TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa odkad pobogu cjena dionice raste na osnovu F.I. za proteklo razdoblje??Vrjednost neke dionice može porasti na osnovu očekivanja dobrih rezultata u budučnosti a ako toga nema onda u pravilu odmah čim izađe F.I. cjena rokne.Ako sutra malo cjena skoči to će biti isključivo i samo radi opčeg odbijanca.A onda povratak u svjet odraslih. [sealed]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Nisam baš siguran da ste u pravu.
ATPL je nakon izvješća dobro skočila.
ULPL je malo poskliznuo jer ima slabije izvješće od ATPL.
KNZM je reagirao na dobro izvješće.
VIRO je značajno poskliznuo zbog manje dobiti.
ATGR se dobro drži radi dobrog izvješća.

Mislim da je vrlo važno kolika je dobit,kolika su likvidna sredstva,kolika je zaduženost a izvještaj je
dobra prilika da potvrdi podcijenjenost ove dionice.Za vikend ćemo moći dobro analizirati izvješće i
to je prilika da i potencijalni kupci postanu zainteresirani za kupnju ove dionice i da dionica krene
prema fair vrijednosti.
Ova dionica je padala i kada su vozarine bile na trogodišnjem maksimumu u srpnju,a tada su i vozarine za handye bile visoke,a dolazio je i Dugi otok .Bar su tada očekivanja bila više nego dobra.
Sve to je dovelo do nevjerovatne podcijenjenosti dionice.
Tada još nismo imali saznanje da su svi brodovi u dugoročnim tct kao što su i sada, što u ovom trenu
predstavlja važnu informaciju jer imamo sigurno dobre zarade u četvrtom kvartalu,a i dobra očekivanja za
prvi kvartal 2009.
Imamo odličnu prošlost,dobru sadašnjost i dobru blisku budućnost tako da je ova cijena smješno niska.

Kolege, morate razumjeti golubva, on druka na onoj svojoj LKPC za rast, ali kako mu baš ne ide, onda ide okolo podmetati klipove pod druge dionice
Ostavi se golubve ćorava posla i drž se ti svoje lučice i njenih dokapitalizacija koje "samo što nisu" [lol]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Nisam baš siguran da ste u pravu.
ATPL je nakon izvješća dobro skočila.
ULPL je malo poskliznuo jer ima slabije izvješće od ATPL.
KNZM je reagirao na dobro izvješće.
VIRO je značajno poskliznuo zbog manje dobiti.
ATGR se dobro drži radi dobrog izvješća.

Mislim da je vrlo važno kolika je dobit,kolika su likvidna sredstva,kolika je zaduženost a izvještaj je
dobra prilika da potvrdi podcijenjenost ove dionice.Za vikend ćemo moći dobro analizirati izvješće i
to je prilika da i potencijalni kupci postanu zainteresirani za kupnju ove dionice i da dionica krene
prema fair vrijednosti.
Ova dionica je padala i kada su vozarine bile na trogodišnjem maksimumu u srpnju,a tada su i vozarine za handye bile visoke,a dolazio je i Dugi otok .Bar su tada očekivanja bila više nego dobra.
Sve to je dovelo do nevjerovatne podcijenjenosti dionice.
Tada još nismo imali saznanje da su svi brodovi u dugoročnim tct kao što su i sada, što u ovom trenu
predstavlja važnu informaciju jer imamo sigurno dobre zarade u četvrtom kvartalu,a i dobra očekivanja za
prvi kvartal 2009.
Imamo odličnu prošlost,dobru sadašnjost i dobru blisku budućnost tako da je ova cijena smješno niska.

Da je cjena TNPL abnormalno niska potpuno se slažem,dal će sutra rasti zbog izvješča ako dođe ili zbog opčeg trenda (zbog ovog drugog sigurno) manje je bitno.Važno da se bar malo popravi.Ono što hoću reči ovim postom je to da skidam kapu tvom načinu komunikacije i komentiranja posta za kojeg pouzdano znam da ti nije "sjeo"Bez nervoze ,bez uvreda,bez pre*eravanja.Svaka čast kolega,rjetka pojava na ovom forumu.Dokaz da se unatoč različitom razmišljanju može kulturno komunicirati.Kućni odgoj čista petica [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Bestiale, ispravi ako grijesim. Bilo je govora o 4 handya, ali su ugovorena 2, odnosno dva handya se radi u kineskom JES-u za TNPL.


Da izgleda da je TNPL odustala od dvije novogradnje 2 handya u Kini,a vjerovatno i dva product
tankera u Splitu.
U ovom trenu to izgleda kao odličan potez jer kriza potresa brodare ,a naročito prezadužene te će se na tržištu pojaviti izuzetno povoljne prilike za kupnju brodova.Onaj tko ima keš je kralj.

Cijene dionica brodara unutar iste branše strahovito osciliraju.Neki idu po 15-20% gore,a neke istovremeno padaju u istim
postocima.Razlog je kreditna izloženost.
TNPL je po toj osnovi najsigurniji hrvatski brodar.Vjerovatno je uprava ocijenila, da s obzirom na
lošije uvjete poslovanja ,da treba biti maksimalno konzervativan u novim ulaganjima i da kreditna
poluga bude što kraća.Mudra odluka.

Ma Lopina, ona dva handya nije odlican potez, davno su ih mogli ugovoriti a i prodati prije ove krize… to ipak ukazuje na tromost uprave. Nije da su i ostali nasi brodari vicni tom naruci pa prodaj pristupu, no eto cisto sam htio pojasniti stvari.

Ne pratim kad su ih ugovarali, ali sigurno prije godinu, pa cak i dvije, tada sigurno nisu razmisljali o ovome, kao niti drugi nasi brodari. [tongue]

No, ajd da vidimo izvjesce, moram priznati da me jako zanima. Sretno [thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Bestiale, ispravi ako grijesim. Bilo je govora o 4 handya, ali su ugovorena 2, odnosno dva handya se radi u kineskom JES-u za TNPL.

Je, znam za ta 2 bulkerica koja su bili samo ka opcije, ali gradnja nije nikad pocela, ali svjedno mislim da Tankerska sad ima ukupno 4 handy novogradnje u Aziji, plus Olib koji se dovrsava u Splitu.

Naravno, u tih 4 nisam 100% siguran jer Tankerska tradicionalno njeguje chobansko-socijalisticku kulturu komunikacije sa javnoscu i svojim manjinskim dionicarima, tako da se moraju pratiti i deshifrirati kojekako polupismeno napisani clanci po Slobodnoj i Zadarskom listu ili pak samo glasine.

Npr. clanak iz Slobodne i Jutarnjeg od prije par tjedana je spominja 7 (sedam!) novogradnji, iako nikom nije jasno otkud to sad?! Po meni, trenutno ima 5 novogradnji.

E, i jedino sto dobro ispalo iz ove krize i sto je napisano u tom clanku, to je odustanjanje Tankerske od one gluposti koju zovu "projekt Ninsko blato", totalno neisplative i promasene investicije u turizam koja kosta ka jedan novi suezmax, a profit more doniti mozda oko 2128 godine.
Po Mustacu, to je samo privremeno odustajanje, ja se ipak nadam da je trajno.

Ka sto vidim, Mustac, Cicmir i drustvo iz Uprave cekaju 15:59 za objavu FI za Q3.
Stvarno je tesko napisati post o tim likovima koristeci se samo pristojnim izrazima.

Di vam je to izvješće? Ma vidite da ih boli qurac za vas sve ovdje i za zakon. Ne bu oni to ni poslali. [tongue] [smiley]

I'LL BE BACK


Pa odkad pobogu cjena dionice raste na osnovu F.I. za proteklo razdoblje??Vrjednost neke dionice može porasti na osnovu očekivanja dobrih rezultata u budučnosti a ako toga nema onda u pravilu odmah čim izađe F.I. cjena rokne.Ako sutra malo cjena skoči to će biti isključivo i samo radi opčeg odbijanca.A onda povratak u svjet odraslih. [sealed]

Pa valjda je svakome normalnom jasno da cijena ove dionice može padati ito iz više razloga:

– potražnja za naftom je svaki dan sve manja

– OPEC drastično smanjuje proizvodnju a s tim i posla je sve manje

– index BDTI je u konstantnom padu ali to nije ništa naspram onoga što tek slijedi

– potražnja u 2009 za naftom će se sve više smanjivati

– očekivanja TNPL za 2009 će biti nikakva a to će popratiti i cijena dionice

i da dalje ne nabrajam ima toga još toliko da nebi stalo na ovu stranicu.


Di vam je to izvješće? Ma vidite da ih boli qurac za vas sve ovdje i za zakon. Ne bu oni to ni poslali. [tongue] [smiley]

Vjerovatno u ponedjeljak-U ovih zadnjih sedam osam izvještaja uvijek su bili zadnji dan,a jedino su
ove godine za 1H dali izvješće dan ranije.Mislim 14.08.
A možda i bolje da danas nije izašlo.Jer JDPL je izbacio izvješće bolje od očekivanja.A dionica je i nakon izvješća ostala na mjestu.Dapaće,sa izlaskom izvješzaja na JDPL pojačala kupnja,a prodaja i više.
U biti ne mogu shvatiti prosječnog investitora.
ULPL sa dobiti u zadnjem kvartalu od 31 kn se trži na 800 kn.
ATPL sa 225kn dobiti sa prodajom brodova,a iz osnovnog poslovanja oko 80 kn se trži oko 850.
JDPL sa dobiti od 24 kn se trži na 170 kn
Naravno nije samo dobit važan kriterij.
Bitna je i kreditna izloženost.
Tu su i JDPL i TNPL u najpovoljnijoj situaciji.Ali tržište to ne nagrađuje.
A TNPL sa dobiti od 130 -150 kn po dionici za treći kvartal bi se trebala tržiti na ?
Upravo je nevjerovatno koliko su se izgubili kriteriji i fundamentalne vrijednosti.
Potpuno iracionalno ponašanje.

Za educiranog,strpljivog ulagača idealna situacija za kuputi podcijenjene dionice.A tu TNPL gotovo
da nema konkurenta.


Ma Lopina, ona dva handya nije odlican potez, davno su ih mogli ugovoriti a i prodati prije ove krize… to ipak ukazuje na tromost uprave. Nije da su i ostali nasi brodari vicni tom naruci pa prodaj pristupu, no eto cisto sam htio pojasniti stvari.

Ne pratim kad su ih ugovarali, ali sigurno prije godinu, pa cak i dvije, tada sigurno nisu razmisljali o ovome, kao niti drugi nasi brodari. [tongue]

No, ajd da vidimo izvjesce, moram priznati da me jako zanima. Sretno [thumbsup]

Prema tvrdnjama iz Tankerske (u prolice 2007), ona opcija od 2+ takva bulkera nije mogla bit realizirana, jer da Kinezi nisu mogli dobit kredit kod svoje banke za pocetak njihve gradnje.
Ajmo reci da je to moguca istina, jer sad je ionako vec nebitno.

Prema podacima dostupnim u medijima, Tankerska sa novogradnjama trenutno stoji ovako:

– 2 bulkera od po 35,000dwt za 72mil USD ukupno, u Korea (SPP), isporuka Q3 2010 i Q2 2011
– 2 bulkera od po 35,000 dwt za 52mil USD ukupno, u Kini (JAS), isporuka negdi u 2009 ili 2010 (jer kasne)
– 1 aframax (M/T Olib) za 50mil USD, u Splitu, isporuka Q1 2009.

To je 5 novogradnji ukupno.

U ona 4 bulkerica u Aziji Tankerska je vec odavno stavila 20% obavezne love tj. cca 30mil USD max, a u slucaju zaista ozbiljne frke sa kreditima i bankama, more lako iz njih izaci, bez znacajnih gubitaka.

M/T Olib je gotov za 2-3 miseca: cak i da vozarine tad budu nemilo niske, jedan novi aframax uvik more zaraditi dovoljno baren za servisiranje svog duga.

Dakle, izlozenost Tankerske zaduzenju (zbog novogradnji) je prakticno zanemariva.

Ja bih rekao da je razlog kašnjenja izvješća taj što je Viktor Lenac malo prije kraja radnog vremena burze objavio svoje odlično FI, a kako je TNPL vlasnik skoro 1/3 Viktora Lenca (28,45%), onda zbog izrade konsolidiranog izvješća u koje treba uključiti i FI Viktora Lenca, vjerojatno ga je TL poslala u zadnji tren pa će objava biti tek u ponedjeljak.
U jednu ruku je to odlično jer na današnji kilavi dan burza uopće ne bi reagirala da je ne znam kakva dobit , a u ponedjeljak bi mogao uslijediti lijep rast (sutra će biti sastanak najrazvijenijih zemalja od kojeg burze puno očekuju)

Koga zanima odlično FI Viktora Lenca (TNPL je izgleda napravila dobar posao s kupnjom 28,45% udjela) evo ga ovdje

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/VLEN-fin2008-3Q-NotREV-K-HR.xls

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close