TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ashrak

Primjetio sam da u članku 596 (ne 592!) piše da će se danom stupanja na snagu dionice iz jdd smatrati da su redovnoj ali neke neće,neke će pobječi.Treba čitati tumačenje članka 596.Svaki članak ima tumačenje i to je vrlo bitno ali ja neznam gdje tražiti.Ajmo pokušati definirati koje će iskoristiti ukidanje robovlasništva i otiči.Ja neznam koje ali po riječima gospode navedene u sinočnjem postu više od pola bježi.Koje??
A i članak 332 je gadan barem kad je TNPL u pitanju jer ulaskom u EU bit će 75% dosta za "skvez-aut".A ovdje samo jedan vlasnik ima preko 80%.Gledaj čl.332 st.9,poštenom naknadom smatra se prosječna cijena u zadnja tri mjeseca.Ako večinski ne prodaje djelomično svoj udjel i ne prikuplja kapital dokapom svih udjelničara,pa što ga onda tangira burza?Dovukli su ih za uši na burzu (jdd je prisilna,nemojmo zaboravit).Ne vjerujem da su se u međuvremenu zaljubili.

Evo još jednom izražavam čuđenje,još tri mjeseca je do ukidanja JDD a nitko se ne pita ko odlazi ko ostaje!Samodol kaže da ostaje cca 80 firmi od ukupno 250.Možete ga voljeti ili nevoljeti ali nije valda sanjao taj broj. [undecid]
Nije mi cilj plašiti imaoce TNPL dionica,nego potaknuti vas da počnete razmišljati o burzi bez JDD.i što bi to moglo značiti za male dioničare TNPL.

pS. kad se robovlasništvo ukine(jdd) robovi se podjele u tri grupe.Jedna odmah biježi,jedna nezna što sa sobom a jedna ostaje,navikli su [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!




Da, Ashrak ovo je vec za skociti sa mosta na Rječini, onog blizu ušća.


Dva ovna na mostu.Jedan mora u rijeku jer je most uzak.Komentirajte brojevima,molio bih.
[/quote]

Ma, Lopina nemoj se uzrajavat. Ovo je interna šala na visinu mostova.

Nego, ajde iskreno. Zar ne osjetiš nekada da si malo subjektivan u svojem pisanju?

I da ti srce bude na mjestu, nešto TNPL sam zadržao, a ATPL rasprodao.
[/quote]
A oni koji pišu o ovako podcijenjenoj dionici loše?A oni su objektivni.Tvrdoglavi smo s obe strane.


A) Pa dobro, uzmimo nek ju namjerno ruše. Pa kaj je to tebi dobro? Tim više, što je UPRAVI u interesu da je cijena što niža. Pa tko želi takvu dionicu kojoj sama uprava koja je ujedno i većinski vlasnik druka na pad? Pa kaj je to tebi normalno? Ajd vidi što neki puno pametniji od nas kažu po tom pitanju. Ima u knjigama… Pa ja se slažem da je TNPL jako podcijenjena.

B) …

Pa NARAVNO da je to MENI dobro.

MENI (i svim ostalima koji NE MORAJU sutra ili u nekoj bliskoj buducnosti prodati TNPL) je to dobro jer

a) je to ocigledni dokaz da TNPL vridi puno vise i od 2440 i od 3000 i od 3500, kad se mora stalno dodatno rusiti iako sve ionako pada. Da ne vridi, cemu se uopce trudit oko rusenja, past ce i sama, zar ne?

b) da na ZSE postoji netko koga TNPL jako jako jako zanima i da taj netko ne stedi novaca, paznje, znanja, truda, a i rizika, da bi cijena TNPLa bila sto niza.

Naravno, moguce da iza te dumping kampanje stoji neki totalni manijak kojem je eto fiks ideja i zivotni cilj ostetiti sto vise malih dionicara TNPL pa vec mjesecima jako pazljivo i jako inteligentno unistava svoj vlastiti (poveci) portfelj e samo zato da bi obezvrijedio i moj i Lopinin i zmrklicev itd portfelj.

Ili je ipak puno vjerojatnija mogucnost da je iza tog dugotrajnog, pazljivog i dosta skupog dumpinga netko ko za svoj cash planira kupiti sto vise TNPL kad ocijeni da je za to dosa pravi trenutak.
I da, vjerojatno ne bi dribla nesto ovako i ovoliko da mu je cilj kupit 500-1000 komada tj. ocito da je zalogaj puno veci.
I opet da, taj netko jest ocito ili jako blizak Upravi ili ga pak tradicionalna netrasparentnost Uprave ne smeta previse.

E, i ja zaista znam da Uprava vec jako jako dugo druka za sto nizu cijenu TNPLa, ali isto tako znam da (ka i ti i svi ostali na forumu) da oni svoje dionice nece prodati jos 99 godina, doslovno, a i da su nedavno kupili 11,000 komada jos.

Dakle, tipicna i ocigledna pila naopako ili pametnom dosta:
a) ako netko druka za sto NIZU cijenu necega, znaci da je na strani KUPCA, a ne PRODAVACA.

b) ako je netko odredija da se necega ne odrice 99 godina i jos svako malo kupi toga necega za miljunske iznose, taj netko ocigeledno zna da to nesto vridi jako puno.
Bez obzira sto taj netko prica o tom necemu okolo po selu, ok?

B) ok, nije mi uopce bila namjera raspravljati ATPL ovdi, nemam je niti sam je ikad ima, a protiv same Atlantske nema nista, dapace.



@ashrak


Nije mi cilj plašiti imaoce TNPL dionica,nego potaknuti vas da počnete razmišljati o burzi bez JDD.i što bi to moglo značiti za male dioničare TNPL.

A sta je cilj?
Po cemu je JDD bitna?
Po cemu je ovo specifikum TNPL-a?

JDD nije oduvjek postojao na burzi, i prije JDD se zivjelo i zaradjivalo, i bolje nego kad je JDD dosla.
Sta znaci pobjeci, di?

Komentar ovog zakona vjerovatno još nije izašao, ali vjeruj mi što se tiče TNPL, promijeniti se neće ništa. Pusti Samodola i te spike, zakon je ovdje jasan.

A vidim da si primjetio famozni 332. Još sam tamo prije 2-3 tjedna kad se ovdje lamentirali o sqeez-outu napisao sam da ću se nekih stvari u ovoj dionici početi plašiti tek po ulasku RH u EU.

Međutim nitko nije shvatio, ni pitao što želim reći, a radilo se upravo o ovoj odredbi i još jednoj sličnoj iz Zakona o preuzimanju dioničkih društava koja također stupa na snagu nakon ulaska u EU.

Nego, da pojasnim ovdje se ne radi o sqeez-outu već izvrštenju sa tržištu, što gotovo dođe na isto, ali nije jednako.

Usput, ne bih se čudio da ova odredba do stupanja nas u EU bude oborena u postupku ocjene ustavnosti.


Evo još jednom izražavam čuđenje,još tri mjeseca je do ukidanja JDD a nitko se ne pita ko odlazi ko ostaje!Samodol kaže da ostaje cca 80 firmi od ukupno 250.Možete ga voljeti ili nevoljeti ali nije valda sanjao taj broj. [undecid]
Nije mi cilj plašiti imaoce TNPL dionica,nego potaknuti vas da počnete razmišljati o burzi bez JDD.i što bi to moglo značiti za male dioničare TNPL.

pS. kad se robovlasništvo ukine(jdd) robovi se podjele u tri grupe.Jedna odmah biježi,jedna nezna što sa sobom a jedna ostaje,navikli su [lol]

Možda se varam ali mislim da to što dionice više neće biti uvrštene u JDD ne znači da se njima neće moći trgovati. Zato postoji usporedno tržište.


… Još sam tamo prije 2-3 tjedna kad se ovdje lamentirali o sqeez-outu napisao sam da ću se nekih stvari u ovoj dionici početi plašiti tek po ulasku RH u EU.

E da, tog vikenda TNPL je bila 3090, a ovog je 2448. Nije li squeeze out ipak nesto sto moremo uzesti ka moguc dogadjaj?

Ili, sto ima vecu vjerojatnost dogadjanja u naredne 2-3 godine: squeeze out TNPL ili ulazak Hrvatske u EU?

Do ulaska u EU kako sam već onda napisao sqeez-out se u ovoj dionici neću bojati.

Ako će mi isplatiti realnu knjigovodstvenu vrijednost uvećanu za očekivanu dobit, a što sada sukladno ZTD-u moraju, ja zadovoljan.

Po ulasku u EU otvar se jedna gadna mogućnost sqeez-out sukladno Zakona o preuzimanju dioničkih društava, ali o tome ću se brinuti tek po ulasku u EU.


Ponavljena laž je istina.
Sakai daje krive informacije,te bi bez reakcije to moglo postati i "istina".I zato mogu dati samo isti odgovor na isto pitanje ili provokaciju.
Ništa ne komentirate konkretno.Komentirajte brojevima!

Jebi ga… gubis zivce… sve sto si dosad napisao, sve te svoje manifeste sam razotkrio, jednostavnom matematikom i ne da mi se ponavljati. Samo bi dodao da ti stvarno mislis da su ljudi tako glupi pa da ce popusiti tvoje hibrid-gluposti?

Ne volim kada ljudi lazu, ja dajem krive informacije? Pa covjece ti si natrkeljao toliko laznih informacija i svaki put sam te razotkrio… zao mi je jedino onih ljudi koje si navlacio na 4000 jer su sada u teskim gubitcima. A izgleda da ce biti jos i vise…. [bye]

PS… cak si i ponovio ono sto sam ja prvi put citirao “Ponovi jednu laz 100 puta i ona ce postati istina”. Ej man, daj malo maste.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jos samo jedan zadnji post na ovoj temi. Pitanje je vise za Coda (a osim toga Lopina ne zna da je ziv, a kamoli nesto o tome), koji je ocito netko blizak upravi pa zna odgovor,

Je li istina da Dugi otok vozi za 38 K?
Je li istina da je breakeven izmedju 27-30 K?

Da vise svrsimo sa ‘krivim’ informacijama.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Sakai – sad napadajuci lopinu dajes neprovjerene informacije.
Kad bi bio Dugi otok na TC, onda tankerska ne plaća bunker, pa beakeven ne bi bio ni blizu te cifre, kolko ja znam.

Ja ne napadam nikoga, samo se branim od optužbi koje su na razini dječjeg vrtica.

Što se tice breakevena, evo vam jedna zgodna tabela, pa da svrsimo i s time. Vidjet ces da je breakeven (svjetski brodari) u rangu onih brojki koje sam ja spomenuo. (koliko je 30.750 umanjeno za 7.91%)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close