TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ko sad tu koga laže [undecid]

Pessimism Is Your Friend

Paktor i dalje kupuje oko 100 dionica dnevno… ovo će postat super nelikvidna dionica

ode BDI 7% GORE ,a BDTI je malo pao.s obzirom da mnogi ne znaju razliku između ova sva koeficijenta očekujem da idemo gore.Evropa u plusu od 1,5-2%.have a nice day

dva umjesto sva

Informaciju koju sam dobio direkt iz TP,optimisticna ,pa da je podjelin.
Procjena im je da 5 g.mogu odoljevat krizi kakva je sad.


Informaciju koju sam dobio direkt iz TP,optimisticna ,pa da je podjelin.
Procjena im je da 5 g.mogu odoljevat krizi kakva je sad.

Aframaxi na Mediteranu voze po 100.000$ dnevno.
Sa takvim tankerskim vozarinama nema krize.Dapaće to je dovoljno da firma posluje pozitivno.
Pa samo manji dio flote od 180.000 DWT/14% cjelokupne/ ima loše vozarine.

A OLIB bi trebao uskoro u flotu.Novi tanker je nova dobitna kombinacija.Bolji trenutak za ulazak
nije se mogao izabrati.Na žalost, prema sadašnjoj situaciji ,novi handyiji koji dolaze 2009. nisu
dobitna kombinacija.
Na sreću su odustali od kupnje još dva, iako odustajanje od gradnje dva product tankera/i ULPL
gradi 2/,ne mora biti dobar potez,jer su vozarine za tankere dobre.

Pozdrav svima!
Kao što vidite novi sam na ovom forumu, i inače sam mali ulagač na našem ZSE.
No da ne duljim previše sa nekakvim uvodom, postavio bih nekoliko pitanja u vezi tankerske plovidbe.
1.može mi netko konkretno odgovoriti koji je važniji index(BDI ili BDTI) za tankersku, i kakva je sitaucija sa ostalim našim brodarima u vezi tih index-a
2.kakva je sitaucija sa flotom tankerske; prosječna starost i broj brodova
3.kolike su njihove rezerve?
4.koja je knjigovodstvena vrijednost dionice
kad sam tražio podatke o kretanju BDTI index-a prvo sam se morao registrirati da vidim podatke, dok za bilo koji drugi index to nije potrebno, pa me zanima zašto je to tako
i još bi za kraj zamolio da mi se ukaže što su još važne informacije na što bih trebao obratit pažnju prije nego se upustim u kupnju ove dionice
Hvala unaprijed za sve odgovore i korisne informacije!
P.S.- radije me ismijavajte zbog ovih možda za vas znalce ˝glupih˝ pitanja nego da me ignorirate [pray]


ode BDI 7% GORE ,a BDTI je malo pao.s obzirom da mnogi ne znaju razliku između ova sva koeficijenta očekujem da idemo gore.Evropa u plusu od 1,5-2%.have a nice day

molim te stranicu sa koje skidaš ove podatke
hvala

1 BDTI, ali ne nuzno, bitno je kada i po koliko su ugovorili brodove. I na koliko.
2. http://www.tankerska.hr
3. www. zse. hr (izvjesce tnpl za 3Q 2008.)
4. vidi pod 3.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Pozdrav svima!
Kao što vidite novi sam na ovom forumu, i inače sam mali ulagač na našem ZSE.
No da ne duljim previše sa nekakvim uvodom, postavio bih nekoliko pitanja u vezi tankerske plovidbe.
1.može mi netko konkretno odgovoriti koji je važniji index(BDI ili BDTI) za tankersku, i kakva je sitaucija sa ostalim našim brodarima u vezi tih index-a
2.kakva je sitaucija sa flotom tankerske; prosječna starost i broj brodova
3.kolike su njihove rezerve?
4.koja je knjigovodstvena vrijednost dionice
kad sam tražio podatke o kretanju BDTI index-a prvo sam se morao registrirati da vidim podatke, dok za bilo koji drugi index to nije potrebno, pa me zanima zašto je to tako
i još bi za kraj zamolio da mi se ukaže što su još važne informacije na što bih trebao obratit pažnju prije nego se upustim u kupnju ove dionice
Hvala unaprijed za sve odgovore i korisne informacije!
P.S.- radije me ismijavajte zbog ovih možda za vas znalce ˝glupih˝ pitanja nego da me ignorirate [pray]

Pitanja su logična ali prema tvrdnji A. Kostolanyja

Gagarin, 15.12.2008. u 17:05
postoji jedna dionica čiji je tečaj trenutačno loš, a na koju vi najviše računate: dionica logike.

na ovoj stranici sam se registrirao, i tu imaš sve moguće indexe
http://shipping.capitallink.com/stockmarket/

The Federal Reserve is expected to cut interest rates to close to zero on Tuesday and may point to further unconventional steps to battle a year-old recession.izvor http://WWW.CNBC.COM

New Report

Close