TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako ste mogli pisati to što tvrdite da ste pisali kad ste se registrirali tek pred 2 dana????

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Greška! Mislim, čovjek je podvojena ličnost…

Može li mi koji stručnjak odgovoriti postoji li koja situacija (npr. squezee-out) kada mali dioničar mora prodati svoje dionice? Unaprijed hvala.


Greška! Mislim, čovjek je podvojena ličnost…

Može li mi koji stručnjak odgovoriti postoji li koja situacija (npr. squezee-out) kada mali dioničar mora prodati svoje dionice? Unaprijed hvala.


Ashrak je tu najjači.Prema našem zakonu o vrijednosnim papirima squezee_out se može/ne mora/
provesti samo ako večinski vlasnik ima više od 95% glasova.

Je, ali ako želim biti dugoročni investitor, onda je ulazak u Europu brzo, a tada je garnica 75%

haha, brzi ulazak u Europu? mi nećemo ući prije 2012 a do tad tko živ ko mrtav. a squeeze out… kad vidim koja je bijedna cijena ove dionice, squeeze out bio išao bi po najmanje 3000 kn tako da to uopće ne bi bila loša varijanta prema sadašnjoj cjeni [lol]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

I eto kaj se desi kad vec pet mjeseci jedan igrac siluje dionicu…

Kupnja Cijena
7 1.947,00
3 1.914,00
9 1.910,00

Cijena Prodaja
2.000,00 1
2.020,00 21
2.048,99 10
2.049,99 2
2.084,97 2
2.084,99 36
2.098,00 1
2.100,00 35
2.111,00 10
2.130,00 3

ja sam iz inata povukao nalog s kupnje i predlažem svima da naprave to isto pa kad već budele sumanuto ruše cjenu, neka nam prodaju po 500 kn!!! ovo što se događa je čisti idiotizam! tankerska nikad bolje nije poslovala a cjena dionica kao da je u stečaju!!

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ovo više nije silovanje, ovo mi više liči na genocid.


ja sam iz inata povukao nalog s kupnje i predlažem svima da naprave to isto pa kad već budele sumanuto ruše cjenu, neka nam prodaju po 500 kn!!! ovo što se događa je čisti idiotizam! tankerska nikad bolje nije poslovala a cjena dionica kao da je u stečaju!!

slažem se,debilana!



Kako je krenulo,još malo pa će se izjednačiti cijena TNPL s cijenom ATPL,a ovdje se ekipa već tjednima prepucava koja je bolja dionica i koja više vrijedi,ma tržište će sve pokazati ljudi moji,nema panike….pa eto vidite lijepo da vrijede jednako [lol] [lol] [lol].
Eto, a sad bih zamolio kolegu lopinu da to potkrijepi brojkama i izračunima,te da da iscrpno objašnjenje i osvrt,kako samo on to zna,hvala kolega lopina. [lol] [wink]

Kada ATPL bude zadužena kao i TNPL,kada bude imala istu veličinu flote ,a sada je 1.311.000:750.000,kada se BDI/BPI/ vrati barem na 4.000 ,uz predpostavku da BDTI ostane na istoj
razini MCAP jedne i druge firme bi trebao biti isti,što bi značilo da bi fair omjer bio

ATPL : TNPL = 1.395.520 : 626.385= 2,22

Ovo možemo diskontirati 9% s obzirom na vlastite dionice ATPL

2,22 x.90= 2/duplo veća/

ATPL je zaduženija,ali ima veću ostalu imovinu,ali je tu TNPL u maloj prednosti.

S obzirom na današnju cijenu ATPL od 1.700 kn,minimalna cijena TNPL bi trebala biti 3.400 Kn i
na poklon još 500.000DWT/1300.000-800.000/.

[/quote]
Ma lopina prijatelju, ovo gore je bila šala [wink].


ovo što se događa je čisti idiotizam! tankerska nikad bolje nije poslovala a cjena dionica kao da je u stečaju!!

zasto idiotizam?! ako firma nikad nije bolje poslovala, a dionica ipak kosta ka da je firma u stecaju, znaci da je sad odlicna prilika za kupnju.
ili, ako nemas novca za kupnju, onda je vrime za cekanje dok dionica ne dodje nazad di joj misto.

to sto se netko vec mjesecima malo zeza sa TNPL ipak nije razlog da se ta jeska zaguca zaozbiljno.

slažem se da je ovo i debilizam, ali i izvanredna rasprodaja do sada neviđena. Samo da se nekako dokopat para prije nego dođe isplata INE….

New Report

Close