TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedino br.5 AZ OMF ne prodaje.
Svi ostali su smanjili od 15.09.
BR.9. NAVA BANKA/osnovni račun/ 1472-1.347=125
BR 7. Zaba 3.661-3.500 =161

Ovo su jedine prodaje iz deset prvih koje se mogu tretirati kao isplate velikih dioničara.

Sve ostale prodaje su napravljene sa kolektivnih skrbničkih računa banaka i to vjerovatno radi
zatvaranja kredita radi pucanja zbog margine calla ili dospjeća na naplatu postoječih kredita.
Kako večina izlazi iz margina i ne želi obnoviti ili ne može obnoviti zbog kontinuiranih uplata
radi margine caala koji se neprestano ponavlja.Svi koji su za depozite stavili brodare su dobro
nastradali.JDPL,LPLH,TNPL totalna katastrofa.Oni što su bili prije pokošeni bolje su prošli.
Danas i početak slijedeće sedmice bi mogao bit dan velikih ulova,naizgled "padajučih noževa".

Problem TNPL je što je stavljaju u isti koš sa ostalim brodarima.Ona je ipak potpuno drugačija
branša od bulkova.Ali većina to stavlja u isti koš.Takva je percepcija većine naših investitora.
Pred jednu godinu sam i ja bio potpuni glamac što se tiće vozarina.O bilanci i knjigovodstvu sam
imao malo pojma.Nisam bio svjestan u koju sam pustolovinu krenuo sa kupnjom brodara.

Jučer je bio pokolj tankeraša u Americi .Pali su prosječno 10/desetak posto/.Prosječni pad stranih
tankeraša od početka godine uračunavajući i ovaj pad iznosi oko cca

37%/36-38/.
TNPL 2.562:7.7.100=0,36 Pad 64 %

64:37= 1,73 Dakle punih 73% više.

Novi brod=10% veća flota

Za tri mjeseca Olib još 10%.

Kako među ovih 18 stranih tankeraša/koje pratim/ rijetki imaju ovako konzervativni pristup ,te često ulaze u daleko veće dugove, TNPL i po osnovi male izloženosti kreditima s obzirom na veličinu/vrijednost flote/ i u
ova teška vremena predstavlja najsigurniju luku.

Dalo bi se zaključiti da je prema ovome pristupu TNPL podcijnjena za 50%,te bi ta cijena prema
ovome pristupu trebala biti preko 5.000 KN.

Preporuka:Vlasnici čuvati i dokupljivati najniže što može.
Daytraderi, mislim da vam je ovo odlična prilika,ali ne bi bilo dobro da morate prodavati
na današnji dan.Ova dionica prema kraju dana često slabi.
Za šortati treba imati hrabrosti.

Marginašima koji moraju nešto prodavati,neka dobro promisle prije odabira što to nešto
mora biti.Čuvajte TNPL kao obiteljsko srebro.

A oni koji prodavaju a ne moraju sretan put u nešto bolje.Ako ima bolje neka jave na private.

Sretno,podmorničari,rekao je Bare.I ja sam član posade podmornice,ali i mi ćemo izroniti.

Kako među ovih 18 stranih tankeraša/koje pratim/ rijetki imaju ovako konzervativni pristup ,te često ulaze u daleko veće dugove, TNPL i po osnovi male izloženosti kreditima s obzirom na veličinu/vrijednost flote/

Ne samo to, njena je prednost sto plovi na Mediteranu. A tamo je solidna situacija.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Kako među ovih 18 stranih tankeraša/koje pratim/ rijetki imaju ovako konzervativni pristup ,te često ulaze u daleko veće dugove, TNPL i po osnovi male izloženosti kreditima s obzirom na veličinu/vrijednost flote/

Ne samo to, njena je prednost sto plovi na Mediteranu. A tamo je solidna situacija.


Hvala na informaciji.Mislim da su suezmaxi na TCT u Mediteranu,a da su Aframaxi izloženiji spotu.
Međutim i u tom dijelu je situacija izvrsna ,jer BDTI indeks se izvrsno drži i omogućuje dobre zarade
i van Mediterana./Zmrklicu pomozi!/
A handy BHSI je najmanje pao od suhih,a zaprepastio sam se koliko je i dalje povoljna situacija za te
najmanje brodove u ovom potopu suhih.

Rezultati 3Q su izvrsni.
Rasprodaja će trajati do sredine iduće sedmice.Barem tako mislim.
Pozdrav svim Japancima iz Dubrovnika.

Ma ok, mislio sam na onaj dio koji je na Mediteranu. a sto se tice van Mediterana tu moze biti svega. Ipak sve u svemu, povoljna situacija.

PS. Nisam iz Dubrovnika.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Dragi daytraderi ovdje je ujutro uglavnom jača kupnja napočetku dana nego prodaja na kraju dana .Pokoji put se udara i po ASK u,ali jako rijetko.Zato ukoliko namjeravate izaći istog dana teško ćete pokriti proviziju.Kupiti jeftino i čekati,ali isti dan je teško nešto zaraditi.Jedino na onaj ludi dan kada je sve padalo ko ludo moglo se nešto uštiniti.

Želim vam bolja vrimena i veću zaradu!

Trenutno ružno izgleda, nažalost. ( dionica , ne poslovanje )
Nemam novih vozarina osim onih što sam već dao, kad nesto nađem javim.

Stavit cu sve sto nadjem za 10 mjesec, zasad imam samo ovo

Dalmacija

03 Oct 24 Sep North Africa European Med 80000 ws 178 API
01 Oct 24 Sep North Africa Mediterranean 80000 ws 185 CSSA


Trenutno ružno izgleda, nažalost. ( dionica , ne poslovanje )
Nemam novih vozarina osim onih što sam već dao, kad nesto nađem javim.


Jadni ljudi koji su ušli prije godinu dana u margine,a sada izlaze.Ako je ZB aktiv,jadni ljudi koji
imaju novce u njemu.Pa što mogu imati boljeg u portfelju.

I na 15.04.2008.cijena je bila 3.543.Pali smo za trečinu točno 32,26%. Više od crobexa za 20% od
toga dana.
Povečali flotu za 10% sa novim tankerom,i prošli kroz trogodišnji ATH BDTI /tankerske vozarine/

Apsolvirali jedan od najboljih polugodišnjih izvještaju u povijesti TNPL,a iz osnovnog poslovanja
i najbolji.
Vjerovatno će za koju godinu neki analizičar pokušati objasniti neracionalnost tržišta tj.kako
pokoji put upravoproprcionalne velićine postaju obrnutoproporcionalne.

Zmrkliću,ti si majstor za ove WS pa bi pored te nepoznanice trebalo ubaciti i količinu US$.


Apsolvirali jedan od najboljih polugodišnjih izvještaju u povijesti TNPL,a iz osnovnog poslovanja
i najbolji.

a propos, zasto jos uvik nema q3 izvjesca tj. devetomjesecnog?!



Apsolvirali jedan od najboljih polugodišnjih izvještaju u povijesti TNPL,a iz osnovnog poslovanja
i najbolji.

a propos, zasto jos uvik nema q3 izvjesca tj. devetomjesecnog?!

Zar nije malo prerano za izvješće?
Strpite se do sredine studenog.
[/quote]

"Meni je baš genza, imat ću brdo para i vozit mercedesa benza."

1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87 Osnovni račun
2. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 11.000 1,76 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 10.505 1,68 Skrb. račun
4. FINTRADE D.O.O. 6.081 0,97 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.655 0,74 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.617 0,58 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.500 0,56 Skrb. račun
8. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 1.347 0,22 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 1.044 0,17 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.001 0,16 Skrb. račun
Ukupno: 89,70

čudno nema promjena, osim broj 9 nešto kupio, ali to je pbz investor IMHO

Da prvih deset ne prodaje.Prodavali su mali.Da li pucaju margini kod POBE.Dobio sam obavijest da sam u margine caal ali sam pokrio jutros i danas opet pad.Produžio život za tri dana.U ponedjeljak ujutro ponovno dolazi obavijest.Već sam i to riješio.Dokle.Većina puca na marginima,a naročito oni koji su izloženi brodarima.
Međutim,netko od malih investitora izlazi.Ali svakodnevno prema kraju dana skriveni nalozi na prodaji sa više od 100 kom i to se stavi i ne miće.Ali to i nije mali.Više mi izgleda kao brana.
A danas se prodavalo kao da ne postoji sutra.

Da li možda prodavaju zaposlenici jer znaju da će dobiti novih 11.000 dionica,a u strahu i očekivanju
da će pasti poslije dodjele još niže.

Ako se to događa to i nije tako loše jer će se pojaviti veći broj dionica u opticaju pa bi mogli postati i
likvidniji.Likvidnost sada nije problem ove dionice kada je ovako jeftina.Prodaja nadire,ali i kupnja je
sve jača.A promet odličan.Da se uključe fondovi začas bi prodimili.

Cod kada je sjednica NO za alociranje dionica?

New Report

Close