TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dividende će biti, e sad da li 70 ili 100 kn ili više, nitko ne zna zasada.
Širfe flotu pa moraju zadržati pomorce.

Šire flotu ali imaju jednu rezervu koju nijedan brodar na svitu nema.Fantomska Silba koja ima 82% dionica
TNPL sve prihode/na 100 kn dividende preko 50 mil kn s obzitom na 500.000 dionica/može se potrošiti na dodatno nagrađivanje pomoraca,a da ne tereti troškove.
S obzirom da TNPL povečava flotu logično je da je prvi korak treba biti tadržati postojeći kadar zbog toga
jer se za tankere traže specijalisti sa dodatnim znanjima.
Vjerovatno i ovih 11.000 dionica koje se dodjeljuju zaposlenicima su nagrada zaposlenicima,ali će vjerovatno
biti uvjetovani vjernošću i ostankom u firmi.Sve se to nekako logično slaže.
Jer rasipništva u ovoj firmi nema,a to pokazuje napredak kroz povečanje flote i dugoročno izvrsni poslovni
rezultati.
Što se tiće dividende može biti velika,a kolika će biti odlućuje vlasnik.
Ivo Mustać ,gen.menađer je u lipnju komentirao da se očekuje dobit od 330 mil kuna,tj oko 550 kn po dionici
iz osnovnog posla ,bez prodaje brodava i eventualno ostalih prihoda te da bi i dividenda trebala biti obilatija
nego za 2007.kada je bila 55 kn.Flota se obnovila uz minimalna zaduženja,uglavnom iz tekućih prihoda ,uz male kratkoročne obaveze,tako da bi u slućaju ostanka tankerskih vozarina i na sadašnjim razinama mogla biti i viša.Ali to jednostavno iako
moguće ne možemo očekivati.Rezerve keša se moraju stvarati da eventualna kriza bankara ne pogodi
i TNPL.To ne možemo očekivati,jer TNPL je konzervativno_brzorastuća firma.Specijalno ova uprava zaslužuje
velike nagrade što je u 2006.pristupila velikoj obnovi flote,a 2007.je bila katastrofalna godina za tankere i
pored toga su uspjeli napraviti veliku obnovu flote bez velikih potresa.
Upravo ni je pomorac/kćerin punac/rekao da TNPL ima ugled najboljeg tankerskog brodara na Mediteranu.


Specijalno ova uprava zaslužuje
velike nagrade što je u 2006.pristupila velikoj obnovi flote,a 2007.je bila katastrofalna godina za tankere i
pored toga su uspjeli napraviti veliku obnovu flote bez velikih potresa.

Znaci, ocekujes i dogodine podjelu nagrade dodatnih dionica upravi i pomorcima?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Bilo bi dobro kadi bi tih 11.000 dionica koje će se dodjeliti zaposlenicima imale neki losk-up period, recimo 2 godine koa što su imali INAi HT.

U sridu. Kad bi to bilo tako, vjerojatno bih i kupio TNPL odmah. Ovako, cini mi se da neki od njih i prodaju dionice (sa 2500 kn neto zarade).

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Specijalno ova uprava zaslužuje
velike nagrade što je u 2006.pristupila velikoj obnovi flote,a 2007.je bila katastrofalna godina za tankere i
pored toga su uspjeli napraviti veliku obnovu flote bez velikih potresa.

Znaci, ocekujes i dogodine podjelu nagrade dodatnih dionica upravi i pomorcima?

[/quote]
Ne očekujem jer su rezerve dionica za ovu namjenu potrošene,a eventualni dokup na burzi bi bio preskup.
Ali kako je ovih 36 mil kuna prvi put dodjeljeno u toku ovih pet šest godina mislim da bi ih trebalo i dodatno
nagraditi s obzirom da je flota TNPL veća od ATPL,JDPL,ULPLjer direktori dobivaju nagrade u dionicama svake
godine i da je to kumulativno višestruko više od ovih od TNPL.
Pa inaće TNPL mora biti rentabilnija od ova tri brodara skupa jer JDPL kao državna firma je papilova kroz kadrove,
a dok TNPL ima jednog menađera,ove tri imaju glavna menađera, tri financijska,sve puta tri,tri poslovne
zgrade,tri struje,komunalije ,vode i ostale majke božje.I onda dođe jedna godina kada BDI luduje i zaboravite
da je TNPL ipak najbolji i najjači brodar,uz iskreno, vrlo loš pablic relation.Ako na tome malo prorade
biti će potpuno jasno da su nomber one,kao šti i jesu po svim ekonomskim pokazateljima.

Hmmm, opet rupa u postu. Pogledaj dobit u proslih 6 godina, mislim da je tek 2006. bila na razini prosle godine. I tu su dijelili zapravo mizernu dividendu dionicarima, ostalo je islo u zadrzanu dobit. Ok, trebalo im je za ulaganje u brodove, no ono sto zelim naglasiti jest da oni nisu ni mogli od 8 milijuna kuna dobiti davati nagradne dionice….

Ako ti se da izracunati za tih 6 godina koliko su dobili recimo manageri ATPL (3-4 % od dobiti) i TNPL (ove godine 36 milijuna kuna ), meni se vise ne da ispravljati poluistinite informacije. No sve da je i tako, da svakih 6 godina ide izvanredna nagrada to dionicari trebaju znati, a ne biti iznenadjeni. Ja to ne bih nazvao losim public relations vec netransparetnoscu.

Vidis, nikad nisu ni izvjestili zasto su odustali (?) od dodatna dva handya. Cijena od 26 mil usd je kikiriki cak i u ovim vremenima….

O renatabilnosti ti je vec govorio Hanger, mislim na temi ATPL. Nisi se bas pretrgao od odgovora.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jedno pitanje za diskutante, pogotovo one koji su porkovani u Pravu tj. pravnim aspektima hrvatskog trzista kapitala. Zanima me slijedece:

Tankerska je prije 15ak dana stekla 11,000 dionica tzv. vanburzovnom transakcijom tj. direktnom kupnjom 11,000 TNPLa od Fintrade d.o.o.

Je li Tankerska d.d. kao frima koja je izlistana na ZSE onda duzna objaviti i detalje te vanburzovne transkacije tj. ugovor izmedju Tankerske i Fintrade te racune i potvrde o placanju?

Ili je za zadovoljanje zakonskih normi dovoljna samo ona obavijest na ZSE u stilu E, kupili smo 11,000 dionica od Fintrade izvan burze. Aje bog.

Ako ima netko ko mi more reci sto na tu temu, cisto iz pravne relgualtive, bija bi mu zahvalan.

Ako nekom nije jasno zasto ovo pitam: Jednostavno neman razloga virovati da je Tankerska sad platila Fintradeu 36 miljuna kuna za 11,000 dionica, ako je vrlo vjerojatno da je tih istih 11,000 dionica Fintrade kupija 2004 sa novcem od iste Tankerske tj. u ime Tankerske.


U sridu. Kad bi to bilo tako, vjerojatno bih i kupio TNPL odmah. Ovako, cini mi se da neki od njih i prodaju dionice (sa 2500 kn neto zarade).

I ja sam danas kupio sedam komada sa prosjekom 2.380 i sa malo strpljenja ću imati više od 2.500 kn
neto zarade po dionici.Mislim da je FI 2008. krajnji rok.Ali po toliko tada vjerovatno neću prodati.I za godinu dana bi to bio dobar zalogaj/105% /Dionice još nisu podjeljene radnicima.Ovo vjerovatno pucaju margini i ili su krediti došli na naplatu.
Dionica je ovako spuštena nisko igrom fondova Zabe i skrbničkih računa upravo radi toga da b mogli
jeftino otkupljivati od zaposlenika.Jer tih 11.000 tisuća je stvarno interesantno dobiti što jeftinije.To je
jednostavna igra koju moramo prihvatiti.Ali sada već u TNPL imamo i daytradere koji na kraju dana ulaze u
stisku pa moraju jeftino prodavati.Još jedna mogućnost jeftinijeg ulaska.
Inaće za zaposleničke dionice pripremam jedan margin,ali samo 50% može biti u TNPL.Baš šteta,da ne može 100%.

Ovo trebate kupovati a ne pod…..
Ovo sa najboljom namjerom.


U sridu. Kad bi to bilo tako, vjerojatno bih i kupio TNPL odmah. Ovako, cini mi se da neki od njih i prodaju dionice (sa 2500 kn neto zarade).

Pa ovo cemo komentirati za 3 dana, kad vidimo sda top 10, jer ja mislim da ih nisu jos dobili , već da nas razbija ZABA ko i prije

ali nazalost i ostali iz top 10


U sridu. Kad bi to bilo tako, vjerojatno bih i kupio TNPL odmah. Ovako, cini mi se da neki od njih i prodaju dionice (sa 2500 kn neto zarade).

Obzirom na sve veće plaće koje dobijaju u TNPL, čisto sumnjam da prodaju dionice po ovim mizernim cijenama. Oni su rijetka dioničarska grupa na HR tržištu kapitala kojoj to nije potrebno.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


ali nazalost i ostali iz top 10

Imao sam otvoren margine kredit kod HPB pa sam se svojevremeno zabavlja na račun komentara
da HPB kupuje /ulazi/ u neku dionicu.HPB kao zbirni skrbnički kupuje na svoje ime za mene i nije ušla
banka nego Lopina.Imo sam margine kod POBE koja nije među deset dioničara.Kada je došao kredit na naplatu,a ja nisam imao dostatna dodatna sredstva,a bio sam 100% u dionicama TNPL morao sam prodati,a da sam bio u ZABI rekli bi da izlazi zaba.
Ne izlazi Zaba nego Lopina jer ga je stislo.
A ovo tržište stiska.Svi margini pucaju samo TNPL nije toliko likvidna pa lako prebrojvamo eventualne
brojeve.
Među naših deset fondovi su Zaba invest,Zaba OMF i oni povečavaju udio i to je bitno..Sve ostalo su zbirni skrbnički
banaka i njihov udio uglavnom pada jer pada broj margina ,a samim time i broj dionica na skrbničkim
računima.To se isto događa kod svih dionica koje služe kao depozit.

.

New Report

Close