TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A ne ne governor nećemo tako pisat neistine. Svaka ima svojih prednosti.
TNPL – manje zadužena , ispod booka, možda čak bolji P/E od operativne dobiti, povećanje flote.
TNPL je dovoljno likvidna također.

A ima nas i fer ovdje koji ne postamo ovakve stavri na ATPL forum. ( vidi dolje)
Ja sam prodo svojih 300k koji su bili u ATPL na 2400, ali još uvijek pišem fer tamo.
Lopina, pusti ATPL na miru. Tu je u pravu.

30.09
IMPERIAL
Ship Name IMPERIAL
DWT 75,500
Built 2007
Flag
Draft
TCT 75,500 07 6-10/10 USD 24,500 DAILY VIA INDO S KOREAN

29.09
LIBERTAS
Ship Name LIBERTAS
DWT 74,930
Built 2007
Flag CRT
Draft 14,20
TCT 74,930 07 25/9-5/10 USD 25,000 DAILYL VIA ST LAWRENCE ARMADA

Zmrklicu, pa di sam ja reko da TNPL nije ispod booka? Pa ja uopće ne sporim da je TNPL jeftina dionica i prema nekim pokazateljima definitivno u best buy (iako je dobar dio burze sad best buy)

Ove plovidbe što si poslo su spotovi. Pa to je odlično. To znači da upravi nije na kraj pameti sada ugovarati višegodišnje TC-e. Valjda nekog vraga znaju tamo. Imamo li razloga sumnjati? A što je pametnije nego poslati brod na sopt u međuvremenu? A brodovi opet zarađuju debelo preko breakeven-a.

I'LL BE BACK


Ako bude izglasan bailout – obe će rasti, ako ne, neće biti utjehe doć kod susjeda se naslađivat.

Ne polažem puno nade u famozni bailout. Bojim se da je već apsolviran …

Ali ipak, vrijedi se nadati.

1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87 Osnovni račun
2. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 11.000 1,76 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 10.505 1,68 Skrb. račun
4. FINTRADE D.O.O. 6.081 0,97 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.655 0,74 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.617 0,58 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.558 0,57 Skrb. račun
8. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 1.347 0,22 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 1.004 0,16 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.001 0,16 Skrb. račun
Ukupno: 89,70

Prodavali ZABA i PBZ
broj 3 minus 75, broj 7 minus 105

governor – slažem se, ali prosječni ATPL dioničar -hmm

Kažem, sad IMHO treba gledat samo bailout.
@ ashrak – ma kakvi apsolvirano – pitanje života i smrti ta garancija države za štedne uloge u bankama.


governor – slažem se, ali prosječni ATPL dioničar -hmm

Kažem, sad IMHO treba gledat samo bailout.
@ ashrak – ma kakvi apsolvirano – pitanje života i smrti ta garancija države za štedne uloge u bankama.

Glede ekonomije u cijelini na duži rok si u pravu. Uistinu pitanje života i smrti.

Međutim, tehnički, što se tiče kratkoročnog kretanja tržišta i cijene dionica (prvenstveno amera pa tek posljedično nas) usvajanje neće izazvati neki porast kojem se svi nadamo. Mislim da njihovo dno još nije dotaknuto

Zbog toga sam napisao da je apsolvirana priča ,ponavljam, misleći pri tom isključivo na tržište kapitala.

Ma to i ja mislim. Ali se možda smanji histerija i volatilnost. Dosta se trguje zadnje vrijeme(govorim o ZSE). Prometi na dionicama (one koje ja pratim) su impresivni, uzmimo da su cijene dionica smiješno niske, znači da je dosta toga prokolalo… S obzirom na plićak, koliko toga još uopće ima za pretrpati? Ne vjerujem u neke lude oporavke, ali vjerojatnost za nastavak silaznog trenda na ZSE je sve manja i manja, rekao bih.

I'LL BE BACK

Moj izračun je da nakon 17.10. stvari stoje ovako:

OIF-ovi imaju u ZSE dionicama sada oko 3 milijarde kuna, toliko je palo ( s 14 milijardi).
Od iNE BF+OMF+Auktor+OIF+Mali i srednji ulagači = oko 6-7 milijardi casha.

Dakle nakon 17.10. mogu s tržištem što god hoće.


Moj izračun je da nakon 17.10. stvari stoje ovako:

OIF-ovi imaju u ZSE dionicama sada oko 3 milijarde kuna, toliko je palo ( s 14 milijardi).
Od iNE BF+OMF+Auktor+OIF+Mali i srednji ulagači = oko 6-7 milijardi casha.

Dakle nakon 17.10. mogu s tržištem što god hoće.

oprostite, malo sam plava.. 🙂 tko može što god hoće? pojasnite malo molim vas.
i btw, zašto smo s ovim na temi TNPL?
hvala i pozdrav

‘sidim i čekam,sidim i čekam,sidim i čekam’

The 2009 [Worldscale] flat rates due to be announced in a few months are expected to increase significantly from 2008 levels, McQuilling Services LLC. has predicted.

According to the consultancy, record bunker fuel prices this year will “cause an unprecedented annual increase in the Worldscale flat rates.”
“The driver of the expected increase in flat rates is the high price…

Molio bi kolegu Cod-a ako ima volje da objasni kako ovakve stvari utječu na zaradu u 2009 ?
Imam neke svoje izračune, ali ne bih htio pogriješit.

1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87 Osnovni račun
2. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 11.000 1,76 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 10.505 1,68 Skrb. račun
4. FINTRADE D.O.O. 6.081 0,97 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.655 0,74 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.617 0,58 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.500 0,56 Skrb. račun
8. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 1.347 0,22 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 1.019 0,16 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.001 0,16 Skrb. račun
Ukupno: 89,69

Broj 7 – minus 58 kom

New Report

Close