TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a kad ja napisem drugu stranu price, pogodi tko se prvi javi da sam prodao…
tolko o kredibilnosti tvojih komentara



mislim da je najveci problem ove dionice, prejaka prodaja!
‘ebe se njima sto je ispod booka, sto je P/E takav kakav je, ROE i sto su forecasti za double hull takvi..

iako, se slazem u svemu sa Sakaijem, ne mislim da su ti problemi uzrok ove rasprodaje.
nije ovo jedina dionica fundamentalno odlicna koja pati od rasprodaje.

ma naravno! Slazem se i ja s tobom. No posteno je iznijeti obje ‘price’ a ulagaci ce sami odluciti hoce li uci u dionicu ili ne. Pricati bajke, ili pak drukati u down trendu je jednako neukusno.
[/quote]

hocu reci da iako si u potpunom pravu sto se tice kolege Lopine i njegovih izracuna, ne vjerujem da je to razlog jake prodaje.skidam mu kapu za trud, ali sto se tocnosti tice, kolega Schiptar na tehnickoj dosta dobro opisuje radnju sto bih ja ucinio sa Lopininim izracunima.
mislim da svojim postovima Lopina vise steti TNPL, nego pomaze, nesto slicno Wunderu.
NHF obojici, to je samo moje misljenje i moguce da sam debelo u krivu.
imam jako malo TNPL (zasad), a i da imam vise, nevazno, nek svatko pise i radi sto zeli.

uglavnom, ja sam usao, imam malo, necu izlaziti.
ali necu ni dokupljivati jer ova prodaja nije normalna.
evo navest cu svoje razloge, kako ja gledam na cijelu problematiku:

sto se tice ATPL i TNPL, svaka cast i jednoj i drugoj.
koja ima sposobniju upravu, ne znam, moguce je da ima ATPL.koja vise krade, ne znam, moguce da su ovi iz TNPL, cuo sam neke insajderske da se ne micu sa janjetine.
ja sam usao u Tankersku, jer je ATPL jednostavno prepuna malih dionicara, trejdera, investitora od 15kn, uprave, tako da uvijek netko ima za prodavat, doduse ni kupnje ne nedostaje.
jedonstavno mi se ne svidja kad je dionica svaki dan na prvoj strani foruma.i kad svi pri odbijancu trebaju uci u nesto za trejdanje to su ATPL; IGH i Ledo.nadalje moji frendovi koji nemaju pojma o dionicama zele kupiti ATPL jer su culi da je to super.prije malo vise od godinu dana u takvoj modi su bili BLJE i DDJH.to mi se ne svidja, sumnjam da ce biti kruha u takvim stvarima..
moguce da grijesim.
to mi je bio glavni razlog, Kostolanyijevsko-tehnicke prirode.

drugi razlozi su fundamentalni, ja ne znam dovoljno da bih mogao procijeniti hoce li biti veca potraznja za bulkom ili likvidasima za 6mj ili godinu dvije, ali buduci su bulkeri jedonstavniji, cini mi se logicnim da bi se puno single-hull tankera moglo pretvoriti u bulkere.meni se to cini po literaturi koju sam ja imao prilike vidjeti, daleko od toga da sam siguran da ce biti tako.

iako svi kazu da je NAV atpl negdje oko 4200, volim vidjeti kad je TNPL na 0,90 BV, tj kad pise u ovim multiplikatorima na poslovnom. da su vremena malo drugacija ne bi me smetalo da je cijena veca od bilance.
Zaduzenost je takodjer manja, sto mi se jako svidja u ovakvim usranim vremenima.
tako da mi TNPL ostavlja dojam konzervativnijeg ulaganja i to mi trenutno odgovara.

gdje ce vaga pretegnuti vrijeme ce pokazati…daleko od toga da sam siguran da sam u pravu.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


a kad ja napisem drugu stranu price, pogodi tko se prvi javi da sam prodao…
tolko o kredibilnosti tvojih komentara

NHF, ali za tebe je Sakai pojam kredibiliteta. [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


a kad ja napisem drugu stranu price, pogodi tko se prvi javi da sam prodao…
tolko o kredibilnosti tvojih komentara

Gle, moj je problem sto imam dugo pamcenje, pa se sjecam tvojih postova iz proslosti. Špranca je uvijek ista. Prvo sve super, a onda negativnosti. Klasican obrazac vecine forumasa…moj je stav da ti ipak jos trebas poraditi na drukanju…Ma ne zamjeram ja tebi, to svi rade ali dopusti i nama da primjetimo [smiley].

Sto se tice TNPL, valjda sam dovoljno kredibilan kad kazem da mjerkam ovu dionicu, da ju nemam, da je fundamentalno potcjenjena ali da vidim neke stvari koje mi se ne svidjaju (netransparentnost uprave). A ako to i nisam u tvojim ocima, a cuj, nekako cu ipak uspjeti zaspati navecer.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



a kad ja napisem drugu stranu price, pogodi tko se prvi javi da sam prodao…
tolko o kredibilnosti tvojih komentara

NHF, ali za tebe je Sakai pojam kredibiliteta. [thumbsup]
[/quote]
a tebe postovi na Ledu kad je bio na 20+




a kad ja napisem drugu stranu price, pogodi tko se prvi javi da sam prodao…
tolko o kredibilnosti tvojih komentara

NHF, ali za tebe je Sakai pojam kredibiliteta. [thumbsup]
[/quote]
a tebe postovi na Ledu kad je bio na 20+
[/quote]

na koji tocno mislis?
na ovaj mozda?

06.01.08.

ja osobno ne znam bih li kupovao Ledo na 20 000kn..mozda je previse, ali ja sam na njemu u plusu vise od 100% u roku od 3mj, pa tu vec psihologija igra ulogu.osobno mislim da vrijedi vise, ali kad ce se to prikazati tko zna..

a sta si ti laprdao kad je TNPL bila 4000?
pometi ispred svojih vrata, majstore!

[kiss] [kiss] [kiss]

PS-ne dajme ti ja jedinice, ocito imas jos obozavatelja

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

[thumbsup]



a kad ja napisem drugu stranu price, pogodi tko se prvi javi da sam prodao…
tolko o kredibilnosti tvojih komentara

Gle, moj je problem sto imam dugo pamcenje, pa se sjecam tvojih postova iz proslosti. Špranca je uvijek ista. Prvo sve super, a onda negativnosti. Klasican obrazac vecine forumasa…moj je stav da ti ipak jos trebas poraditi na drukanju…Ma ne zamjeram ja tebi, to svi rade ali dopusti i nama da primjetimo [smiley].

Sto se tice TNPL, valjda sam dovoljno kredibilan kad kazem da mjerkam ovu dionicu, da ju nemam, da je fundamentalno potcjenjena ali da vidim neke stvari koje mi se ne svidjaju (netransparentnost uprave). A ako to i nisam u tvojim ocima, a cuj, nekako cu ipak uspjeti zaspati navecer.
[/quote]



a kad ja napisem drugu stranu price, pogodi tko se prvi javi da sam prodao…
tolko o kredibilnosti tvojih komentara

Gle, moj je problem sto imam dugo pamcenje, pa se sjecam tvojih postova iz proslosti. Špranca je uvijek ista. Prvo sve super, a onda negativnosti. Klasican obrazac vecine forumasa…moj je stav da ti ipak jos trebas poraditi na drukanju…Ma ne zamjeram ja tebi, to svi rade ali dopusti i nama da primjetimo [smiley].

Sto se tice TNPL, valjda sam dovoljno kredibilan kad kazem da mjerkam ovu dionicu, da ju nemam, da je fundamentalno potcjenjena ali da vidim neke stvari koje mi se ne svidjaju (netransparentnost uprave). A ako to i nisam u tvojim ocima, a cuj, nekako cu ipak uspjeti zaspati navecer.
[/quote]



Je sakai, kapetan broda npr. ima privremeno u vlasnistvu oko 1200 dionica iz silbe, dakle dobio je
cca 66000 kn dividende.

Ok, pitam jer uvijek treba provjeriti Lopinu [smiley]. Hvala na info.
[/quote]
Treba provjeriti svakoga.Čak i kada nam se ćini da je netko pošten.Ljudi su kvarljiva roba,a u ovom poslu gori od najgore pošasti.
Ja se trudim vezati za svima dostupne informacije koje provarim na malo drugačiji način.
Volim uspoređivati svoga konja sa drugim ako smatram da je moj bolji.Nažalost,na našem tržištu
ima malo kvalitetnih firmi kao što je TNPL i kao što je bila ATPL prije ovog drastičnog pada BDIa.
Kao usporedbu pokoji put uzmem i ULPL i evo zla.Postajem druker za TNPL,a protivnik ATPL ili
ULPL.Ma to su gluposti.Ja volim novac,a kako sam u TNPL logično da bi htio da cijena bude viša,ali
uvujek nastojim biti čestit i korektan.

A ako vi smatrate da je iznošenje istinitih i zdravorazumskih argumenata druk,trebate to i argumentirati.Moj osnovni cilj je da s vremenom budem autoritet upravo zbog korektnog iznošenja podataka.Mislim da je to jedini i ispravan put.

A kolika je minimalna cijena JAMNICE?

1 lipa,kao i svih ostalih dionica.
Ali to ne znaći da se ne mogu izjasniti da je TNPL prema financijskim pokazateljima tri put
pocijenjena u odnosu na ATPL i ULPL i JDPL.Nažalost to je matematička istina i vrijeme sve stavlja na svoje mjesto.

hocu reci da iako si u potpunom pravu sto se tice kolege Lopine i njegovih izracuna, ne vjerujem da je to razlog jake prodaje.skidam mu kapu za trud, ali sto se tocnosti tice, kolega Schiptar na tehnickoj dosta dobro opisuje radnju sto bih ja ucinio sa Lopininim izracunima.
mislim da svojim postovima Lopina vise steti TNPL, nego pomaze, nesto slicno Wunderu.
NHF obojici, to je samo moje misljenje i moguce da sam debelo u krivu.
imam jako malo TNPL (zasad), a i da imam vise, nevazno, nek svatko pise i radi sto zeli.

uglavnom, ja sam usao, imam malo, necu izlaziti.
ali necu ni dokupljivati jer ova prodaja nije normalna.
evo navest cu svoje razloge, kako ja gledam na cijelu problematiku:

sto se tice ATPL i TNPL, svaka cast i jednoj i drugoj.
koja ima sposobniju upravu, ne znam, moguce je da ima ATPL.koja vise krade, ne znam, moguce da su ovi iz TNPL, cuo sam neke insajderske da se ne micu sa janjetine.
ja sam usao u Tankersku, jer je ATPL jednostavno prepuna malih dionicara, trejdera, investitora od 15kn, uprave, tako da uvijek netko ima za prodavat, doduse ni kupnje ne nedostaje.
jedonstavno mi se ne svidja kad je dionica svaki dan na prvoj strani foruma.i kad svi pri odbijancu trebaju uci u nesto za trejdanje to su ATPL; IGH i Ledo.nadalje moji frendovi koji nemaju pojma o dionicama zele kupiti ATPL jer su culi da je to super.prije malo vise od godinu dana u takvoj modi su bili BLJE i DDJH.to mi se ne svidja, sumnjam da ce biti kruha u takvim stvarima..
moguce da grijesim.
to mi je bio glavni razlog, Kostolanyijevsko-tehnicke prirode.

drugi razlozi su fundamentalni, ja ne znam dovoljno da bih mogao procijeniti hoce li biti veca potraznja za bulkom ili likvidasima za 6mj ili godinu dvije, ali buduci su bulkeri jedonstavniji, cini mi se logicnim da bi se puno single-hull tankera moglo pretvoriti u bulkere.meni se to cini po literaturi koju sam ja imao prilike vidjeti, daleko od toga da sam siguran da ce biti tako.

iako svi kazu da je NAV atpl negdje oko 4200, volim vidjeti kad je TNPL na 0,90 BV, tj kad pise u ovim multiplikatorima na poslovnom. da su vremena malo drugacija ne bi me smetalo da je cijena veca od bilance.
Zaduzenost je takodjer manja, sto mi se jako svidja u ovakvim usranim vremenima.
tako da mi TNPL ostavlja dojam konzervativnijeg ulaganja i to mi trenutno odgovara.

gdje ce vaga pretegnuti vrijeme ce pokazati…daleko od toga da sam siguran da sam u pravu.

Mig, po ovome što si napiso mislim da ti je JDPL puno bolja varijanta. Eto je na 0,4 booka.Ima handy-e i kontejnere, Samo cash na računu je 160 kn PS. Nema iskrcavatelja, lagano u backgroundu, možda jednog dana bude udavača, profitabilna je, a pretovarilo se toga dosta u zadnje vrijeme.


@Lopina
, tupiš jedno te isto i neumoran si. A što ako BDI na proljeće naraste na 7K? Da li će ATPL tada biti kvalitetna? sad je naime "nekvalitetna firma", zadnje smeće[rolleyes]. Čovječe nisi normalan!!. Uza sav pad BDI-ja i neznamčega sve ne, pad ATPL-a je mala beba kolko je roknula Tankerska. Ako je TNPL toliko bolja i tankerski indexi "rasturaju" zašto PADA ?? Hipotetski… Da bi dostigla ATH dionica ti treba narasti preko 3X. Živiš u nekom svom svemiru trenutnih vozarina po kvartalima po tonama i radiš neke kvazi analize. Ja ću sljedeće godine dobiti 10% dividende na cijenu dionice ATPL koju sam jučer dokupio. Koliko ćeš dobiti ti u TNPL? Svake sljedeće ću dobiti pola od operativne dobiti, koliko ćeš dobiti ti u TNPL? I još nešto… ja sa svojih 300K kuna koliko trenutno imam u ATPL uđem i izađem u jednoj transakciji bez da imalo utječem na cijenu. I ta mogućnost košta! A što da sam se nakrco TNPL-om i hoću malo pokratit ili izać? Yeah, right…

I'LL BE BACK

A ne ne governor nećemo tako pisat neistine. Svaka ima svojih prednosti.
TNPL – manje zadužena , ispod booka, možda čak bolji P/E od operativne dobiti, povećanje flote.
TNPL je dovoljno likvidna također.

A ima nas i fer ovdje koji ne postamo ovakve stavri na ATPL forum. ( vidi dolje)
Ja sam prodo svojih 300k koji su bili u ATPL na 2400, ali još uvijek pišem fer tamo.
Lopina, pusti ATPL na miru. Tu je u pravu.

30.09
IMPERIAL
Ship Name IMPERIAL
DWT 75,500
Built 2007
Flag
Draft
TCT 75,500 07 6-10/10 USD 24,500 DAILY VIA INDO S KOREAN

29.09
LIBERTAS
Ship Name LIBERTAS
DWT 74,930
Built 2007
Flag CRT
Draft 14,20
TCT 74,930 07 25/9-5/10 USD 25,000 DAILYL VIA ST LAWRENCE ARMADA

Ako bude izglasan bailout – obe će rasti, ako ne, neće biti utjehe doć kod susjeda se naslađivat.

Governor,
zaista nemam ništa protiv ATPL ni niti bilo koje firme ili dionice.
Ali kada dionica pada ,a trebala je rasti ,tj kada upravoproporcionalne veličine zbog neracionalnosti
tržišta postaju obrnutoproporcionalne vrijeme je da se ulazi,pa makar u toj dionici bio i Lopina i crni
đava.Na svakoj usporedbi,svakom komentaru sam zahvalan.I tebi i Sakaiu ,jer se uvijek otvaraju
šanse da ,naravno,argumentirano iznijeti neke prednosti.Naravno, pošteno i korektno.

Nikako se emocionalno ne smijemo vezivati za neku firmu!


Ako bude izglasan bailout – obe će rasti, ako ne, neće biti utjehe doć kod susjeda se naslađivat.

Ja sam u TNPL nešto preko 100 kom,a do prije dvadesetak dana i preko 150.Margine caal i otplata
kredita me prisilili na prodaju.Ovo bi mi trebao biti dugoročni ulog,a to bi bilo dok ne dođe od6.000
do 7.000 .Sada u ovom trenutku to bi bilo glupo očekivati,a kako uskoro dobijam neku lovu i uzimam
lombardni dodatno ću ući u TNPL.Problem je što u jednoj dinici mogu biti samo 50%,a ja bi uša 100%
u TNPL dok je ovako nisko.Dakle,ja bi htio još kupiti i bilo bi normalno da barem ništa ne pišem,a ne
da pišem sve pozitivno.
Međutim,ako sam nekoga potaknuo da kupi na 3.500 ili nešto niže bilo bi ljudski dati podršku.Jer ovo su luda vrimena,kada se većina od nas biji svoje sjene.

New Report

Close