaći da je skuplja
od većine svjetskih brodara.Nemam ništa protiv ATPL.Često se zaletim i trejdam,ali dugoročno
ni slućajno.
Vrijednost NAV za TNPL je veća od svih brodara skupa, a tržišna kapitalizacija same ATPL je veće od
TNPL.To je prava nepravad,rekao je Kalimero.Ali s obzirom da mi je jasno koliko je TNPL podcijenjena u odnosu na ATPL i da su svakim danom te razlike sve veće logično da preferiram TNPL
i da ne kupujem ATPL.
Međutim,to zaista ne znaći da ATPL može na 1.000,a TNPL ispod 1.000.Nije bitno ono što je bitno,
već je bitno što masa misli da je bitno.I ovaj nesrazmjer u cijeni dionice na štetu TNPL je posljedica
razmišljanja mase.Pokušavam u okviru svojih saznanja dati objektivnu informaciju,a u cilju svih
sudionika na tržištu kapitala.

New Report

Close