TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedan od najvećih jučerašnjih dobitnika svakako je bila Tankerska plovidba (ZSE:TNPL-R-A) koja je skokom od 12 posto stigla do 1415 kuna, najviše razine u mjesec i pol. Uz to, jučerašnji promet od 298 tisuća kuna najveći je u dva mjeseca što svjedoči o pojačanom interesu investitora prvenstveno zbog vrlo dobrih poslovnih rezultata objavljenih jučer, a koji su pokazali rast dobiti od 50 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ht-vraca-pozicije-prije-isplate-prvog-dijela-dividende,41610.html

stvarno su me iznenadili prihodi u q4… Mrzli, lopina jel znamo o čemu se radi?


stvarno su me iznenadili prihodi u q4… Mrzli, lopina jel znamo o čemu se radi?

Imali su dobre vozarine u 4 kv Sad su puno manje pa mi je nepoznanica 1kv

Ako su im bar dva – tri aframaxa ostala na spotu – u 12 mjesecu su zarađivali 100000 USD/DAY – istovremeno je nafta bila 30-40 USD, pa je cijena bunkera znatno pala – situacija koja generira maximalan profit.

No može biti i da su imali dobre TC-ove – imaju dva nova broda …..

…samo da nije frizirano… [wink]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…samo da nije frizirano… [wink]

Da da, i svi ostali tankeraši u svijetu su frizirali sjajne 4q , vozarine su transparentna stvar.

mislim ipak da je riječ o TCT-u jer Mrzli ti govoris o profitu, meni nisu jasni prihodi u situaciju malih spot vozarina


stvarno su me iznenadili prihodi u q4… Mrzli, lopina jel znamo o čemu se radi?

Svakako ugodno iznenađenje.
Mislio sam da bi 80 kn bilo super.Handy su na dugoročnim TCT ,pa je i taj segment rentabilan.
A i prvi kvartal je iza nas.Za ovu cijenu dostatna dobit je pozitivna nula,samo da nema gubitka.
A imamo i novi brod,ali i punu amortizaciju za njega.Tako su napravili sa Dugim otokom,pa će
tako i sa Olibom.I tu nebi trebalo očekivati dobit nego samo porast prometa.
Tećaj dolara nam ide u prilog.
Sve u svemu bolje od očekivanja.Najugodnije iznenađenje crobexa

apsolutno se slažem… nek neko proba samo izračunati povećanje dobiti bez prodaje brodava u 2008…. svakako najveće iznenađenje sto se 2008. tiče.

Vrag ju odnio, da bar potope gusari sve njene brodove. Nakon sto godina pogledaš burzu a ono sve raste… Iznenađujuće!!! Ali Tankerska, ne ona PADAAAAA hahahaha. Ajme, pomozi Bože da se ne ubijem odmah…

Proklet bio dan kad sam kupio ovu dionicu…


Vrag ju odnio, da bar potope gusari sve njene brodove. Nakon sto godina pogledaš burzu a ono sve raste… Iznenađujuće!!! Ali Tankerska, ne ona PADAAAAA hahahaha. Ajme, pomozi Bože da se ne ubijem odmah…

Proklet bio dan kad sam kupio ovu dionicu…


prodaj kupaca ima


Vrag ju odnio, da bar potope gusari sve njene brodove. Nakon sto godina pogledaš burzu a ono sve raste… Iznenađujuće!!! Ali Tankerska, ne ona PADAAAAA hahahaha. Ajme, pomozi Bože da se ne ubijem odmah…

Proklet bio dan kad sam kupio ovu dionicu…

Apsolutno se slazem, kolega……

Na ovoj idiotskoj burzi pumpaju se one sugave dionice koje imaju preko milijarde kuna gubitka, a one sa najvećim dobicima namjerno ruse, kad im tako pase….

New Report

Close