TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Budimo još malo realniji:
1. Pred godinu dana TNPL je bila na oko 7000 kn, a BDTI na 1088
Sada je TNPL na smiješnih 1570 kn, a BDTI na 1183, dakle više nego pred godinu dana!
2. TNPL ima SVE svoje brodove (dakle tankere i rasute) ugovorene dugoročno, tako da ih te promjene BDTI (ako do njih uopće dođe) u prvo vrijeme neće uopće pogađati, a čim zahladi naglo će se povećati potrebe za naftom pa će i BDTI skočiti
3. Cijena TNPL na burzi sada je toliko niska kao da je BDTI na recimo 150 a ne na 1180, a pala je na ovako niske grane isključivo zbog brutalnog iskrcavanja jednog skrbničkog računa koji je po svoj prilici jučer završio. Danas je trgovanje bilo puno stabilnije, a promet sasvim solidan.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

http://reports.platou.com/wc2/WebForm1.aspx

ws 150-ws 200 znači na mediteranu 37000 USD/DAY do 60000 USD/DAY

Ako je breakeven za aframax cca 20-25000 USD/DAY zarade za 11 mjesec će biti sasvm dobre.

@apothekar – ne znam kako je sada ali aframaxi na Mediteranu su bili na spotu.


@apothekar – ne znam kako je sada ali aframaxi na Mediteranu su bili na spotu.

Moguće, ali evo što je Mustać izjavio u Slobodnoj Dalmaciji 24.10.2008.

……..
Svi su naši brodovi u dugoročnom najmu ugovorenom u vrijeme visokih vozarina. Nekima ugovori istječu za par mjeseci, nekima tek za dvije godine. Sve kompanije s kojima poslujemo, za sada uredno plaćaju. Dogodi li se da počnu otkazivati i ponude cijene vozarina koje trenutačno vrijede, a one su takve da jedva podmiruju troškove, dobro ćemo procijeniti situaciju i vidjeti što raditi – kaže predsjednik Uprave zadarske brodarske tvrtke, kapetan Ive Mustać.

Pad vozarina zahvatio je i tankere, ne, međutim, tako drastično kao kod brodova za suhe terete. Tankerska i za njih ima dugoročne ugovore o najmu, svih devet dobro rade i veći se problemi za sada ne očekuju. I za ovu se godinu, stoga, računa na dobar poslovni rezultat ………

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

A, ok onda je to novo, da svi voze to vidimo:

TJEDNO KRETANJE BRODOVA
(od 22.10. do 29.10.2008. g.)

TANKERI:

DONAT – stiže Singapore 3/11
ALAN VELIKI – u Novorossisku radi ukrcaja
HRVATSKA – stiže Okwori 28/10 radi ukrcaja zatim Antan ukrcaj
DUGI OTOK – u Trstu radi iskrcaja
KORNATI – u Arzewu radi ukrcaja
DALMACIJA – u Ceyhanu radi ukrcaja za Genovu
SALI – stiže Augusta 23/10 radi iskrcaja zatim Ras Lanuf ukrcaj za Augustu
PETAR ZRINSKI – stiže Zueitina 22/10 radi uskrcaja za Sarroch
FRANKOPAN – u Trstu radi iskrcaja zatim Ras Lanuf ukrcaj za Fos

BRODOVI ZA SUHI TERET:

VELEBIT – u Mesaidu radi ukrcaja
PRIVLAKA – u Puerto Cabellu radi iskrcaja
NIN – stiže Portland 23/10 radi iskrcaja
MOLAT – stiže Baie Comeau (Canada) 25/10 radi ukrcaja
NOVIGRAD – u Casablanci radi iskrcaja
DIKLO – u Vera Cruzu radi iskrcaja

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87 Osnovni račun
2. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 11.000 1,76 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 10.497 1,68 Skrb. račun
4. FINTRADE D.O.O. 6.081 0,97 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.155 0,82 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.463 0,55 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 1.444 0,23 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.001 0,16 Skrb. račun
9. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 800 0,13 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 768 0,12 Skrb. račun

Novo stanje – mislim da one ona zločesta ZABA ispala iz top 10

Ne želim coprat, ali čini se da i ovaj na 6. mjestu pomalo prodaje. Ne toliko agresivno doduše, ali hm… nadam se da neće preuzet štafetu.. [undecid]

I'LL BE BACK


A, ok onda je to novo, da svi voze to vidimo:
……..

Voze oni, voze…a kad će dovest konačno i FI na ZSE? [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

može li mi netko tko malo pomnije prati kretanje u top 10 reći da li je bilo pojačavanja pozicija….znamo dobro tko prodaje, ali tko sve ovo vrijeme kupuje? Znam da je OMF ušao nedavno sa većom količinom i mislim jednom podebljao za 500 komada…..

Nije mi jasno da nitko novi još nije upao u top 10….toliko se dionica izvrtilo u zadnjih mjesec-dva, a samo jedan novi ulazak u top 10….ostali bez promjena….ispravite me ako griješim.

Nije valjda da su na strani kupnje uglavnom bili traderi ovih mjeseci…..kupi, pa prodaj sa malom dobiti pa opet kupi i tako stalno….ne znam, molim za odgovor

Zadnja 3 dana vlasnika je promijenilo preko 2300 dionica TNPL što je jako puno (br.10 u top 10 ima samo 768 komada) tako da ćemo odgovor tko je novi u top 10 vrlo vjerojatno dobiti u sljedeća 3 dana [smiley]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Zadnja 3 dana vlasnika je promijenilo preko 2300 dionica TNPL što je jako puno (br.10 u top 10 ima samo 768 komada) tako da ćemo odgovor tko je novi u top 10 vrlo vjerojatno dobiti u sljedeća 3 dana [smiley]

ali apothekar, po broju protrgovanih dionica u zadnjih recimo mjesec dana, već smo odavno trebali dobiti nekoliko novih igrača u top 10….zato sam pitao zna li netko stanje od recimo prije mjesec dana….čisto da vidim da li je itko od top10 pojačavao pozicije….ako nije, onda je definitivno bilo puno i previšre trade-anja ovom dionicom.

Kako i sam kažeš, deseti ima 768 komada, a znalo se samo u jednom danu puno više protrgovati….hm???

Ovako veliki prometi kao zadnja 3 dana ne sjećam se kad su bili i ovolika količina morala bi se vidjeti u top 10 u iduća 3 dana, a u protivnom znači da netko kupuje u manjim količinama preko više računa tako da se ne pojavi u top 10 sve dok ne skupi koliko je planirao. Po meni je najbitnije da smo se riješili onog agresivnog skrbn. prodavatelja jer je taj manijakalno rušio cijenu i natjerao je na ove smiješne razine. Sad bi cijena mogla polako gore, minimalno na 2000 jer toliko je negdje keša na računu TNPL [lol]

p.s. di nam je lopina? nije valjda da ga je margin do kraja satro i da je morao raspoklanjati svu TNPL?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close