TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Analysts at McQuilling Services believe that port delays will be giving tanker owners respite from the pressures of massive tanker order-books and declining oil demand for 2009.
Its latest report on the industry highlighted that the market’s tonnage supply cannot be based on the actual fleet number and that deductions must be made for tankers not trading, under-utilised or unavailable to move cargo.
As our study concludes, port delays can absorb a significant number of vessels – just the prescription for an over-tonnaged market,” said McQuilling.
McQuilling says its models indicate that the effects of port delays have significantly reduced the availability of tonnage to answer global demand.
“These delays have shown little promise of correcting themselves in 2009, and may have the potential to further soak up available tonnage in the marketplace."

Ovo bi mogle biti dobre vijesti za Tankersku…

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nordic American Tanker: Excellent Long Play for the Income Investor
by: Tim Plaehn February 17, 2009 | about stocks: NAT

Nordic American Tanker (NAT) has released its 4th quarter results and declared a 46th consecutive dividend. The dividend will be 87¢, payable to shareholders of record on February 25. For 2008, NAT paid total per share dividends of $4.89 (the 4 dividends previous to this announcement). During 2008 NAT shares started the year at about $33.40, reached a high of just under $42 in May and traded in the $24.50 range during the lows of October before finishing the year at $33.75.

Nordic American Tanker currently owns 12 Suezmax tankers, one on long term charter, the rest are chartered in the spot market. The company has recently purchased another Suezmax tanker and plans to take possession this month. The company has two new buildings on order with estimated delivery dates in the 4th quarter of 2009 and the 2nd quarter of 2010. The additions to the fleet are projected to increase distributable cash flow by 25%. NAT is debt free but recently raised about $107 million in capital by issuing stock and increasing the shares outstanding by 10%.

NAT earned an average of $40k per day per ship in the 4th quarter. Currently Suezmax spot rates are in the $34k per day range. Nordic American Tanker has a break even of about $10,000 per day per tanker. This is the main reason I like this stock. It can be profitable and pay a dividend in any market condition. The company’s 11.5 years of continued payouts speaks for itself.

Over the last 5 years the annual dividend payout for NAT has averaged $4.72, ranging from $3.81 to $5.85. Holders of the stock have consistently earned over 10%. An eyeball at the stock chart shows the shares averaging around $35 with buying opportunities when the cost falls below $30. I think NAT is an excellent long term holding for the income investor.

Disclosure: I currently have a long position in NAT

OLIB 80DH 23.02 LYBIA/UKC-MED COA CONOCO
SALI 80DH 26.02 CEYHAN/MED COA API
[proud]

Lol, dakle Olib je u pogonu, nisam vidio vijest.

Tankerska plovidba u Brodosplitu preuzela novi Aframax tanker “Olib”
06.02.2009
Zadar
Mustać: Brodosplitovi brodovi čine udarnu snagu naše flote
U Brodosplit-Brodogradilištu d.o.o., 5. veljače 2009. godine održana je primopredaja Novogradnje 461, imena ”Olib”. Aframax tanker klase 1B za plovidbu u ledenim područjima, namijenjen je prijevozu sirove nafte i naftnih prerađevina, a ugovoren je za domaćeg naručitelja tvrtku Tankerska plovidba d.d. iz Zadra, objavljeno je iz Brodosplita.

Tip tankera Aframax duljine 247 m, širine 42 m, visine 21 m i nosivosti 114.000 tona, najviše se eksploatira u bazenima Crnog, Sjevernog, Karibskog, Kineskog mora i u Mediteranu. Pokreće ga motor MAN-B&W, tip 6S60 MC-C, izgrađen u Brodosplitovoj tvornici diesel motora, od 13560 kw kod 105 okr/min što će mu omogućiti razvijanje brzine od 15,3 čvorova. Brod će opsluživati 32 člana posade.

Primopredaji broda je u ime naručitelja prisustvovao Ive Mustać, predsjednik Uprave zadarske tvrtke Tankerska plovidba d.d., a u ime brodogradilišta Srđan Kovač, direktor Brodosplit-Brodogradilišta d.o.o.

Tom prigodom predsjednik Uprave Brodosplita je naglasio dugogodišnju suradnju između Tankerske plovidbe i Brodosplita koja je rezultirala i ovom primopredajom:

– Zahvaljujem našim prijateljima i partnerima iz Zadra na povjerenju koje nam već godinama ukazuju i na taj način pronose ugled naših proizvoda u svijetu. Želio bih da se ovako plodna i uspješna suradnja nastavi i dalje – rekao je Srđan Kovač, zaželjevši ”Olibu” sretno more.

– Ovo je peti brod koji je u posljednjih nekoliko godina za našu tvrtku izgradio Brodosplit i koji udovoljava svim zahtjevima kvalitete i tržišta. Brodosplitovi brodovi čine udarnu snagu naše flote – rekao je Ive Mustać, predsjednik Uprave Tankerske plovidbe d.d. zahvalivši svima koji su bili uključeni u ovaj projekt

Novogradnja 461 drugi je brod iz AFRAMAX programa od ukupno dva koje je splitsko brodogradilište ugovorilo za Tankersku plovidbu d.d.
i ujedno prva ovogodišnja


Lol, dakle Olib je u pogonu, nisam vidio vijest.

Samo nek se radi.Dok brodovi ne stoje kriza je samo na papiru [proud]

Gagarin, 17.02.2009. u 15:37
Tip tankera Aframax duljine 247 m, širine 42 m, visine 21 m i nosivosti 114.000 tona, najviše se eksploatira u bazenima Crnog, Sjevernog, Karibskog, Kineskog mora i u Mediteranu. Pokreće ga motor MAN-B&W, tip 6S60 MC-C, izgrađen u Brodosplitovoj tvornici diesel motora, od 13560 kw kod 105 okr/min što će mu omogućiti razvijanje brzine od 15,3 čvorova. Brod će opsluživati 32 člana posade.

Ljudi je li to moguće – 32 člana posade za novi Aframax???

Koliko je vjerojatna teorija o squeezout-u? Što ako Paktor sakupi, proda silbi? Pa na kraju im proda i Mirovinac, po skuplje od 3K, naravno… da zaradi. A šta je to ovima… To je ko kad građevinski investitor otkupljuje parcele, a zadnja mu je najskuplja. Mislim… super je to, cijena će bit preko 3K. Uvaljat ćete i vi. Kaj mislite o tom?

I'LL BE BACK

Znate kaj… ovo ide u tom pravcu. Treba pazit kad mirovinac istovari, odmah reagirat i prodat. To je preko 100% na ovu cijenu, relativno sigurnih…samo… nesmijete zakasniti. Da sam ja Silba, ja bih se svih kokošara riješio upravo sad kad je diskont i ciao ragazzi!

I'LL BE BACK


Vi mora da se šalite kolega.
Pa nisu Lejo i Slišković izabrali Tankersku,
nego je Tankerska izabrala njih.
A znamo i zašto
[bye]

hehe, umjesto da ih bombardiraš isključivo s krahom tankerskih vozarina, ti im ubaciš ovo i usereš sam sebi sve. Pa sad će ti se tek naselit ovdje, jao jao jao [bye] Pa čak ću i ja kupit, a možda ne bih da mi nisi bacio bubu u uho. hihihihihi [tongue] [tongue] [tongue]

I'LL BE BACK


Vi mora da se šalite kolega.
Pa nisu Lejo i Slišković izabrali Tankersku,
nego je Tankerska izabrala njih.
A znamo i zašto
[bye]

hehe, umjesto da ih bombardiraš isključivo s krahom tankerskih vozarina, ti im ubaciš ovo i usereš sam sebi sve. Pa sad će ti se tek naselit ovdje, jao jao jao [bye] Pa čak ću i ja kupit, a možda ne bih da mi nisi bacio bubu u uho. hihihihihi [tongue] [tongue] [tongue]
[/quote]

Čim vi kolega kupite očekujem pad dionice od barem 20% u par dana.
Pošto Lejo i Slišković vole kupovati po akcijskim cijenama a vi ste poznati kao zadnji akcijski junak,
činite mi se kao dobar match.
[smiley]
Ima da vas terminiraju po kratkom postupku [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Paktor je prodo po 3200, a sad kupuje po 1400 – za njih dobar posao kako god.
Cijena od 1400 je vec suluda, tako da je drukanje dolje smiješno.
Naravno – osim ukoliko Pbz ili AZ budu prodavali po bidu.

New Report

Close